Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Kodanike teabenõuded (Ask EP)

 
 

Kui soovite Euroopa Parlamendi tegevuse, volituste ja ülesehituse kohta rohkem teada, võite pöörduda kodanike teabenõuete üksuse (Ask EP) poole, kasutades allolevat vormi.

 
 
 
Teie küsite, meie vastame

Siit leiate valiku hiljutisi küsimusi, mille vastu kodanikud on Euroopa Parlamendile kirjutades huvi tundnud, koos meie antud vastustega.

 
 
 
Mida teeb EL jäätmekäitluse vallas?
© vchalup / Fotolia   © vchalup / Fotolia

Kodanikud soovivad Euroopa Parlamendilt teada, mida teeb EL jäätmete vähendamiseks, ringlussevõtuks ja korduskasutamiseks. Keskkonnapoliitika on Euroopa Liidu kodanike jaoks üks kõige olulisemaid poliitikavaldkondi. Inimesed tunnevad, et keskkonnaprobleemid on riikide ja piirkondade ülesed ja neid saab lahendada üksnes ELi ja rahvusvahelisel tasandil kooskõlastatud tegevusega.

 
 
Jagamismajandus – mis sellest oleneb?
© Thodonal / fotolia   © Thodonal / fotolia

Kodanikud on pöördunud Euroopa Parlamendi poole küsimusega, kuidas reguleerib EL uut kiiresti arenevat jagamis- ehk koostöömajandust. See kiirelt arenev sektor puudutab majanduse mitmeid aspekte, sh valdkondades, nagu majutus (lühiajaline üürileandmine), reisijatevedu, majapidamisteenused, erialased ja tehnilised teenused ja ühisrahastamine.

 
 
Milline on ELi roll Saksamaal erasõidukitele maanteemaksu kehtestamise küsimuses?
© Angelha / Fotolia   © Angelha / Fotolia

Saksamaal erasõidukitele uue maanteemaksu kavandatava kehtestamise valguses on kodanikud pöördunud Euroopa Parlamendi poole murega, et selle infrastruktuurimaksuga võidakse diskrimineerida neid ELi kodanikke, kes ei ela Saksamaal.

 
 
Kuidas võitleb EL vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse vastu?
© Anton Chalakov / Fotolia   © Anton Chalakov / Fotolia

Euroopa kodanikud pöörduvad regulaarselt Euroopa Parlamendi poole Euroopas esineva vaesuse ja sotsiaalse tõrjutuse küsimustes, nõudes suuremate jõupingutuste tegemist selleks, et aidata inimestel vaesusest pääseda. Mida EL selles osas ette võtab?

 
 
Suveaeg: kella keeratakse, aga miks?
© Felix Pergande / Fotolia   © Felix Pergande / Fotolia

Euroopa Parlamendi poole pöördutakse pidevalt küsimustega kellakeeramise kohta. Osa kodanikke on suve- ja talveaja poolt, teised paluvad parlamendil see kaotada. Pühapäeval, 26. märtsil 2017 keerati kella (edasi), aga miks?

 
 
 
 
EP vastused

Näita kõiki EP vastuseid meie blogis.

 
 
 
Lisateave:

Kodanike teabenõuete üksus (Ask EP) on Euroopa Parlamendi uuringuteenistuse (EPRS) osa ning meiega saab ühenduses olla meie sotsiaalmeedia platvormide kaudu:

 
 
 

Muud teenused

Allolevad lingid viivad teiste teenistusteni, kus võite leida täpsemat teavet.
 
 
 
 
Euroopa Parlamendi liikme otsing
 
 
Teave petitsiooni esitamise õiguse kohta
 
 
Euroopa Parlament teie riigis
 
 
Euroopa Parlamendi külastamine
 
 
Praktika Euroopa Parlamendis
 
 
Töövõimalused Euroopa Parlamendis
 
 
Teie Euroopa
 
 
Juurdepääs dokumentidele
 
 
Tutvumine arhiividokumentidega