Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP)

 
 

Jei norite sužinoti daugiau apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių (Ask EP) naudodamiesi toliau pateikta forma.

 
 
 
Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 
 
 
Kaip ES sprendžia atliekų tvarkymo klausimą
© vchalup / Fotolia   © vchalup / Fotolia

Piliečiai kreipiasi į Europos Parlamentą prašydami pateikti informaciją apie tai, ką ES daro, kad atliekų būtų mažiau, kad jos būtų perdirbamos ir pakartotinai naudojamos. Aplinkos politika yra viena iš politikos sričių, kurią labiausiai remia Europos Sąjungos (ES) piliečiai, pripažįstantys, kad aplinkos apsaugos problemos peržengia nacionalines ir regionines sienas ir gali būti išspręstos tik imantis bendrų veiksmų ES ir tarptautiniu lygmeniu.

 
 
Bendradarbiavimu grindžiama ekonomika: kuo rizikuojama?
© Thodonal / fotolia   © Thodonal / fotolia

Piliečiai kreipiasi į Europos Parlamentą norėdami sužinoti, kaip ES reguliuoja naują sparčiai besivystančią „bendradarbiavimu ar dalijimusi grindžiamą ekonomiką“. Šis sparčiai besikeičiantis sektorius yra susijęs su keletu ekonomikos aspektų, įskaitant apgyvendinimo sritį (trumpalaikę nuomą); keleivių vežimą; namų priežiūros paslaugas; profesines ir technines paslaugos bei bendradarbiavimu grindžiamą finansavimą.

 
 
Koks yra ES vaidmuo įvedant kelių mokestį už asmenines transporto priemones Vokietijoje?
© Angelha / Fotolia   © Angelha / Fotolia

Atsižvelgiant į naują Vokietijoje numatytą kelių mokestį už asmenines transporto priemones, piliečiai kreipėsi į Europos Parlamentą ir išreiškė nerimą, kad ši „infrastruktūros rinkliava“ gali diskriminuoti ES piliečius, kurie negyvena Vokietijoje.

 
 
Ką ES daro, kad būtų panaikintas skurdas ir socialine atskirtis?
© Anton Chalakov / Fotolia   © Anton Chalakov / Fotolia

Europos piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą dėl skurdo ir socialinės atskirties Europoje, ragindami dėti daugiau pastangų siekiant padėti neturtingiems žmonėms išsivaduoti iš sunkumų. Tad kaip šią problemą sprendžia ES?

 
 
Vasaros laikas: laikas keičiamas, bet kodėl?
© Felix Pergande / Fotolia   © Felix Pergande / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Parlamentą su pastabomis dėl laiko keitimo. Vieni jų pritaria vasaros ir žiemos laiko kaitai; kiti ragina Parlamentą ją panaikinti. 2017 m. kovo 26 d., sekmadienį, laikrodžiai persukami į priekį, bet kodėl?

 
 
 
EP atsakymai

Rodyti mūsų tinklaraštyje pateiktus visus EP atsakymus.

 
 
 
Daugiau informacijos rasite :

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) – tai Europos Parlamento tyrimų tarnybos (angl. EPRS) dalis; jūs galite palaikyti ryšius su mumis mūsų socialinės žiniasklaidos platformose:

 
 
 

Kitos paslaugos

Spustelėję toliau pateiktas nuorodas pateksite į kitas specializuotas tarnybas, kur galėsite rasti konkrečios informacijos.
 
 
 
 
Europos Parlamento nario paieška
 
 
Informacija apie teisę teikti peticijas
 
 
Europos Parlamentas jūsų šalyje
 
 
Apsilankymas Europos Parlamente
 
 
Stažuotės Europos Parlamente
 
 
Galimybės įsidarbinti Europos Parlamente
 
 
Portalas „Jūsų Europa“
 
 
Galimybė susipažinti su dokumentais
 
 
Archyvinių dokumentų paieška