skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
 

2017. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna sai Erasmuse projekt Poolast

Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad
Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad
 .

 

Tänavune Karl Suure noorteauhind anti Poola raadiosaatele „Erasmuse õhtu“. Auhinnatseremoonia toimus 23. mail Saksamaal Aachenis.

Auhinnast

Euroopa Parlament ja rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutus annavad igal aastal välja Karl Suure noorteauhinna 16–30aastastele noortele, kes on osalenud projektides, mis aitavad edendada Euroopa eri riikidest pärit inimeste üksteisemõistmist.

Liikmesriikides võitjaks tulnud 28 projekti esindajad kutsuti auhinnatseremooniale, mis toimus 23. mail Aachenis, ning neile anti diplom ja medal. Parim projekt sai auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot.

Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad

  1. Erasmus Evening („Erasmuse õhtu“), Poola „Erasmuse õhtu“ on veebipõhine raadiosaade üliõpilastele, kes plaanivad Erasmuse programmi raames välismaal õppida. Saadet edastati üliõpilaste raadiojaamast Radio Meteor UAM, mis tegutseb Poznańi Adam Mickiewiczi Ülikoolis. Saatekülalised olid välismaal õppivad Poola tudengid ja Poolas õppivad välismaalased. Vesteldi mitmesugustel teemadel, näiteks kuidas dokumente esitada, õppeaineid valida või teises riigis elukohta leida, kuidas ülikoolid üksteisest erinevad ja milliseid võimalusi need pakuvad, missugused on haridussüsteemid ja üliõpilaste igapäevaelu.
  2. Re-discover Europe („Avasta uuesti Euroopa“), Taani „Avasta uuesti Euroopa“ oli Põhja-Taanis Aalborgis toimunud üritus, kus peeti rongkäik ELi lippudega, arutati Euroopa tuleviku üle, korraldati linna mitmekesisuse tutvustamiseks mitmekultuuriküla ja tänavapidu.
  3. Are We Europe („Kas meie oleme Euroopa?“), Holland „Kas meie oleme Euroopa?“ on veebipõhine multimeediaplatvorm, kuhu noored saavad saata oma lugusid sellest, mis tunne on olla eurooplane. Platvormi loojad leiavad, et praegu, mil Euroopat kujutatakse sageli negatiivses võtmes, on tähtis esile tõsta noori eurooplasi, kes tajuvad Euroopat uut moodi.

Jälgige auhinnaga seonduvat Twitteris teemaviitega @EUYouthPrize ja üritust teemaviitega #ECYP2017.

 

Kümnendat korda toimuv Karl Suure noorteauhinna konkurss on kandideerimiseks avatud

Noored, kes soovivad midagi ära teha, väärivad tunnustust. Just seepärast annavad Euroopa Parlament ja Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus igal aastal välja Karl Suure noorteauhinna. Tänasest alates saab juba kümnendat korda sellele auhinnale kandideerida. Kui olete 16–30 aastat vana ja viite ellu Euroopa mõõtmega projekti, võtke kindlasti meie konkursist osa. Võiduprojektid saavad lisaks tunnustusele ja meediakajastusele auhinnaraha, et algatust edasi arendada.

Auhind

Karl Suure noorteauhinna konkurssi korraldavad Euroopa Parlament ja Aachenis asuv Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus. Auhinnale saavad igal aastal kandideerida projektid, mida viivad ellu noored vanuses 16–30 aastat. Võiduprojektid peaksid andma eeskuju Euroopas elavatele noortele ja pakkuma konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana koos elavatest eurooplastest.

Kolm võiduprojekti valitakse kõigi ELi liikmesriikide žüriide esitatud 28 nominendi hulgast. Sel aastal on auhinnaraha varasemate aastatega võrreldes suurem: parim projekt saab auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot.

Liikmesriigi tasandil võitnud 28 projekti esindajad kutsutakse 2017. aasta mais Aachenisse Karl Suure rahvusvahelise auhinna tseremooniale.

Reeglid

Projektid peavad konkursile kvalifitseerumiseks vastama mitmetele kriteeriumidele. Need peavad edendama vastastikust mõistmist Euroopas ja rahvusvahelisel tasandil, toetama ühtse Euroopa identiteedi kujunemist ja integratsiooni, samuti näitama eeskuju Euroopas elavatele noortele ning tooma konkreetseid näiteid ühtse kogukonnana elavatest eurooplastest.

Lisateabe saamiseks pöörduge otse auhinna sekretariaadi poole aadressil ECYP2017@ep.europa.eu.

Sotsiaalmeedia

Liituge aruteluga sotsiaalmeedias teemaviite #ECYP2017 kaudu.