Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Vyhľadajte si viac informácií

 

Zdá sa Vám, že Európsky parlament je od Vás veľmi ďaleko? Chceli by ste vedieť viac o jeho činnosti? Táto časť vám ponúka niekoľko možností na to, aby ste si vytvorili ucelený obraz o fungovaní tejto priamo volenej inštitúcie EÚ.

 
 

Európsky parlament je zastúpený vo vašej krajine

Informačné kancelárie sa nachádzajú vo všetkých členských štátoch a odpovedajú na vaše otázky týkajúce sa politík EÚ. Takisto úzko spolupracujú s rôznymi organizáciami, čím zlepšujú informovanosť verejnosti o Parlamente a jeho činnosti. Zistite viac o ich činnostiach a kontaktujte ich.

 
 

Sociálne médiá

Samozrejme, môžete nás kontaktovať aj bez toho, aby ste museli vyjsť z kancelárie alebo obývačky. Sme na všetkých hlavných sociálnych sieťach a tešíme sa na vaše príspevky. Pridajte sa k nám!

 
 

Hľadáte dokumenty alebo údaje?

Cez náš register sa priamo dostanete k väčšine parlamentných dokumentov, ďalšie sú dostupné na požiadanie. Svoju žiadosť však nemusíte nijako odôvodniť. Je tu všetko, čo hľadáte.

Výskum a analýza

Výskumná služba Európskeho parlamentu (EPRS) je interný parlamentný tím odborníkov. Poskytuje nezávislé a objektívne analýzy o aktuálnych témach, ktoré sú k dispozícii aj širokej verejnosti.

Informačné listy o Európskej únii

Ak hľadáte široký prehľad politík EÚ a ste zvedaví, akú úlohu v nich zohráva Parlament, začnite tu. Informačné listy sú síce stručné, no poskytnú vám všetky potrebné informácie. Okrem toho sú pravidelne aktualizované.

 
 

Máte ďalšie otázky?

 
 

Obráťte sa na oddelenie EP pre žiadosti občanov o informácie (Ask EP), ktoré sa pokúsi čo najlepšie zodpovedať na všetky vaše otázky o činnosti, právomociach a organizácii Európskeho parlamentu.