Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) 

Jei norėtumėte gauti išsamesnės informacijos apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių („Ask EP“) naudodamiesi toliau pateikiama forma.

Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 • Ką reiškia ES iniciatyva „Nemokamas „Interrail“ bilietas europiečiams“? 

  Jauni piliečiai vis dažniau kreipiasi į Europos Parlamentą ir prašo suteikti informacijos apie iniciatyvą, pagal kurią 18 metų sulaukę ES piliečiai gali gauti nemokamą kelionių traukiniu bilietą „Interrail“.

    
    
 • Vasaros laikas: persukame laikrodžius 

  Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą su pastabomis dėl laikrodžių persukimo. Kai kurie piliečiai pritaria vasaros ir žiemos laiko tvarkai, kiti ragina Parlamentą tokią tvarką panaikinti.

    
    
 • Klausimai, kuriuos Europos Parlamentui 2017 m. pateikė piliečiai 

  Kasdien piliečiai iš visos Europos ir pasaulio kreipiasi į Europos Parlamentą prašydami suteikti informacijos, norėdami pareikšti nuomonę ar pasiūlyti idėjų įvairiausiais klausimais. Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) pateikia atsakymus į piliečių pateiktus klausimus. 2017 m. piliečiai pateikė daugiau kaip 52 000 klausimų, pasiūlymų ir pastabų Europos Parlamentui arba jo Pirmininkui.

    
    
 • Kas yra Europos jaunimo renginys? 

  Europos jaunimo renginys (EYE) yra Europos Parlamento kartu su Europos jaunimo forumu ir kitomis organizacijos Europos Parlamento patalpose organizuojamas dviejų dienų renginys. EYE suteikia jaunimui galimybę dalyvauti politinėse diskusijose, seminaruose ir kitoje veikloje, diskutuoti su svarbiais ES veikėjais ir taip parengti bei suformuluoti novatoriškus svarbių ateities klausimų sprendimus.

    
    
 • Ką daro ES, kad padėtų neįgaliesiems? 

  Piliečiai kreipiasi į Europos Parlamentą prašydami suteikti informacijos apie neįgaliųjų teises ir apie tai, kokios priemonės taikomos siekiant padėti jiems pasinaudoti visomis teisėmis.