Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Parlament w mediach społecznościowych

 

Parlament Europejski jest zgromadzeniem obywateli. Pamiętając o tym, nie tylko staramy się zachęcać do odwiedzania strony internetowej Parlamentu, lecz również chcemy być tam, gdzie obywatele. A są oni obecni w mediach społecznościowych. Dla tych z Was, którzy nie znają wszystkich platform, na których działamy, poniżej załączamy praktyczny przewodnik po działalności Parlamentu Europejskiego w sieci internetowej.

 
 

Newshub

Łatwa w nawigacji platforma zawierająca wszystkie kanały mediów społecznościowych dotyczące wszystkich posłów do PE, grup politycznych i instytucji, umożliwiająca proste ustawienie kanału według języka, kraju, partii czy najpopularniejszych tematów.

 
 

Facebook

Flagowy portal społecznościowy, na którym PE jest obecny: chaty z posłami, aktualizowane dwa razy dziennie informacje o działalności UE, zakładka umożliwiająca wyszukiwanie posłów obecnych w mediach społecznościowych, a także odsyłacz do krajowych biur informacyjnych PE, gdzie można uzyskać wszelkie informacje w swoim języku.

 
 
 

Twitter

Tu znajdziecie aktualny co do minuty serwis informacyjny w 24 językach, zawierający artykuły, transmitowane na żywo debaty, galerie zdjęć itp. Zawiera również specjalistyczne kanały dla osób zawodowo związanych ze środkami przekazu.

 
 

Google plus

Codziennie aktualizowane informacje na temat pracy Parlamentu, miejsca, w których można spotkać posłów, ciekawe dyskusje w obrębie społeczności, zabawne prezenty. Odkryj tę dynamicznie rozwijającą się społeczność!

 
 
 

LinkedIn

140 znaków na Twitterze nie zawsze wystarcza? Weź udział w dogłębnych dyskusjach o kształtowaniu polityki UE na portalu LinkedIn.

 
 

Instagram

Zajrzyj za kulisy Parlamentu, aby przekonać się, jak wygląda w nim codzienne życie, na naszym koncie Instagram zgromadziliśmy setki oryginalnych zdjęć – żadne z nich nie jest objęte prawem autorskim i każdy może je wykorzystywać do celów niekomercyjnych, pod warunkiem że poinformuje o pochodzeniu zdjęcia.

 
 
 

Flickr

Doskonałe źródło mniej oficjalnych ujęć z życia codziennego Parlamentu. Nasze konto na tym portalu zawiera tysiące oryginalnych zdjęć nieobjętych ochroną praw autorskich i przeznaczonych do swobodnego wykorzystania w celach niekomercyjnych, pod warunkiem podania źródła.

 
 

Pinterest

Portal zawierający grafikę informacyjną Parlamentu do swobodnego wykorzystania w celach niekomercyjnych i pod warunkiem podania źródła, oczywiście.

 
 
 

YouTube

Oglądaj serwisy informacyjne EuroparlTV, a także zabawne krótkie filmy przygotowane przez ekipę PE zajmującą się Facebookiem.

 
 

Vine

Obejrzyj sześciosekundowy film na temat poszczególnych strategii politycznych Parlamentu!

 
 
 

Spotify

Odkryj nasze tematyczne listy przebojów, powiedz o nich przyjaciołom i zaproponuj nam swoje ulubione piosenki!

 
 

Reddit

Na naszym koncie w tym serwisie udostępniamy informacje i przybliżamy działalność Parlamentu i jego komisji. Znajdziesz tu wpisy, w tym materiały wideo, infografiki, opracowania, wiadomości, zdjęcia i nie tylko. Użytkowników zachęcamy do aktywnego udziału.

 
 
 

Usługa powiadomień e-mail

Parlament Europejski oferuje subskrypcję na bezpłatną usługę, która umożliwia otrzymywanie automatycznych powiadomień e-mail w momencie pojawienia się nowych informacji w niektórych obszarach naszej strony internetowej.

 
 

Snapchat

Zajrzyj za kulisy Parlamentu Europejskiego, poznaj najświeższe wiadomości i zobacz, jak wygląda codzienna praca zespołu odpowiedzialnego za media społecznościowe. Konta Parlamentu szukaj pod nazwą „europarl”, a gdy już je znajdziesz, nie zapomnij przesłać naszemu zespołowi swoje własne zdjęcia i wiadomości.

 
 
 

Sieć mediów PE

Ten blog oferuje wybór treści multimedialnych na temat Unii Europejskiej, które można bezpłatnie pobrać i wykorzystać.

 
 
 
 
 
 

Odkryj nasze materiały multimedialne i korzystaj z nich!

 

Interaktywna mapa naszej obecności na Twitterze