skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

2015-ųjų Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija skirta projektui @RealTime WW1

Per 2015-ųjų Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos skyrimo ceremoniją, gegužės 12 d. vykusią Acheno universitete, pirmosios vietos laimėtoju paskelbtas socialiniame tinkle „Twitter“ vykdytas projektas iš Liuksemburgo @RealTime WW1. Antrąją vietą laimėjo projektas Fronterras-European (border) line project (Prancūzija), o trečiąją pasidalijo projektai Social Soccer Cup (Austrija), Entrepreneurship, the Solution against Unemployment (Kipras) ir Infoactualidad (Ispanija). Premija kasmet skiriama projektams, kuriais skatinamas bendras Europos tapatybės jausmas ir integracija tarp jaunimo.

Pirmosios vietos laimėtojus apdovanojo EP Pirmininkas Martinas Schulzas, antrosios – buvęs EP Pirmininkas Hansas-Gertas Pötteringas, o trečiosios – Acheno miesto meras Marcelis Philipas, EP kvestorė Elisabeth Morin Chartier ir Karolio Didžiojo premijos direktorių tarybos pirmininkas Jürgenas Lindenas.

1-ąją vietą pelnė projektas @RealTime WW1 iš Liuksemburgo
Projektą @RealTime WW1 parengė Liuksemburgo universiteto šiuolaikinės Europos istorijos magistro studijų programos studentai. Nuo 2014 m. pradžios socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje @RealTime WW1 jie skelbė trumpus vos keleto eilučių apimties pasakojimus apie gyvenimą per I pasaulinį karą. Pasak projekto autorių, tai „ne nugalėtojų ir pralaimėjusiųjų istorija, o pasakojimai apie laiką, kai, nepaisant tautybės, daugybė motinų išgyveno tą patį sielvartą dėl sūnų, atgulusių į karo ligonines. Tai buvo laikas, kai visuose frontuose tarnavę vyrai rašė panašius meilės laiškus nežinodami, ar bepamatys savo mylimąją. Tai buvo laikas, kai kareiviai apkasuose giedojo tas pačias Kalėdų giesmes ir kalbėjo tas pačias maldas Viešpačiui – tik skirtingomis kalbomis“.

Visa apimantį pasakojimą apie I pasaulinį karą studentai pavertė trumpais asmeniniais pasakojimais, kad posakis „karas, tapęs visų karų pabaiga“ būtų suprantamas šiandien, o kasdien paskelbiant keletą frazių buvo siekiama į šiandienos politinius ir socialinius prioritetus pažvelgti naujai, t. y. kareivių, slaugių, moksleivių, menininkų, ūkininkų ir aktyvistų – jie visi vienodai tikėjosi, kad karas netrukus baigsis – akimis. Šiuo metu @RealTime WW1 paskyrą seka daugiau nei 8 700 skaitytojų.

https://twitter.com/RealTimeWW1

2-ąją vietą pelnė Fronterras-European (border) line project iš Prancūzijos
Fronterras-European (border) line project prasidėjo nuo 28 jaunų Europos Sąjungos piliečių, kurių keturi gyveno šalia išorinių Europos Sąjungos sienų. Jie sukūrė interneto svetainę, kurioje kaupiamos nepaprastai įdomios istorijos apie gyvenimą Europos Sąjungos pasienyje arba keliones anapus sienos.

Pasak projekto autorių, „abstrakti sienos samprata tampa realia į ją pažvelgus žmonių, kurie su ja susiduria kasdien, akimis. Mes norime padėti atrasti Europą kirsdami sienas, dėl kurių susitarta seniai ir kurios lemia tai, kad šiandieninis žemynas toks daugialypis“.

http://www.fronterras.com/


3-oji vieta skirta toliau išvardytiems trims projektams

Social Soccer Cup iš Austrijos
Social Soccer Cup (SSC) – tai tarptautinis įvairiausių Europos šalių jaunimo ir gerovės organizacijų futbolo turnyras. Jį jaunimui iš kitų šalių rengia jaunimo centro „ClickIn“ jaunuoliai. Tikslas – suburti skirtingų Europos šalių jaunimą, siekiant įveikti prietarus ir imtis kitų bendrų projektų.

http://www.socialsoccercup.at

 

Entrepreneurship, the Solution against Unemployment iš Kipro
Entrepreneurship, the Solution against Unemployment („Verslumas – priemonė nuo nedarbo“) – tai daugiašalis jaunimo mainų projektas, kuriuo buvo skatinama jaunųjų dalyvių diskusija. Pagrindinės temos: nedarbas, emigracija, verslumas ir neformalusis švietimas.  

https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts


Infoactualidad iš Ispanijos
Infoactualidad – tai Madrido Komplutensės universiteto Informacijos mokslų fakulteto interneto laikraštis, kurio korespondentais dirba 140 žurnalistikos studentų. Nuo jo veiklos pradžios 2012 m. jo rengiamais mokymais pasinaudojo per 400 pirmosios pakopos studentų. Infoactualidad turi programos „Erasmus“ studentų korespondentų, dirbančių visoje Europoje, tinklą.

http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagnoPremija

Nugalėtojų projektams bus skirtas atitinkamai 5 000, 3 000 ir 2 000 EUR finansavimas. Be to, projektų atstovai ateinančiais mėnesiais bus pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje.

28 dalyvavusių projektų atstovai buvo pakviesti į gegužės 12 d. Achene vykusią apdovanojimo ceremoniją, jiems įteikti diplomai ir medaliai.

Apdovanojimo ceremoniją kartu rengia Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Ji vyko Acheno universitete.

Sveikinimo kalbas pasakė EP Pirmininkas Martinas Schulzas, Tarptautinio Karolio Didžiojo premijos fondo pirmininko pavaduotoja Bettina Leysen ir Acheno universiteto rektorius Ernstas Schmachtenbergas.

Ceremonijos garso ir vaizdo medžiagą galima gauti pateikus prašymą; ji bus paskelbta toliau nurodytoje interneto svetainėje.

Sekite mūsų naujienas „Twitter“ paskyroje @EUYouthPrize!

Domėkitės renginiu sekdami saitažodį #ECYP2015!


Nuorodos

Karolio Didžiojo jaunimo premijos interneto svetainė, kurioje pateiktos visų 28 nacionalinių projektų santraukos: http://www.charlemagneyouthprize.eu/

Daugiau informacijos apie projektą @RealTime WW1: https://twitter.com/RealTimeWW1

Daugiau informacijos apie projektą Fronterras-European (border) line project: http://www.fronterras.com/

Daugiau informacijos apie projektą Social Soccer Cup from Austria: http://www.socialsoccercup.at

Daugiau informacijos apie projektą Entrepreneurship, the Solution against Unemployment: https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts

Daugiau informacijos apie projektą Infoactualidad: http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagno

Garso ir vaizdo interneto svetainė, kurioje pateikta ceremonijos medžiaga: http://audiovisual.europarl.europa.eu/


Daugiau informacijos galima gauti šiuo adresu:

Armin Wisdorff: (+32) (0)498 98 13 45 – armin.wisdorff@europarl.europa.eu