K vašim službám

Vitajte v Európskom parlamente
 

Európsky parlament je zhromaždenie Vašich zástupcov a jedinou priamo volenou inštitúciou Európskej Únie. Na týchto stránkach nájdete krátky úvod o tom, ako parlament pracuje. Priblížime Vám, aké má právomoci a úlohy, vysvetlíme ako pracujú poslanci a ako nás môžete kontaktovať. Posledná kapitola je zameraná na udalosti, ktoré formovali úlohu parlamentu v EÚ v minulosti.

 
K vašim službám

Zdá sa Vám, že je Štrasburg a Brusel príliš ďaleko? Informujte sa priebežne o dianí v parlamente, a to prostredníctvom našich informačných stránok a dokumentačných služieb, ako aj informačných kancelárií v každej krajine EÚ, kde vám informácie poskytnú vo vašom jazyku.

Máte niečo na srdci? Ozvite sa. Ak si myslíte, že predpisy EÚ sú u Vás porušované, pošlite Parlamentu petíciu. Ak skôr potrebujete prostredníka, obráťte sa na európskeho ombudsmana. Vďaka európskej občianskej iniciatíve môžu občania EÚ taktiež sami podávať podnety a domáhať sa nových právnych predpisov.

Chcete sa osobne zapojiť do našej práce alebo zažiť Parlament na vlastnej koži? Zistite, či by ste v Parlamente nemohli pracovať ako stážista, študent alebo ako náš nový kolega.

 
 
 
 
 
Navštívte Parlament

Vitajte a pozrite sa, ako sa návrhy stávajú právnymi predpismi a ako môže váš poslanec EP ovplyvniť budúcnosť Európy. V Bruseli a v Štrasburgu vám ponúkame mnoho aktivít a či prídete sami, s rodinou alebo v skupine, vždy sa pre vás niečo nájde.

 
 
 
100 kníh o Európe hodných zapamätania

Vitajte na tejto novej špecializovanej a voľne dostupnej internetovej stránke, ktorá prináša, minimálne v jednom úradnom jazyku EÚ, výber 100 kníh o Európe hodných zapamätania.

 
 
Prístup k dokumentom
 

Všetci občania EÚ majú prístup k dokumentom Európskeho parlamentu, Rady a Komisie. Európsky Parlament poskytuje priamy prístup k väčšine svojich dokumentov v elektronickej forme.