skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

2011 m. premijos laureatai

PIRMOJI PREMIJA

Jungtinė Karalystė, "Europa ir aš"

"Europa ir aš" (Europe & Me) - tai internetinis gyvenimo būdo žurnalas, kurį Europos jaunimas kuria Europos jaunimui. Jo šūkis - "padaryti Europą asmenišką", nes dažnai Europa siejama tik su politika ir biurokratija. Žurnalas sukurtas 2007 m. spalio mėn., o pirmasis jo numeris išleistas 2008 m. liepos mėn. Nauji numeriai išleidžiami kas tris mėnesius interneto puslapyje www.europeandme.eu. 2011 m. sausio mėn. pradėjo veikti reguliariai atnaujinamas žurnalo tinklaraštis "Šeštasis pojūtis" (the 6th Sense), kuris papildo trijų mėnesių trukmės leidybos ciklą. Mūsų kūrėjų komandoje yra aštuoni šešių skirtingų tautybių žmonės, o rašytojai ir skaitytojai kilę iš dvidešimties skirtingų valstybių. Per mažiau nei trejus metus išleista vienuolika žurnalo numerių, kurie pasiekė daugiau kaip dvidešimt tūkstančių Europos skaitytojų; laimėjus lėšų, surengtos jaunųjų Europos žurnalistų dirbtuvės; siekiant atrasti įvairialypį Europos veidą, autostopu apkeliauta visa Europa ir sutelkta didesnė nei tūkstančio šimto dalyvių internetinė bendruomenė. Žurnalui rašo daugiau nei šimtas autorių. Redaktoriai, autoriai ir bendruomenė savanoriškai dirba kartu, kad pasiektų bendrą tikslą - perteikti naują, valstybių sienas peržengiantį gyvenimo būdą. "Europa ir aš" anksčiau siekė gauti Karolio Didžiojo premiją, tačiau europinio lygio apdovanojimas nebuvo skirtas. Tačiau tikime, jog tai, kad mes vis dar atkakliai dirbame ir nesame vienadienis projektas, turėtų būti laikoma mūsų pranašumu, o ne trūkumu. Buvome padrąsinti pateikti paraišką dar kartą. Nuo praeitų metų projektas išaugo taip, kaip negalėjome įsivaizduoti, ir įgavo visiškai naują mastą. Prieš metus "Europa ir aš" buvo tiesiog "kietas" žurnalas, kurį kūrė susibūręs jaunimas.  Šiandien "Europa ir aš" - tai platforma, kuri suteikia galimybę žmonėms imtis iniciatyvos, tobulėti ir surasti bendraminčių. Tą turbūt atspindi ir mūsų paraiška, kurios puslapių skaičius nuo praeitų metų padvigubėjo. Kartu su šiomis naujomis iniciatyvomis, kurios sutelkė šimtais daugiau žmonių nei anksčiau, bei su visu tuo, ką turėjome praeitais metais, norėtume pabandyti dar kartą.

ANTROJI PREMIJA

Graikija, "Balkanai anapus sienų"

