skip to content

Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
 

Laureaadid 2017

Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad
Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad
 .

 

Tänavune Karl Suure noorteauhind anti Poola raadiosaatele „Erasmuse õhtu“. Auhinnatseremoonia toimus 23. mail Saksamaal Aachenis.

Auhinnast

Euroopa Parlament ja rahvusvahelise Karl Suure auhinna sihtasutus annavad igal aastal välja Karl Suure noorteauhinna 16–30aastastele noortele, kes on osalenud projektides, mis aitavad edendada Euroopa eri riikidest pärit inimeste üksteisemõistmist.

Liikmesriikides võitjaks tulnud 28 projekti esindajad kutsuti auhinnatseremooniale, mis toimus 23. mail Aachenis, ning neile anti diplom ja medal. Parim projekt sai auhinnaks 7500 eurot, paremuselt teine projekt 5000 eurot ja kolmas 2500 eurot.

Karl Suure noorteauhinna 2017. aasta võitjad

  1. Erasmus Evening („Erasmuse õhtu“), Poola „Erasmuse õhtu“ on veebipõhine raadiosaade üliõpilastele, kes plaanivad Erasmuse programmi raames välismaal õppida. Saadet edastati üliõpilaste raadiojaamast Radio Meteor UAM, mis tegutseb Poznańi Adam Mickiewiczi Ülikoolis. Saatekülalised olid välismaal õppivad Poola tudengid ja Poolas õppivad välismaalased. Vesteldi mitmesugustel teemadel, näiteks kuidas dokumente esitada, õppeaineid valida või teises riigis elukohta leida, kuidas ülikoolid üksteisest erinevad ja milliseid võimalusi need pakuvad, missugused on haridussüsteemid ja üliõpilaste igapäevaelu.
  2. Re-discover Europe („Avasta uuesti Euroopa“), Taani „Avasta uuesti Euroopa“ oli Põhja-Taanis Aalborgis toimunud üritus, kus peeti rongkäik ELi lippudega, arutati Euroopa tuleviku üle, korraldati linna mitmekesisuse tutvustamiseks mitmekultuuriküla ja tänavapidu.
  3. Are We Europe („Kas meie oleme Euroopa?“), Holland „Kas meie oleme Euroopa?“ on veebipõhine multimeediaplatvorm, kuhu noored saavad saata oma lugusid sellest, mis tunne on olla eurooplane. Platvormi loojad leiavad, et praegu, mil Euroopat kujutatakse sageli negatiivses võtmes, on tähtis esile tõsta noori eurooplasi, kes tajuvad Euroopat uut moodi.

Jälgige auhinnaga seonduvat Twitteris teemaviitega @EUYouthPrize ja üritust teemaviitega #ECYP2017.