Jūsu rīcībā

Laipni lūdzam Eiropas Parlamentā!
 

Šī ir jūsu asambleja — vienīgā tieši ievēlētā Eiropas Savienības iestāde. Šajās lapās jūs atradīsit īsu Parlamenta darba aprakstu. Mēs izklāstīsim tā pilnvaras un uzdevumus un paskaidrosim, kā Parlamenta deputāti organizē savu darbu un kā ar mums sazināties. Pēdējā nodaļa ir veltīta pagātnes notikumiem, kas ir veidojuši Parlamenta lomu Eiropas Savienībā.

 
Jūsu rīcībā

Strasbūra un Brisele jums šķiet tālu? Saņemiet regulāri informāciju par to, kas notiek Parlamentā, no mūsu informatīvajām lapām, dokumentācijas dienestiem un informācijas birojiem, kas atrodas katrā ES dalībvalstī, kuros jūs atradīsit meklēto informāciju savā valodā.

Jums ir kas sakāms? Lieciet sevi sadzirdēt! Iesniedziet Parlamentam lūgumrakstu, ja jūs uzskatāt, ka jūsu dzīvesvietā tiek pārkāpti ES tiesību akti. Vai arī sazinieties ar Eiropas Ombudu, ja jums ir nepieciešams vidutājs. ES pilsoņi var arī ierosināt Eiropas mēroga iniciatīvas un prasīt jaunu tiesību aktu pieņemšanu, izmantojot pilsoņu iniciatīvu.

Vēlaties personīgi iesaistīties mūsu darbā vai iepazīties ar to uz vietas? Apskatiet darba iespējas Parlamentā praktikanta statusā, mācību vizītes laikā vai kļūstot par jauno kolēģi.

 
 
 
 
 
Parlamenta apmeklējums

Nāciet un apskatieties, kā priekšlikumi kļūst par tiesību aktiem un vietu, kur jūsu ievēlētais deputāts pieņem lēmumus par Eiropas nākotni. Briselē un Strasbūrā mēs piedāvājam dažādas aktivitātes, lai jūs neatkarīgi no tā, vai jūs ieradīsities viens vai ar ģimeni, vai grupā, vienmēr atrastu sev ko interesantu.

 
 
 
100 knygų apie Europą, kurias verta prisiminti

Priecājos Jūs sveikt šajā jaunajā tīmekļa vietnē, kurā vismaz vienā ES oficiālajā valodā sabiedrībai brīvi pieejamas 100 grāmatas par Eiropu, kas jāatceras.

 
 
Piekļuve dokumentiem
 

Visiem ES iedzīvotājiem ir tiesības piekļūt Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem. Eiropas Parlaments nodrošina tiešu piekļuvi lielākajai daļai savu dokumentu elektroniskā formātā.