skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
 

2015. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna võitis projekt „@RealTime WW1”

12. mail 2015 Aacheni ülikoolis toimunud 2015. aasta Karl Suure Euroopa noorteauhinna tseremoonial tunnustati esikohaga Luksemburgi Twitteri-projekti „@RealTime WW1”. Teise koha sai Prantsusmaa projekt „Fronterras – European (border) line” ning kolmandat kohta jagasid Austria projekt „Social Soccer Cup”, Küprose projekt „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment” ja Hispaania projekt „Infoactualidad”. Igal aastal tunnustatakse auhinnaga projekte, millega edendatakse ühise Euroopa identiteedi kujundamist ja noorte lõimumist.

Esimese koha auhinna andis üle Euroopa Parlamendi president Martin Schulz, teise koha auhinna Euroopa Parlamendi endine president Hans-Gert Pöttering ning kolmanda koha auhinnad Aacheni linnapea Marcel Philip, Euroopa Parlamendi kvestor Elisabeth Morin-Chartier ning Karl Suure auhinna juhatuse esimees Jürgen Linden.

Esimene koht: Luksemburg – „@RealTime WW1”
„@RealTime WW1” on Luxembourgi ülikooli Euroopa lähiajaloo magistriõppe kursuse üliõpilaste projekt. 2014. aasta algusest saadik on nad Twitteri kontol @RealTimeWW1 lühidalt jutustanud elust Esimese maailmasõja ajal. Nende sõnul ei räägita võitjate ja kaotajate ajaloost, vaid ajast, mil sõjaväehaiglas lamavate poegade pärast kannatasid hingepiina paljud emad, sõltumata rahvusest. Tegemist oli ajaga, mil rindemehed kirjutasid ühesuguseid armastuskirju, teadmata, kas nad oma armastatut enam kunagi näevad. Sõdurid kaevikutes laulsid ühtesid ja samu jõululaule ja laususid sama palvet – lihtsalt eri keeltes.

Üliõpilased annavad Esimest maailmasõda käsitleva loo edasi lühikeste isiklike jutustustena, millega tehakse Š„sõda, mis lõpetab kõik sõjad” arusaadavaks tänastes seostes. Iga päev kasutatakse teatavaid fraase, et välja tuua mõni uus vaatepunkt tänapäeva poliitilistele ja sotsiaalsetele prioriteetidele. Seda tehakse sõdurite, meditsiiniõdede, kooliõpilaste, kunstnike, talunike ja aktivistide pilgu läbi, kes kõik kunagi lootsid, et nende jaoks on sõda varsti lõppenud. Konto @RealTimeWW1 postitusi loeb nüüdseks üle 8700 inimese.

https://twitter.com/RealTimeWW1

Teine koht: Prantsusmaa – „Fronterras – European (border) line”
Projekti „Fronterras – European (border) line” algatasid 28 noort Euroopa kodanikku, kellest neli elas Euroopa Liidu välispiiril. Nad lõid veebisaidi, kus avaldatakse põnevaid lugusid elust Euroopa piiridel või reisidest üle piiride.

Veebisaidi tegijad ütlevad oma projekti kohta, et piir kui abstraktne mõiste muutub tegelikkuseks läbi nende inimeste silmade, kes seda iga päev kogevad. Soovime aidata inimestel avastada Euroopat nende piiride kaudu, mis ammustel aegadel meelevaldselt kehtestati ja mis on teinud Euroopast sedavõrd mitmetahulise mandri, nagu see on tänapäeval.

http://www.fronterras.com/


Kolmandat kohta jagasid järgmised kolm projekti:

Austria – „Social Soccer Cup”
Social Soccer Cup (SSC) on rahvusvaheline jalgpalliturniir, mis on mõeldud kogu Euroopa noorte- ja hoolekandeorganisatsioonidele. Seda korraldavad ClickIni noortekeskuse noored teiste riikide noortele. Projekti eesmärk on viia kokku eri Euroopa riikide noored, et vabaneda eelarvamustest ja käivitada uusi ühisprojekte.

http://www.socialsoccercup.at

Küpros – „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment”
„Entrepreneurship, the Solution against Unemployment” oli mitmepoolne noortevahetusprojekt, millega edendati noorte mõttevahetust. Põhiteemad olid töötus, väljaränne, ettevõtlus ja vabaharidus.  

https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts


Hispaania – „Infoactualidad”
Infoactualidad on Madridi Complutense ülikooli infoteaduskonna internetiajaleht, millele teevad kaastööd 140 ajakirjandusüliõpilast. Alates selle loomisest 2012. aastal on enam kui 400 üliõpilast sellest praktikavõimalusest kasu saanud. Ajalehel Infoactualidad on programmi „Erasmus” nn üliõpilaskorrespondentide võrgustik, mis töötab kogu Euroopas.

http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagnoAuhind

Võiduprojektid saavad vastavalt 5000, 3000 ja 2000 eurot. Võiduprojektide esindajad kutsutakse mõne kuu möödudes ka külaskäigule Euroopa Parlamenti Brüsselis.

28 osalenud projekti esindajad kutsuti 12. mail 2015 Aachenis toimunud auhinnatseremooniale ning neile anti diplom ja medal.

Auhinnatseremoonia korraldasid ühiselt Euroopa Parlament ja rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutus. See toimus Aacheni ülikoolis.

Tervituskõne pidasid Euroopa Parlamendi president Martin Schulz, rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutuse aseesimees Bettina Leysen ja Aacheni ülikooli rektor Ernst Schmachtenberg.

Audiovisuaalne materjal tseremooniast on kättesaadav taotluse põhjal ja see avaldatakse alltoodud veebisaidil.

Jälgige meid Twitteris: @EUYouthPrize

Jälgige sündmust teemaviitega #ECYP2015


Lingid

Karl Suure noorteauhinna veebisait koos kõigi liikmesriigi tasandil võitnud 28 projekti kokkuvõttega: http://www.charlemagneyouthprize.eu/
Lisateave projekti „@RealTime WW1” kohta: https://twitter.com/RealTimeWW1

Lisateave projekti „Fronterras – European (border) line” kohta: http://www.fronterras.com/

Lisateave Austria projekti „Social Soccer Cup” kohta: http://www.socialsoccercup.at

Lisateave projekti „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment” kohta: https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts

Lisateave projekti „Infoactualidad” kohta: http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagno

Audiovisuaalne veebisait materjaliga tseremooniast: http://audiovisual.europarl.europa.eu/

Lisateave:

Armin Wisdorff: (+32) (0)498 98 13 45 – armin.wisdorff@europarl.europa.eu