Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP)

 
 

Jei norite sužinoti daugiau apie Europos Parlamento veiklą, galias ir struktūrą, galite kreiptis į Piliečių informavimo skyrių (Ask EP) naudodamiesi toliau pateikta forma.

 
 
 
Klauskite – atsakysime

Čia rasite keletą naujausių temų, keliančių ypač didelį susirūpinimą piliečiams, kurie raštu kreipiasi į Europos Parlamentą, ir mūsų atitinkamus atsakymus.

 
 
 
Ką daro ES, kad būtų kovojama su kibernetiniais nusikaltimais?
Keyboard with cybercrime button   © ArtemSam / Fotolia

Piliečiai rašo Europos Parlamentui siekdami sužinoti, ką daro ES, kad būtų kovojama su kibernetiniais nusikaltimais. Kad būtų sprendžiama kibernetinių nusikaltimų problema, ES įgyvendina teisės aktus ir remia bendradarbiavimą, vykdomą vadovaujantis 2013 m. kibernetinio saugumo strategija.

 
 
Žiemos laikas: kodėl persukame laikrodžius?
Clock going back to wintertime   © Jan Engel / Fotolia

Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą su pastabomis dėl laikrodžių persukimo. Vieni jų pritaria perėjimui nuo vasaros prie žiemos laiko, kiti ragina Parlamentą jo atsisakyti. 2017 m. spalio 29 d., sekmadienį, laikrodžiai atsukami atgal, tačiau kodėl?

 
 
Ką daro ES, kad būtų iššvaistoma mažiau maisto?
Recyclable food waste in bin   © Gary Perkin / Fotolia

Remiantis skaičiavimais, maisto atliekų kiekis ES per vienus metus sudaro maždaug 88 mln. tonų arba 173 kg vienam žmogui. 2011 m. ES pagamintas maistas iš viso sudarė apie 865 kg vienam žmogui. Tai reiškia, kad 20 proc. viso pagaminamo maisto iššvaistome. Atsižvelgdami į tai, piliečiai kreipiasi į Europos Parlamentą dėl informacijos apie tai, ką daro ES, kad būtų iššvaistoma mažiau maisto. Be to, jie ragina priimti ES teisės aktą, kuriuo būtų užkirstas kelias maisto švaistymui kiekvienoje Europos šalyje – taip pat ir keliose šiuo klausimu pateiktose peticijose.

 
 
Kaip ES reformuoja oro transporto keleivių teises?
Flight information screen   © European Parliament Audiovisual service

Piliečiai nuolat kreipiasi į Europos Parlamentą norėdami gauti informacijos apie savo kaip keleivių teises. Vykstančios teisės aktų reformos tikslas – išaiškinti kai kuriuos oro transporto keleivių teisių aspektus, siekiant užtikrinti geresnį reglamento taikymą.

 
 
„Erasmus+“: Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa
Sign with vocational education   © putilov_denis / fotolia

Jaunuoliai nori daugiau sužinoti apie programą „Erasmus+“ ir prašo informacijos apie judumo galimybes, kad galėtų stiprinti savo įgūdžius ir užsitikrinti geresnes darbo perspektyvas. Jie dažnai užduoda klausimus Europos Parlamentui, siekdami sužinoti, kaip ES remia jaunimo ugdymą ir švietimą.

 
 
 
 
EP atsakymai

Rodyti mūsų tinklaraštyje pateiktus visus EP atsakymus.

 
 
 
Daugiau informacijos rasite :

Piliečių informavimo skyrius (Ask EP) – tai Europos Parlamento tyrimų tarnybos (angl. EPRS) dalis; jūs galite palaikyti ryšius su mumis mūsų socialinės žiniasklaidos platformose:

 
 
 

Kitos paslaugos

Spustelėję toliau pateiktas nuorodas pateksite į kitas specializuotas tarnybas, kur galėsite rasti konkrečios informacijos.
 
 
 
 
Europos Parlamento nario paieška
 
 
Informacija apie teisę teikti peticijas
 
 
Europos Parlamentas jūsų šalyje
 
 
Apsilankymas Europos Parlamente
 
 
Stažuotės Europos Parlamente
 
 
Galimybės įsidarbinti Europos Parlamente
 
 
Portalas „Jūsų Europa“
 
 
Galimybė susipažinti su dokumentais
 
 
Archyvinių dokumentų paieška