Balkanai anapus sienų 2010. "Balkanai anapus sienų" (Balkans beyond Borders - BBB) projektas prasidėjo 2009 m. kaip trumpametražių filmų konkursas, kurį užbaigė renginys Belgrade. Projektas skirtas Pietryčių Europos jaunimui, besidominčiam politiniais, socialiniais, ekonominiais, kultūriniais ir regioniniais bendradarbiavimo aspektais bei filmų kūrimu. Pagrindinis projekto tikslas buvo paraginti jaunimą apmąstyti, kokia yra jų regiono padėtis, ir geriau suprasti regioninio bendradarbiavimo svarbą ateityje vystantis jų valstybėms. Iš anksto atrinkta dešimt trumpametražių filmų, kurie parodyti baigiamojo renginio metu, o laimėjęs filmas pateiktas Naoussa filmų festivaliui Graikijoje ir po to rodytas dar keletą kartų. Balkanai anapus sienų 2011. 2010 m. projektas buvo išplėstas ir šiuo metu susideda iš 4 skirtingų dalių. Svarbiausia BBB veikla išlieka kasmečio teminių trumpametražių filmų festivalio, kasmet vykstančio vis kitame Balkanų regiono mieste, organizavimas. 2010 m. festivalio tema buvo ″Who is afraid of the Big Bad Crises″ (liet. Kas bijo didelės piktos krizės). Jaunimas pakviestas dalyvauti pateikiant filmus, kuriuose kokiu nors aspektu nagrinėjama krizės tema. Laimėję filmai bus pristatinėjami ištisus metus, taip skatinant regiono jaunimo kultūrą ir kūrybiškumą. Antrasis projekto veiklos aspektas - tai trejų dirbtuvių organizavimas. Iš skirtingų valstybių atvykę dešimt jaunų žmonių susiburs vienai savaitei regiono sostinėje, kad sukurtų bendrą trumpametražį filmą, mesdami iššūkį įprastiems filmų kūrimo būdams. Visi šie trys filmai prasidės tuo pačiu krizės momentu. Filmų struktūra paremta tais pačiais svarbiausiais momentais, netiesiogiai atspindinčiais, kaip skirtinga kultūrinė aplinka ir grupės yra susijusios su krize. Filmai bus rodomi festivalio metu. Trečiasis aspektas - tai regiono žmonių, turinčių bendrus tikslus ir interesus, tinklo palaikymas. "BBB ambasadoriai" skelbs apie BBB projektą ir jo tikslus savo šalyje vietos kalba pasakodami apie mūsų veiklą, siūlydami idėjas ir prisiimdami atsakomybę už jų įgyvendinimą.  Regionui aktualioms temoms aptarti bus organizuojami akademiniai seminarai ir diskusijos, kurios vyks po festivalio trumpametražių filmų peržiūros, kuri ir paskatins dalyvius diskutuoti.  Taip siekiama padrąsinti jaunuolius dar studijuojant universitete specializuotis regiono tyrinėjimų srityje.

TREČIOJI PREMIJA

Ispanija, projektas "Scenos Erasmus"

2009 m. pradėtas projektas "Scenos Erasmus" (The Escena Erasmus Project) yra naujas Europoje ir iš esmės skirtas Erasmus studentams. Norima, kad projektas taptų teatriniu tinklu, kuris skatintų Europos universitetų teatrų mainus. Taigi juo siekiama sudaryti produktyvumo skatinimo erdvę, kurioje vyktų kultūriniai ir kalbiniai mainai. Kadangi vyksta bendros Europos auštojo mokslo erdvės plėtra, manome, kad Europą taip pat turėtų vienyti ir kita, taip pat su švietimu susijusi, patirtis. Tokia patirtis turėtų būti ir bet kokio aukštojo mokslo erdvės dalimi. Manome, kad akademiniam pasauliui reikėtų imtis iniciatyvos skatinti veiklos rūšis, dėl kurių Europos mainų patirtis taptų turtingesnė, ir būtų sukurta europinė erdvė, skirta skirtingiems žmonėms, kultūroms ir kalboms integruoti bei tarpusavio supratimui didinti. Todėl projektu "Scenos Erasmus" skatinama kurti universiteto tinklą, kuris leistų keistis teatrine patirtimi, kurią įgyja daugiausia Erasmus studentai. Nes tai taip pat Europa: skirtingų valstybių aktoriai vaidina užsienio kalba Europos žiūrovams. Projektą "Scenos Erasmus" sukūrė ir jam vadovauja jaunieji universiteto absolventai ir doktorantai. Šie žmonės susibūrė iš universiteto teatro judėjimo ir dabar subūrė profesionalų, vadinamąjį CRIT teatrą (Companyia de Recerca i Innovació Teatral). Projektas "Scenos Erasmus" savo pagrindinę susitikimų vietą įsteigė Valensijos universitete, kuris yra antrasis universitetas Europoje pagal atvykstančių Erasmus studentų skaičių. Taigi Europos teatro projektas "Scenos Erasmus" siūlo: - vieną semestrą ir visus metus trunkančias teatro dirbtuves su baigiamuoju Erasmus ir vietos studentų pasirodymu (70 % Erasmus ir 30 % vietos studentų); - sukurti teatrą su studentais, dalyvaujančiais dirbtuvėse, kuriose kasmet pastatomas spektaklis, kurį teatro trupė rodo gastroliuodama universitetuose, kurie yra projekto partneriai; - tarp Europos universitetų sukurti ilgalaikių teatro mainų tinklą su pagrindine susitikimų vieta - Valensijos universitetu.