skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
 

2018. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna võitis Teise maailmasõja aegse vangilaagri teemaline Poola projekt

(From left): Farah abdi (Never Arrive); Mirko Gragnato and Rozemarijn Tiben (Juvenilia); Artur Meier and Tomasz Tomalik (Worcation)(From left): Farah abdi (Never Arrive); Mirko Gragnato and Rozemarijn Tiben (Juvenilia); Artur Meier and Tomasz Tomalik (Worcation)
Vasakult: Farah abdi (Never Arrive), Mirko Gragnato ja Rozemarijn Tiben (Juvenilia), Artur Meier ja Tomasz Tomalik (Worcation)

Karl Suure Euroopa noorteauhind anti 2018. aastal Poola projektile, mis toob kokku noored, et heita valgust sõjavangilaagri Stalag VIII A ajaloole.

 .

Auhinnast

 

Euroopa Parlament ja rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutus annavad igal aastal välja Karl Suure noorteauhinna 16–30aastastele noortele, kes on osalenud projektides, mis aitavad edendada Euroopa eri riikidest pärit inimeste üksteisemõistmist.


28 riigi võiduprojektide esindajad kutsuti Saksamaale Aachenisse, kus toimus 8. mail auhinnatseremoonia. Kolm parimat projekti said preemiaks vastavalt 7500, 5000 ja 2500 eurot.

 

2018. aasta võitjad

 

1. koht - Worcation (Poola)

 

Worcation toob kokku eri riikide noored, kes töötavad Teise maailmasõja aegses Saksa vangilaagris Stalag VIII A, mis asub Neisse jõe kahel kaldal Görlitzis ja Zgorzelecis. Pärast koolituse läbimist töötavad vabatahtlikud arheoloogidena või küsitlevad endiste vangide sugulasi.

 

2. koht - Juvenilia (Itaalia)

Juvenilia eesmärk on suurendada alla 35-aastaste huvi ooperi, balleti ja teatri vastu. Projekti raames korraldatakse erinevates Euroopa linnades kultuurivahetust ning taotletakse sooduspileteid, et muuta etendustel käimine taskukohasemaks. Osalejatel on võimalik minna lava taha ja kohtuda esinejatega, nautida linnaekskursioone ning tutvuda mõttekaaslastega teistest riikidest.

 

3. koht - Never arrive 2 (Malta)

 

Noor Somaalia pagulane ja blogija Farah Abdullahi Abdi kirjutas kaks raamatut Euroopas pagulasena elamisega kaasnevast frustratsioonist ja raskustest. Ta tahab näidata, et pagulaste eesmärk ei ole tekitada kaost, vaid nad on valmis Euroopat omaks võtma ja aitama kaasa selle arengule. Ta on sõitnud mööda Euroopat ja rääkinud õpilastele oma elust, pakkudes neile teistsugust pilti kui see, mis võib avaneda immigratsioonivastaste allikate põhjal.

 

2018. aasta Karl Suure auhinna saab Emmanuel Macron

 

Neljapäeval, 10. mail anti 2018. aasta Karl Suure auhind „kirgliku Euroopale pühendumise“ eest Prantsusmaa presidendile Emmanuel Macronile. Temaga kohtusid ja vestlesid Karl Suure Euroopa noorteauhinna võitjad.