Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Kodanike teabenõuded (Ask EP)

 
 

Kui soovite Euroopa Parlamendi tegevuse, volituste ja ülesehituse kohta rohkem teada, võite pöörduda kodanike teabenõuete üksuse (Ask EP) poole, kasutades allolevat vormi.

 
 
 
Teie küsite, meie vastame

Siit leiate valiku hiljutisi küsimusi, mille vastu kodanikud on Euroopa Parlamendile kirjutades huvi tundnud, koos meie antud vastustega.

 
 
 
Ask EP – teie küsisite, meie vastasime

Missugune oli möödunud aastal teie jaoks kõige olulisem Euroopa Liiduga seotud teema? Suure tõenäosusega oleme meie seda teemat käsitlenud. Tutvuge Ask EP 2014. aasta ülevaatega.

 
 
Suveaeg

Euroopa Parlamendile saadetud pöördumistes avaldavad kodanikud sageli arvamust suveaja kasutamise poolt või vastu. Osa inimesi on suveaja poolt. Nemad leiavad, et see võimaldab suvel õhtust vaba aega mitmekesisemalt sisustada, kuna päevavalgust jagub kauemaks. Teine osa kirjutajatest nõuab aga parlamendilt suveaja tühistamist. Nende arvates ei anna kellakeeramine mingit võitu.

 
 
Hoolekanne Euroopas. Sotsiaalabi ja sotsiaalkindlustushüvitiste kättesaadavus ja garantiid

Sotsiaalabi ja sotsiaalkindlustushüvitiste kättesaadavust reguleerivate ELi õigusnormide üle vaieldakse nii mõnedes liikmesriikides kui ka ELi tasandil.

 
 
Schengeni ala ja ELi viisapoliitika

Võimalus Euroopas sisepiirideta Schengeni alal viisavabalt reisida on kodanike, eelkõige noorte ja liikuvate kodanike jaoks ELi üks konkreetsemaid saavutusi. See on tähtis inimestevaheliste kontaktide edendamiseks, kuid eeldab ka usaldust liikmesriikide vastu, kes peavad nõuetekohaselt turvama oma välispiire ja rakendama muid vajalikke meetmeid.

 
 
Euroopa Liit vastustab surmanuhtlust

Kodanikud väljendavad Euroopa Parlamendile saadetud kirjades muret surmanuhtluse jätkuva rakendamise pärast mitmetes maailma riikides. Osa kirjutajaid tahab teada parlamendi seisukohta surmanuhtluse küsimuses, osa nõuab konkreetsetel juhtumitel ELi sekkumist.

 
 
 
 
EP vastused

Näita kõiki EP vastuseid meie blogis.

 
 
 
Lisateave:

Kodanike teabenõuete üksus (Ask EP) on Euroopa Parlamendi uuringuteenistuse (EPRS) osa ning meiega saab ühenduses olla meie sotsiaalmeedia platvormide kaudu:

 
 
 

Muud teenused

Allolevad lingid viivad teiste teenistusteni, kus võite leida täpsemat teavet.
 
 
 
 
Euroopa Parlamendi liikme otsing
 
 
Teave petitsiooni esitamise õiguse kohta
 
 
Euroopa Parlament teie riigis
 
 
Euroopa Parlamendi külastamine
 
 
Praktika Euroopa Parlamendis
 
 
Töövõimalused Euroopa Parlamendis
 
 
Teie Euroopa
 
 
Juurdepääs dokumentidele
 
 
Tutvumine arhiividokumentidega