Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Kodanike teabenõuded (Ask EP)

 
 

Kui soovite Euroopa Parlamendi tegevuse, volituste ja ülesehituse kohta rohkem teada, võite pöörduda kodanike teabenõuete üksuse (Ask EP) poole, kasutades allolevat vormi.

 
 
 
Teie küsite, meie vastame

Siit leiate valiku hiljutisi küsimusi, mille vastu kodanikud on Euroopa Parlamendile kirjutades huvi tundnud, koos meie antud vastustega.

 
 
 
Terrorismivastane võitlus
© Krasimira Nevenova / Fotolia   © Krasimira Nevenova / Fotolia

Pärast 2015. aasta jaanuaris ja novembris Pariisis toimunud terrorirünnakuid pöördusid paljud kodanikud Euroopa Parlamendi poole, mõistes need terroriaktid sügavalt hukka. Kodanikud palusid ka ELi institutsioonidel võtta selliste kuritegude vastu võitlemiseks ja nende ennetamiseks uusi meetmeid.

 
 
Pärast 2015. aasta jaanuaris ja novembris Pariisis toimunud terrorirünnakuid pöördusid paljud kodanikud Euroopa Parlamendi poole, mõistes need terroriaktid sügavalt hukka. Kodanikud palusid ka ELi institutsioonidel võtta selliste kuritegude vastu võitlemiseks ja nende ennetamiseks uusi meetmeid
© sdecoret / Fotolia   © sdecoret / Fotolia

ELi päevakorras on taas direktiiv, mis käsitleb broneeringuinfo kasutamist terroriaktide ja raskete kuritegude ennetamiseks, avastamiseks, uurimiseks ja nende eest vastutusele võtmiseks (ELi broneeringuinfo direktiiv). Euroopa Parlamendi poole pöördunud kodanikud on väljendanud muret broneeringuinfo võimaliku mõju pärast põhiõigustele ja andmekaitsele.

 
 
ELi kodanike massiline jälgimine
© Jürgen Fälchle / Fotolia   © Jürgen Fälchle / Fotolia

Kodanikud on korduvalt pöördunud Euroopa Parlamendi poole, et nõuda suuremat kaitset seoses massilise jälgimise ja oma põhiõigustega.

 
 
Noorte tööhõivet edendavad ELi meetmed
© michniewiczfoto / Fotolia   © michniewiczfoto / Fotolia

Kodanikud on korduvalt pöördunud parlamendi poole märkustega noorte töötuse kohta Euroopas ja nõudnud täiendavaid meetmeid, mis aitaksid noortel tööd leida.

 
 
Parlament vastab küsimustele: kodanikele orienteeritud teenus
© European Union 2015 – European Parliament   © European Union 2015 – European Parliament

Euroopa kodanikel on võimalus pöörduda Euroopa Parlamendi poole ja avaldada arvamust selle kohta, kuidas parlament ja EL nende meelest tegutsema peaksid (või ei peaks). Paljud nendest pöördumistest jõuavad kodanike teabenõuete üksusesse (Ask EP).

 
 
 
 
EP vastused

Näita kõiki EP vastuseid meie blogis.

 
 
 
Lisateave:

Kodanike teabenõuete üksus (Ask EP) on Euroopa Parlamendi uuringuteenistuse (EPRS) osa ning meiega saab ühenduses olla meie sotsiaalmeedia platvormide kaudu:

 
 
 

Muud teenused

Allolevad lingid viivad teiste teenistusteni, kus võite leida täpsemat teavet.
 
 
 
 
Euroopa Parlamendi liikme otsing
 
 
Teave petitsiooni esitamise õiguse kohta
 
 
Euroopa Parlament teie riigis
 
 
Euroopa Parlamendi külastamine
 
 
Praktika Euroopa Parlamendis
 
 
Töövõimalused Euroopa Parlamendis
 
 
Teie Euroopa
 
 
Juurdepääs dokumentidele
 
 
Tutvumine arhiividokumentidega