skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Paskelbtas paraiškų teikimo terminas Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti

2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai
2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai
 .

Nuo spalio 28 dienos galima teikti projektus Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti. Dešimtmetį gyvuojanti premija skiriama jaunų žmonių projektams, kuriais skatinamas skirtingų Europos tautų savitarpio supratimas. Galutinis paraiškų teikimo terminas yra 2017 m. vasario 20 d.

Šių metų Karolio Didžiojo jaunimo premija įteikta lenkų radijo laidai „Erasmus“ vakaras“. Ceremonija įvyko gegužės 23 d. Achene (Vokietija).

Apie premiją

Premiją kasmet skiria Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Dėl jos kurdami projektus, kuriais padedama puoselėti skirtingų Europos šalių gyventojų tarpusavio supratimą, varžosi 16–30 metų amžiaus jaunuoliai.

Gegužės 23 dieną 28-ių nacionalinę atranką laimėjusių projektų atstovai buvo pakviesti į Achene vykusią apdovanojimo ceremoniją, per kurią jiems buvo įteikti diplomai ir medaliai. Pirmą, antrą ir trečią vietas laimėjusiems projektams buvo skirta atitinkamai 7 500 EUR, 5 000 EUR ir 2 500 EUR.

2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai

  1. „Erasmus“ vakaras“ (Lenkija) „Erasmus“ vakaras“ – tai internetinio radijo laida studentams, svarstantiems galimybę pasimokyti užsienyje pagal programą „Erasmus“. Laidą transliavo Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto studentų radijo stotis „Radio Meteor UAM“. Dalyvauti laidoje buvo kviečiami užsienyje studijuojantys lenkų studentai ir Lenkijoje studijuojantys užsieniečiai. Pokalbių metu buvo aptariamos įvairiausios temos: kaip pateikti dokumentus, išsirinkti dalykus, susirasti būstą kitoje šalyje, kuo skiriasi universitetai ir jų teikiamos galimybės, švietimo sistemos ir studentų kasdienis gyvenimas.
  2. „Atrask Europą iš naujo“ (Danija) Renginys „Atrask Europą iš naujo“ vyko Danijos šiaurėje esančiame Olborgo mieste. Jo metu buvo surengtas paradas, kuriame plevėsavo ES vėliavos, vyko diskusijos apie Europos ateitį, veikė kultūrų miestelis, kuriame buvo galima sužinoti apie turtingą miesto įvairovę ir sudalyvauti gatvės vakarėlyje.
  3. „Ar mes – Europa?“ (Nyderlandai) „Ar mes – Europa?“ – tai internetinė žiniasklaidos platforma, kurioje jaunimas gali skelbti savo istorijas, pasakojančias, ką reiškia būti europiečiu. Platformos autoriai įsitikinę, kad šiuo metu Europa piešiama niūriomis spalvomis, todėl svarbu, kad jaunieji europiečiai būtų supažindinami su naujais būdais suprasti Europą.

„Twitter“ naujienas apie premiją galite sekti naudodamiesi saitažodžiu @EUYouthPrize, o apie renginį – saitažodžiu #ECYP2017.

 .

Konkurso organizatoriai – Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas – kviečia jaunimą teikti projektus, kurie skatintų europinių ir tarptautinių klausimų suvokimą, puoselėtų Europos tapatumą ir europiečių bendrumo jausmą. Projektai gali apimti įvairius su Europa susijusius jaunimo renginius, jaunimo mainų organizavimą ar internetinius sumanymus.

Dalyvauti konkurse gali ES šalių piliečiai, kurių amžius nuo 16 iki 30 metų.

Trijų geriausių Europos projektų autoriai bus apdovanoti atitinkamai 7500, 5000 ir 2500 eurų sumomis. Jie taip pat bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente.

Visų 28 atrinktų nacionalinių projektų atstovai bus pakviesti į 2017 m. gegužės 23 d. Achene (Vokietija) vyksiančią apdovanojimų ceremoniją.

Daugiau informacijos apie konkurso taisykles galite rasti premijos interneto svetainėje. Iškilus klausimams, prašome kreiptis į premijos sekretoriatą el. paštu ECYP2017@ep.europa.eu.

Informaciją apie premiją taip pat galite sekti „Twitter‘yje“ pasitelkę raktažodį #ECYP2017.

Premijos tinklalapis ir paraiškų teikimo forma

http://www.charlemagneyouthprize.eu/view/lt/introduction.html

Tarptautinis Acheno Karolio Didžiojo premijos fondas

http://www.karlspreis.de/

Premijos paskyra „Twitter’yje“

https://twitter.com/EUyouthPrize

2016 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai sutikti Europos Parlamente (2016–10–13)

http://www.europarl.europa.eu/news/lt/news-room/20161007STO46130

2016 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija – projektui apie pabėgėlių integravimą (2016–05–04)

http://www.europarl.europa.eu/news/lt/news-room/20160502STO25470