Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) 

Jei norėtumėte gauti išsamesnės informacijos apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių („Ask EP“) naudodamiesi toliau pateikiama forma.

Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 • 2018 m. piliečių Europos Parlamentui pateikti klausimai 

  Kasdien piliečiai iš visos ES ir apskritai iš viso pasaulio kreipiasi į Europos Parlamentą prašydami suteikti informacijos, norėdami išreikšti nuomonę ar pasiūlyti idėjų įvairiausiais klausimais. Piliečių informavimo skyrius („Ask EP“) teikia atsakymus į piliečių užduotus klausimus. 2018 m. piliečiai pateikė daugiau kaip 30 000 klausimų, pasiūlymų ir pastabų Europos Parlamentui arba jo Pirmininkui.

    
    
 • Europos Parlamento rinkimai bendrosios taisyklės ir nacionalinės nuostatos 

  Piliečiai prašo informacijos apie pagrindines bendrąsias Europos Parlamento narių rinkimo taisykles ir nacionalines nuostatas. Europos Parlamento narių rinkimų tvarka nustatyta Europos Sąjungos (ES) teisės aktuose, kuriuose apibrėžtos tam tikros visoms valstybėms narėms bendros taisyklės, ir kiekvienos valstybės narėse nuostatose.

    
    
 • Kokių priemonių imasi Europos Parlamentas, kad būtų įveiktas terorizmas? 

  Daug piliečių raštu kreipėsi į Europos Parlamentą, norėdami išreikšti savo vienybę akistatoje su teroro aktais. Jie taip pat prašė ES institucijų priimti naujų kovos su šiais nusikaltimais ir jų prevencijos priemonių.

    
    
 • Naujos autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje taisyklės 

  Dėl technologijų pažangos ir skaitmeninės rinkos augimo piliečiai užduoda vis daugiau klausimų, susijusių su naujais pasiūlymais dėl ES autorių teisių taisyklių modernizavimo. Reaguodami į šį susirūpinimą klausiame, kokių priemonių imasi ES atsižvelgdama į pasiūlymo dėl direktyvos dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje svarstymą ES lygmeniu?

    
    
 • Ką planuojama keisti siekiant panaikinti sezoninį laiko keitimą? 

  Sezoninis laiko keitimas ES – dažna Europos Parlamentui piliečių siunčiamų klausimų tema. Vieni piliečiai ragina instituciją panaikinti dabartinę vasaros ir žiemos laiko tvarką, kiti nori, kad ji būtų išsaugota.

    
    
 • Jei norite gauti visą tekstą savo oficialiąja ES kalba, parašykite Piliečių informavimo skyriui („Ask EP“) naudodamiesi šia forma .