Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Kodanike teabenõuded (Ask EP)

 
 

Kui soovite Euroopa Parlamendi tegevuse, volituste ja ülesehituse kohta rohkem teada, võite pöörduda kodanike teabenõuete üksuse (Ask EP) poole, kasutades allolevat vormi.

 
 
 
Teie küsite, meie vastame

Siit leiate valiku hiljutisi küsimusi, mille vastu kodanikud on Euroopa Parlamendile kirjutades huvi tundnud, koos meie antud vastustega.

 
 
 
ELi arenguabi
 

Maailmas elab äärmises vaesuses ligi miljard inimest. Veel rohkem on neid, kes kannatavad nälja ja haiguste all või kellele tervishoiuteenused ja haridus ei ole kättesaadavad. Kodanikud on korduvalt pöördunud Euroopa Parlamendi poole küsimusega, kuidas EL toetab arengut maailmas.

 
 
ELi varjupaigamenetlused
  © European Union 2012 – EP

Euroopa Parlamendilt taotletakse sageli sekkumist varjupaigataotluse menetlustesse või abi pagulasseisundiga seotud probleemide puhul.

 
 
TTIP – Euroopa Parlament vaatab läbi ELi ja USA kaubandusläbirääkimised
  © Zerbor / Fotolia

Atlandi-ülese kaubandus- ja investeerimispartnerluse (TTIP) läbirääkimised valmistavad paljudele kodanikele endiselt suurt muret. Euroopa Parlamendi liikmed on juba hoiatanud, et nad ei kiida lepingut iga hinna eest heaks ning koostavad praegu Euroopa Komisjonile soovitusi ELi ja USA kaubanduslepingu läbirääkimisteks.

 
 
Romasid käsitlevad ELi integratsioonistrateegiad
  © Vincent / Fotolia

EL on pikka aega rõhutanud vajadust romad paremini integreerida. ELi institutsioonid ja iga liikmesriik vastutavad seejuures ühiselt praeguse olukorra muutmise eest.

 
 
GMOsid käsitlevad uued õigusaktid
  © bildergala / Fotolia

Euroopa Parlamendile kirjutavad kodanikud tunnevad suurt huvi kehtivate ja tulevaste ELi õigusaktide vastu, mis käsitlevad geneetiliselt muundatud organisme (GMOsid). Sageli väljendatakse geneetiliselt muundatud põllukultuuride pärast muret ning palutakse ELil tagada keskkonna- ja tarbijakaitse.

 
 
 
 
EP vastused

Näita kõiki EP vastuseid meie blogis.

 
 
 
Lisateave:

Kodanike teabenõuete üksus (Ask EP) on Euroopa Parlamendi uuringuteenistuse (EPRS) osa ning meiega saab ühenduses olla meie sotsiaalmeedia platvormide kaudu:

 
 
 

Muud teenused

Allolevad lingid viivad teiste teenistusteni, kus võite leida täpsemat teavet.
 
 
 
 
Euroopa Parlamendi liikme otsing
 
 
Teave petitsiooni esitamise õiguse kohta
 
 
Euroopa Parlament teie riigis
 
 
Euroopa Parlamendi külastamine
 
 
Praktika Euroopa Parlamendis
 
 
Töövõimalused Euroopa Parlamendis
 
 
Teie Euroopa
 
 
Juurdepääs dokumentidele
 
 
Tutvumine arhiividokumentidega