Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Pilsoņu uzziņas (Ask EP)

 
 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta darbību, pilnvarām un organizatorisko struktūru, jūs varat sazināties ar Pilsoņu uzziņu nodaļu (Ask EP), izmantojot zemāk esošo veidlapu.

 
 
 
Rakstiet, un mēs atbildēsim!

Varat iepazīties ar dažiem no jautājumiem, kurus iedzīvotāji uzskatījuši par svarīgiem un kurus tie nesen uzdevuši Eiropas Parlamentam, kā arī mūsu atbildes uz šiem jautājumiem.

 
 
 
Kā ES risina atkritumu apsaimniekošanas jautājumu
© vchalup / Fotolia   © vchalup / Fotolia

Pilsoņi jautā Eiropas Parlamentam, ko ES dara, lai samazinātu, pārstrādātu un atkārtoti izmantotu atkritumus. Vides politika ir viena no visvairāk atbalstītajām politikas jomām no Eiropas Savienības (ES) pilsoņu puses, kuri atzīst, ka vides problēmas sniedzas pāri valstu un reģionālajām robežām, un tās var atrisināt tikai ar saskaņotu darbību ES un starptautiskajā līmenī.

 
 
Sadarbīgā ekonomika: kas likts uz spēles?
© Thodonal / fotolia   © Thodonal / fotolia

Pilsoņi no Eiropas Parlamenta vēlas uzzināt, kā ES reglamentē jauno, strauji augošo “sadarbīgo un kopīgošanas ekonomiku”. Šis strauji attīstošais sektors skar vairākus ekonomikas aspektus, tostarp izmitināšanu (īstermiņa īri); pasažieru pārvadājumus; mājsaimniecības pakalpojumus; tehniskus un profesionālus pakalpojumus, kā arī sadarbīgo finansējumu.

 
 
Kāda ir ES loma ceļu nodokļa ieviešanā privātiem transportlīdzekļiem Vācijā?
© Angelha / Fotolia   © Angelha / Fotolia

Ņemot vērā paredzēto ceļa nodokli privātiem transportlīdzekļiem Vācijā, pilsoņi ir vērsušies Eiropas Parlamentā un pauduši bažas, ka šī “infrastruktūras nodeva” varētu diskriminēt Vācijā nedzīvojošos ES pilsoņus.

 
 
Kāda ir ES rīcība cīņā pret nabadzību un sociālo atstumtību?
© Anton Chalakov / Fotolia   © Anton Chalakov / Fotolia

Eiropas pilsoņi regulāri vēršas Eiropas Parlamentā saistībā ar nabadzības un sociālās atstumtības problēmu Eiropā, aicinot darīt vairāk, lai nabadzīgiem cilvēkiem palīdzētu izkļūt no grūtā stāvokļa. Ko ES dara šajā sakarā?

 
 
Vasaras laiks: pāreja uz vasaras laiku, bet kāpēc?
© Felix Pergande / Fotolia   © Felix Pergande / Fotolia

Iedzīvotāji arvien vēršas pie Eiropas Parlamenta ar komentāriem par pāreju uz vasaras laiku. Daži to atbalsta; savukārt citi aicina Parlamentu šo kārtību atcelt. Svētdien, 2017. gada 26. martā, pulksteņi tiek pagriezti uz priekšu, bet kāpēc?

 
 
 
EP atbildes

Visas EP atbildes var atrast mūsu blogā.

 
 
 
Skatīt :

Pilsoņu uzziņu nodaļa (Ask EP) ir Eiropas Parlamentārās izpētes dienesta (EPRS) struktūrvienība. Varat uzturēt kontaktus ar mums, izmantojot mūsu sociālo plašsaziņas līdzekļu platformas:

 
 
 

Citi pakalpojumi

Izmantojiet turpmāk pieejamās saites, lai piekļūtu citiem specializētiem resursiem, kuros atrodama specifiska informācija.
 
 
 
 
Atrast Eiropas Parlamenta deputātu
 
 
Informācija par tiesībām iesniegt lūgumrakstu
 
 
Eiropas Parlaments jūsu valstī
 
 
Eiropas Parlamenta apmeklēšana
 
 
Stažēšanās Eiropas Parlamentā
 
 
JobDarba iespējas Eiropas Parlamentā
 
 
„Tava Eiropa”
 
 
Piekļuve dokumentiem
 
 
Arhīva dokumentu skatīšana