skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

2019 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija paskirta radijo laidai „Europhonica IT“

nugalėtojai
nugalėtojai

Gegužės 28 d. Acheno miesto rotušėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje šių metų Karolio Didžiojo jaunimo premija įteikta Italijos radijo laidai „Europhonica IT“. Ji atrinkta iš 285 projektų. Europos Parlamento pirmininko pavaduotojas Rainer Wieland savo sveikinimo kalboje sakė: „Radijo laida „Europhonica“ – tai puikus pavyzdys, kaip priartinti Europos Sąjungos institucijas prie piliečių, padėti jiems geriau suprasti jos veikimą ir sudaryti geresnes sąlygas piliečių dalyvavimui.“

Premiją kartu skiria Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Dėl jos varžosi 16–30 metų amžiaus jaunuoliai, įgyvendinantys iniciatyvas ir dalyvaujantys projektuose, kuriais padedama puoselėti skirtingų Europos šalių gyventojų tarpusavio supratimą. Nuo 2008 m. dėl premijos konkuravo daugiau nei 3000 projektų.

28 nacionalinių projektų atstovai buvo pakviesti gegužės 27–30 d. atvykti į Acheną, kur jiems įteiktas diplomas ir medalis. Gegužės 30 d. jie dalyvavo ceremonijoje, per kurią Karolio Didžiojo premija įteikta Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui António Guterresui. Jis pagerbtas už tai, kad yra „puikus europinio visuomenės modelio propaguotojas“.

 1-a vieta: Italija – „Europhonica IT“ (RADUNI – „Associazione Operatori Radiofonici Universitari“), www.raduni.org

„Europhonica IT“ – tai bendradarbiavimu grįsta radijo laida, suteikianti galimybę nepriklausomai studentų ir universiteto žiniasklaidai reikšti savo nuomonę. Studentai ir jauni specialistai, kurių redakcinę grupę sudaro jaunimas iš Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Graikijos ir Vokietijos, pateikia savo Europos idėją ir kiekvieną mėnesį transliuoja iš Europos Parlamento Strasbūre.

 

2-a vieta: Suomija – „Tavo ES pilietybė“ (Europos jaunimo parlamentas), www.eypfinland.org

 

Projektas „Tavo ES pilietybė“ įdomiai ir suprantamai supažindina Suomijos jaunimą su ES sprendimų priėmimo procesu ir įvairia Europos kultūra. Projektas suteikė galimybę užmegzti prasmingus vidurinių ir profesinių mokyklų, kuriose mokosi nemažai kalbinėms ir etninėms mažumoms priklausančių moksleivių, ryšius. Keturiuose tarptautiniuose projekto renginiuose susitiko apie 500 jaunuolių, kurie diskutavo, rengė debatus ir susidarė nuomonę dabartinėmis Europos temomis.

 

3-a vieta: Austrija – „Musulmonai prieš antisemitizmą“, „Muslimische Jugend Österreich“, www.mjoe.at

 

Bandomojo projekto „Musulmonai prieš antisemitizmą“ tikslas – didinti jaunų musulmonų ir musulmonių informuotumą. Tai pirmas toks projektas, kuriuo siekiama kritiškai nušviesti antisemitizmo problemą iš vidinės musulmonų perspektyvos. Šiuo tikslu buvo surengti praktiniai seminarai su ekspertais ir sukurtos musulmonų ir žydų susitikimo vietos, siekiant skatinti bendrą Austrijos ir Europos tapatybę.

 

Socialinė žiniasklaida: @EUYouthPrize #ECYP2019