Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP)

 
 

Jei norite sužinoti daugiau apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių (Ask EP) naudodamiesi toliau pateikta forma.

 
 
 
Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 
 
 
Populiariausios temos. Piliečius dominantys klausimai 2016 m.
© European Union   © European Union

Kasdien piliečiai iš visos Europos ir pasaulio kreipiasi į Europos Parlamentą prašydami suteikti informacijos, norėdami pareikšti nuomonę ar pasiūlyti sprendimus įvairiausiais klausimais. Skyrius „Ask EP“ pateikia pagrindinių klausimų, kuriuos per pirmuosius šešis 2016 m. mėnesius iškėlė Europos Parlamentui parašę piliečiai, apžvalgą.

 
 
Bandymai su gyvūnais
© Efmukel / fotolia   © Efmukel / fotolia

Visuomenei labai rūpi gyvūnų gerovės klausimas ir daugelis žmonių yra susirūpinę dėl kai kurių metodų, naudojamų bandymuose su gyvūnais. Gyvūnų apsaugos ir gerovės klausimas įtrauktas į daugybę ES teisės aktų, pvz., dėl laukinės gamtos apsaugos, zoologijos sodų gyvūnų, ūkinių gyvūnų, vežamų gyvūnų ir mokslo ir kosmetikos tikslais naudojamų gyvūnų.

 
 
Išmetamieji teršalai automobilių sektoriuje
© SZ-Designs / Fotolia   © SZ-Designs / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Parlamentą prašydami suteikti informacijos apie ES veiksmus siekiant kovoti su oro tarša dėl motorinių transporto priemonių išmetamųjų teršalų. Po 2015 m. rugsėjo mėn. automobilių išmetamųjų teršalų skandalo piliečiai prašė nustatyti griežtesnę išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje kontrolę.

 
 
Vasaros laikas. Laiko persukimas
© Fabian Petzold / Fotolia   © Fabian Petzold / Fotolia

Du kartus per metus visose ES valstybėse narėse keičiamas laikas: žiemos laikas keičiamas vasaros laiku pasukant laikrodžio rodykles vieną valandą į priekį paskutinį kovo mėn. sekmadienį, o vasaros laikas – žiemos laiku paskutinį spalio mėn. sekmadienį atsukant rodykles atgal. Piliečiai nuolat kreipiasi į Parlamentą teikdami pastabas dėl vasaros ir žiemos laiko keitimo. Kai kurie piliečiai pasisako už vasaros laiko susitarimą, kiti ragina Parlamentą padėti šią praktiką panaikinti.

 
 
Europos piliečių iniciatyva
© Kamaga / Fotolia   © Kamaga / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą norėdami sužinoti, kaip galėtų aktyviai dalyvauti teisėkūros procese. Europos piliečių iniciatyva (EPI), kurios imtis sudaryta galimybė 2012 m. balandžio mėn., – tai svarbus žingsnis užtikrinant piliečiams galimybę pajusti stipresnį ryšį su Europa ir dalyvauti demokratiniame procese.

 
 
 
 
EP atsakymai

Rodyti mūsų tinklaraštyje pateiktus visus EP atsakymus.

 
 
 
Daugiau informacijos rasite :

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) – tai Europos Parlamento tyrimų tarnybos (angl. EPRS) dalis; jūs galite palaikyti ryšius su mumis mūsų socialinės žiniasklaidos platformose:

 
 
 

Kitos paslaugos

Spustelėję toliau pateiktas nuorodas pateksite į kitas specializuotas tarnybas, kur galėsite rasti konkrečios informacijos.
 
 
 
 
Europos Parlamento nario paieška
 
 
Informacija apie teisę teikti peticijas
 
 
Europos Parlamentas jūsų šalyje
 
 
Apsilankymas Europos Parlamente
 
 
Stažuotės Europos Parlamente
 
 
Galimybės įsidarbinti Europos Parlamente
 
 
Portalas „Jūsų Europa“
 
 
Galimybė susipažinti su dokumentais
 
 
Archyvinių dokumentų paieška