Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)


Jsme tu pro vás

 
 
Buďte v obraze
Máte dojem, že Evropský parlament je velmi daleko od místa, kde žijete? Informujte se o tom, co se v Parlamentu děje, prostřednictvím našich informačních stránek a dokumentačních služeb. Můžete rovněž kontaktovat naši informační kancelář ve Vaší zemi, kde je vše k dispozici ve Vašem jazyce
 
 
 
Ozvěte se
Máte něco na srdci? Ozvěte se. Domníváte-li se, že právní předpisy EU jsou u Vás porušovány, předložte Parlamentu petici nebo oslovte evropského veřejného ochránce práv, potřebujete-li zprostředkovatele. Můžete také společně s ostatními požadovat prostřednictvím občanské iniciativy přijetí nových právních předpisů
 
 
 
Spolupracujte s námi
Chtěli byste poznat Parlament zblízka, například při práci pro tento orgán? Seznamte se s možnostmi, jak se stát naším kolegou, přijeďte k nám na stáž nebo se zúčastněte studijní návštěvy.
 
 
 
Transparentnost
S tím, jak roste význam i vliv Evropského parlamentu, je stále důležitější, aby zastupoval zájmy Evropanů zcela otevřeným a transparentním způsobem. Zjistěte o naší práci více.
 
 
 

Navštivte Parlament

Přijďte a přesvědčte se sami o tom, jak se z návrhů stávají skutečné právní předpisy, a prohlédněte si místa, kde Vaši poslanci EP formují budoucnost Evropy. V Bruselu a ve Štrasburku Vám nabízíme celou řadu aktivit, z nichž si určitě vyberete, ať už přijedete sami, s rodinou nebo ve skupině.

 
 
 
Přístup k dokumentům

Všichni občané EU mají právo na přístup k dokumentům Evropského parlamentu, Rady a Komise. Evropský parlament umožňuje přímý přístup k většině svých dokumentů v elektronické podobě.

 
 
 
Zakázky a granty

Evropský parlament má podle finančního nařízení o souhrnném rozpočtu Evropské unie povinnost vyhlašovat zakázky na nákup zboží a služeb veřejně formou veřejného nabídkového řízení.

 
 
 
Parlament z perspektivy 360°
Parlament z perspektivy 360°