Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Pilsoņu uzziņas (Ask EP)

 
 

Ja vēlaties uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta darbību, pilnvarām un organizatorisko struktūru, jūs varat sazināties ar Pilsoņu uzziņu nodaļu (Ask EP), izmantojot zemāk esošo veidlapu.

 
 
 
Rakstiet, un mēs atbildēsim!

Varat iepazīties ar dažiem no jautājumiem, kurus iedzīvotāji uzskatījuši par svarīgiem un kurus tie nesen uzdevuši Eiropas Parlamentam, kā arī mūsu atbildes uz šiem jautājumiem.

 
 
 
Ko ES dara, lai apkarotu kibernoziedzību?
Keyboard with cybercrime button   © ArtemSam / Fotolia

Iedzīvotāji raksta Eiropas Parlamentam, lai uzzinātu, ko ES dara kibernoziedzības apkarošanas jomā. ES ir ieviesusi tiesību aktus kibernoziedzības apkarošanas jomā un atbalsta sadarbību saskaņā ar 2013. gada ES kiberdrošības stratēģiju.

 
 
Ziemas laiks: pāreja uz vasaras laiku, bet kāpēc?
Clock going back to wintertime   © Jan Engel / Fotolia

Iedzīvotāji arvien vēršas pie Eiropas Parlamenta ar komentāriem par pāreju uz vasaras laiku. Daži iedzīvotāji atbalsta vasaras/ziemas laiku, taču citi aicina Parlamentu šo kārtību atcelt. Svētdien, 2017. gada 29. oktobrī, pulksteņu rādītāji tika pagriezti vienu stundu atpakaļ, bet kāpēc?

 
 
Ko ES dara, lai samazinātu pārtikas atkritumus?
Recyclable food waste in bin   © Gary Perkin / Fotolia

ES pārtikas atkritumu apjoms ir aptuveni 88 miljoni tonnu gadā, kas atbilst 173 kg uz vienu iedzīvotāju. Kopējais ES saražotās pārtikas daudzums 2011. gadā bija aptuveni 865 kg uz vienu iedzīotāju. Tas nozīmē, ka mēs izšķērdējam 20 % no visiem saražotajiem pārtikas produktiem. Šajā kontekstā iedzīvotāji vēršas pie Eiropas Parlamenta, pieprasot informāciju par to, ko ES dara, lai samazinātu pārtikas atkritumus, kā arī prasot, tostarp iesniedzot vairākas petīcijas šajā sakarā, pieņemt tādus Eiropas tiesību aktus, kas pieliktu punktu pārtikas izšķērdēšanai visās Eiropas valstīs.

 
 
Kā ES reformē gaisa transporta pasažieru tiesības?
Flight information screen   © European Parliament Audiovisual service

Iedzīvotāji pastāvīgi vēršas pie Eiropas Parlamenta, pieprasot informāciju par savām kā pasažieru tiesībām. Pašreizējās tiesiskā regulējuma reformas mērķis ir precizēt gaisa transporta pasažieru tiesību konkrētus aspektus, lai nodrošinātu labāku regulējuma piemērošanu.

 
 
Savienības programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+”
Sign with vocational education   © putilov_denis / fotolia

Jaunieši vēlas uzzināt vairāk par “Erasmus+” un pieprasa informāciju par mobilitātes iespējām, lai varētu uzlabot savas prasmes un nodarbinātības izredzes. Jaunieši bieži uzdod jautājumus Eiropas Parlamentam, vēloties noskaidrot, kādu atbalstu ES sniedz jauniešu apmācībai un izglītībai.

 
 
 
 
EP atbildes

Visas EP atbildes var atrast mūsu blogā.

 
 
 
Skatīt :

Pilsoņu uzziņu nodaļa (Ask EP) ir Eiropas Parlamentārās izpētes dienesta (EPRS) struktūrvienība. Varat uzturēt kontaktus ar mums, izmantojot mūsu sociālo plašsaziņas līdzekļu platformas:

 
 
 

Citi pakalpojumi

Izmantojiet turpmāk pieejamās saites, lai piekļūtu citiem specializētiem resursiem, kuros atrodama specifiska informācija.
 
 
 
 
Atrast Eiropas Parlamenta deputātu
 
 
Informācija par tiesībām iesniegt lūgumrakstu
 
 
Eiropas Parlaments jūsu valstī
 
 
Eiropas Parlamenta apmeklēšana
 
 
Stažēšanās Eiropas Parlamentā
 
 
JobDarba iespējas Eiropas Parlamentā
 
 
„Tava Eiropa”
 
 
Piekļuve dokumentiem
 
 
Arhīva dokumentu skatīšana