Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)


Do Waszych usług

 
 
Bądź na bieżąco
Czy wydaje Ci się, że Parlament Europejski jest daleko od miejsca, w którym mieszkasz? Bądź na bieżąco i za pośrednictwem naszych stron informacyjnych oraz usług archiwizacyjnych dowiaduj się, co się dzieje w Parlamencie. Możesz też skontaktować się ze znajdującym się w Twoim kraju Biurem Informacyjnym Parlamentu Europejskiego, gdzie wszystkie informacje są dostępne w Twoim języku ojczystym.
 
 
 
Zabierz głos
Masz coś do powiedzenia? Niech więc inni usłyszą Twój głos. Złóż petycję do Parlamentu, jeśli Twoim zdaniem prawo UE jest naruszane tam, gdzie mieszkasz, albo skontaktuj się z Europejskim Rzecznikiem Praw Obywatelskich, jeśli potrzebujesz mediatora. Możesz także bezpośrednio zaapelować o nowe przepisy, jeśli razem z innymi osobami uruchomisz inicjatywę obywatelską.
 
 
 
Pracuj z nami
Interesuje Cię bliższe zapoznanie się z Parlamentem, np. poprzez pracę w nim? Sprawdź, w jaki sposób możesz zostać naszym współpracownikiem, odbyć staż czy wziąć udział w wizycie naukowej.
 
 
 
Przejrzystość
W związku z rosnącym znaczeniem i wpływem Parlamentu Europejskiego teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby reprezentował interesy Europejczyków w sposób całkowicie otwarty i przejrzysty. Zobacz, w jaki sposób pracujemy.
 
 
 

Wizyta w Parlamencie Europejskim

Przekonaj się sam, jak projekty stają się obowiązującymi aktami prawnymi i co ma do powiedzenia twój poseł do PE w kwestiach dotyczących przyszłości Europy. Oferujemy różne możliwości odkrywania Parlamentu w Brukseli i Strasburgu. Możesz przyjechać sam, z rodziną albo w grupie i zawsze znajdziesz coś dla siebie.

 
 
 
Dostęp do dokumentów

Wszystkim obywatelom UE przysługuje prawo dostępu do dokumentów Parlamentu Europejskiego, Rady i Komisji. Parlament Europejski zapewnia bezpośredni dostęp do większości swoich dokumentów w formacie elektronicznym.

 
 
 
Zamówienia i dotacje

Zgodnie z rozporządzeniem finansowym mającym zastosowanie do budżetu ogólnego Unii Europejskiej Parlament Europejski ma obowiązek ogłaszania przetargów na zakup towarów i usług.

 
 
 
Parlament w panoramie
Parlament w panoramie