Võrdsete võimaluste edendamine 

Kõik on seaduse ees võrdsed

Euroopa Liidu põhiõiguste harta artikli 21 kohaselt on keelatud igasugune diskrimineerimine soo, rassi, nahavärvuse, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puuete, vanuse või seksuaalse sättumuse tõttu.

Diskrimineerimise keelamine ja põhiõiguste kaitse on ELi õiguskorra olulised elemendid. Sellele vaatamata jätkub kõikjal liidus teatavate inimrühmade diskrimineerimine.

Euroopa Parlament püüab kõigi vahenditega seda probleemi lahendada ning toetab soolist võrdõiguslikkust ELi õigusaktides ja poliitikas.

Sooline võrdõiguslikkus

Sooline võrdõiguslikkus on üks Euroopa Liidu põhiväärtustest.

Euroopa Parlamendil on oluline roll naiste ja meeste võrdõiguslikkuse ning võrdsete võimaluste toetamisel, eelkõige naiste õiguse ja soolise võrdõiguslikkuse komisjoni kaudu ning võttes soolist võrdõiguslikkust arvesse parlamendi komisjonide ja delegatsioonide töös.

Puuetega inimeste õigused

Liit tunnustab ja austab puuetega inimeste õigust saada kasu meetmetest, mille eesmärk on tagada nende iseseisvus, sotsiaalne ja tööalane integratsioon ning osalemine ühiskonnaelus.

Liit on ühinenud ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsiooniga ning tal on oluline roll konventsiooni rakendamise edendamisel, kaitsmisel ja jälgimisel liidus.

Võitlus rassismi ja ksenofoobia vastu

Euroopa Parlament võitleb kindlalt rassismi ja ksenofoobia vastu.

Ta on kutsunud Euroopa Liitu ja liikmesriike üles võtma meetmeid, et rassismi ja ksenofoobiat hariduse abil ennetada ning nende vastu võidelda, edendades austust ja sallivust.

LGBTI-inimeste õigused

Euroopa Parlament on mitmel korral nõudnud ulatusliku mitmeaastase poliitika väljatöötamist, et kaitsta LGBTI-inimeste põhiõigusi. Komisjon on avaldanud meetmete loetelu LGBTI-inimeste võrdõiguslikkuse toetamiseks kogu liidus.