skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

2016 m. premijos laureatai

2016 m. Karolio Didžiojo jaunimo premija – projektui apie pabėgėlių integravimą   

Pabėgėlių integravimą skatinantis italų projektas „InteGREAT“ gegužės 3 dieną Achene (Vokietija) buvo apdovanotas 2016 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos pirmąja vieta. Antroji vieta atiteko kompiuterinio žaidimo apie imperatorių Karolį Didįjį kūrėjams iš Graikijos, o trečioji – tarptautinei konferencijai, kuri subūrė ES ateičiai neabejingus jaunus žmones. Karolio Didžiojo jaunimo premija kasmet skiriama projektams, kuriais skatinamas Europos identitetas ir jaunų žmonių integracija.

Premiją laimėjusio projekto „InteGREAT“ autoriai – tarptautinės studentų organizacijos AIESEC filialo Italijoje nariai. Projekto tikslas – sutelkti Europos jaunimo pastangas sprendžiant migrantų krizę ir skatinant pabėgėlių integravimą. „InteGREAT“ organizuotuose seminaruose ir kituose renginiuose dalyvavo tarptautiniai savanoriai, nevyriausybinių organizacijų ir vietos bendruomenių atstovai.

Antroji vieta atiteko Larisos miesto (Graikija) licėjaus auklėtiniams, kurie sukūrė planšetiniams kompiuteriams skirtą žaidimą apie „Europos tėvu“ vadinamą frankų imperijos valdovą Karolį Didįjį (742–814 m.).

Trečiąją vietą laimėjo projektas iš Jungtinė Karalystės – tarptautinė konferencija „Young European Council“. Ji kasmet suburia ES ateičiai neabejingus jaunus žmones, kurie siekia pateikti naujų idėjų ir siūlymų Europos sprendimų priėmėjams. 2015 m. lapkričio 15–19 d. Briuselyje vykusioje konferencijoje diskutuota apie migraciją, energetiką, klimato kaitą, švietimą ir užimtumą.

Tuo tarpu šių metų nacionalinės atrankos Lietuvoje laimėtojas – Tarptautinės studentų medikų federacijos regioninis forumas (IFSMA), kuriame dalyvavo atstovai iš Europos Sąjungos ir kaimyninių šalių ir kuriame buvo gvildenamos visuomenės sveikatos, sveikatos priežiūros ir iš dalies žmogaus teisių temos.

Premija

Karolio Didžiojo jaunimo premija kasmet skiriama projektams, kuriais skatinamas Europos identitetas ir jaunų žmonių integracija.

Trys geriausi projektai gaus atitinkamai 5000, 3000 ir 2000 eurų finansavimą. Jų atstovai taip pat bus pakviesti per artimiausius mėnesius aplankyti Europos Parlamentą.