Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)


Sme tu pre vás

 
 
Informujte sa
Zdá sa Vám, že Európsky parlament sa nachádza veľmi ďaleko od miesta, kde žijete? Informujte sa priebežne o dianí v Parlamente prostredníctvom našich informačných stránok a služieb vyhľadávania dokumentov. Vo Vašej krajine môžete kontaktovať tiež našu informačnú kanceláriu, ktorá Vám sprístupní všetky informácie vo Vašom materinskom jazyku.
 
 
 
Ozvite sa
Máte niečo na srdci? Vyjadrite svoj názor. Obráťte sa s petíciou na Európsky parlament, ak sa Vám zdá, že tam, kde žijete, sú zákony EÚ porušované, alebo prípadne kontaktujte európskeho ombudsmana, ak potrebujete mediátora. Spolu s ostatnými občanmi môžete tiež priamo požadovať nové zákony, a to predložením iniciatívy občanov.
 
 
 
Pracujte s nami
Chcete sa na činnosť Parlamentu pozrieť zblízka, napríklad tak, že sa v ňom zamestnáte? Pozrite si možnosti zamestnania, stáže či študijnej návštevy v Parlamente.
 
 
 
Transparentnosť
Keďže dôležitosť a vplyv Európskeho parlamentu narastá, je skutočne nevyhnutné, aby záujmy Európanov zastupoval úplne otvoreným a transparentným spôsobom. Získajte viac informácií o tom, ako pracujeme.
 
 
 

Navštívte Parlament

Vitajte a pozrite sa, ako sa návrhy stávajú právnymi predpismi a ako môže váš poslanec EP ovplyvniť budúcnosť Európy. V Bruseli a v Štrasburgu vám ponúkame mnoho aktivít a či prídete sami, s rodinou alebo v skupine, vždy sa pre vás niečo nájde.

 
 
 
Prístup k dokumentom

Všetci občania EÚ majú prístup k dokumentom Európskeho parlamentu, Rady a Komisie. Európsky Parlament poskytuje priamy prístup k väčšine svojich dokumentov v elektronickej forme.

 
 
 
Zmluvy a granty

V súlade s nariadením o rozpočtových pravidlách, ktoré sa vzťahuje na všeobecný rozpočet Európskej únie, je Európsky parlament povinný pri obstarávaní tovaru a služieb vydávať verejné výzvy na predkladanie ponúk.

 
 
 
Panoramatické zobrazenie Parlamentu
Panoramatické zobrazenie Parlamentu