Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP)

 
 

Jei norite sužinoti daugiau apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių (Ask EP) naudodamiesi toliau pateikta forma.

 
 
 
Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 
 
 
Oro transporto keleivių teisės
© willypd / Fotolia   © willypd / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą norėdami gauti informacijos apie savo kaip keleivių teises. Vykstant teisėkūros reformai bus patikslinti tam tikri oro transporto keleivių teisių aspektai, siekiant užtikrinti, kad būtų geriau taikoma ES teisė ir nustatyta pusiausvyra tarp keleivių teisių bei jų finansinių sąnaudų.

 
 
Tinklo neutralumas
© Tomasz Zajda / Fotolia   © Tomasz Zajda / Fotolia

Piliečiai parašė Europos Parlamentui dėl reglamento dėl Europos bendrosios elektroninių ryšių rinkos ir ypač domėjosi poveikiu tinklo neutralumui.

 
 
Europos piliečių iniciatyva
© Kamaga / Fotolia   © Kamaga / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą norėdami sužinoti, kaip galėtų aktyviai dalyvauti teisėkūros procese. Europos piliečių iniciatyva (EPI), pradėta vykdyti 2012 m. balandžio mėn., – tai svarbus žingsnis užtikrinant piliečiams galimybę pajusti stipresnį ryšį su Europa ir dalyvauti demokratiniame procese.

 
 
Vasaros laikas. Laiko persukimas
© Fabian Petzold / Fotolia   © Fabian Petzold / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Parlamentą teikdami pastabas dėl vasaros ir žiemos laiko keitimo. Kai kurie piliečiai pritaria vasaros laiko taikymui, kiti ragina Parlamentą šią praktiką panaikinti.

 
 
Patentai ir selekcininkų teisės
© Science photo / Fotolia   © Science photo / Fotolia

Europos patentų biurui (EPB) nusprendus leisti išduoti tam tikrų produktų, gautų taikant tradicinius atrankos metodus, patentus, daugelis piliečių paragino Parlamentą ir Komisiją imtis veiksmų siekiant patikslinti esamas ES taisykles ir apsaugoti selekcininkų galimybes naudotis biologiniais ištekliai.

 
 
 
 
EP atsakymai

Rodyti mūsų tinklaraštyje pateiktus visus EP atsakymus.

 
 
 
Daugiau informacijos rasite :

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) – tai Europos Parlamento tyrimų tarnybos (angl. EPRS) dalis; jūs galite palaikyti ryšius su mumis mūsų socialinės žiniasklaidos platformose:

 
 
 

Kitos paslaugos

Spustelėję toliau pateiktas nuorodas pateksite į kitas specializuotas tarnybas, kur galėsite rasti konkrečios informacijos.
 
 
 
 
Europos Parlamento nario paieška
 
 
Informacija apie teisę teikti peticijas
 
 
Europos Parlamentas jūsų šalyje
 
 
Apsilankymas Europos Parlamente
 
 
Stažuotės Europos Parlamente
 
 
Galimybės įsidarbinti Europos Parlamente
 
 
Portalas „Jūsų Europa“
 
 
Galimybė susipažinti su dokumentais
 
 
Archyvinių dokumentų paieška