skip to content

Slapukai EPIB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

2017 m. premijos laureatai

Paskelbtas paraiškų teikimo terminas Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti

2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai
2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai
 .

Šių metų Karolio Didžiojo jaunimo premija įteikta lenkų radijo laidai „Erasmus“ vakaras“. Ceremonija įvyko gegužės 23 d. Achene (Vokietija).

Apie premiją

Premiją kasmet skiria Europos Parlamentas ir Tarptautinės Karolio Didžiojo premijos fondas. Dėl jos kurdami projektus, kuriais padedama puoselėti skirtingų Europos šalių gyventojų tarpusavio supratimą, varžosi 16–30 metų amžiaus jaunuoliai.

Gegužės 23 dieną 28-ių nacionalinę atranką laimėjusių projektų atstovai buvo pakviesti į Achene vykusią apdovanojimo ceremoniją, per kurią jiems buvo įteikti diplomai ir medaliai. Pirmą, antrą ir trečią vietas laimėjusiems projektams buvo skirta atitinkamai 7 500 EUR, 5 000 EUR ir 2 500 EUR.

2017 m. Karolio Didžiojo jaunimo premijos laureatai

  1. „Erasmus“ vakaras“ (Lenkija) „Erasmus“ vakaras“ – tai internetinio radijo laida studentams, svarstantiems galimybę pasimokyti užsienyje pagal programą „Erasmus“. Laidą transliavo Poznanės Adomo Mickevičiaus universiteto studentų radijo stotis „Radio Meteor UAM“. Dalyvauti laidoje buvo kviečiami užsienyje studijuojantys lenkų studentai ir Lenkijoje studijuojantys užsieniečiai. Pokalbių metu buvo aptariamos įvairiausios temos: kaip pateikti dokumentus, išsirinkti dalykus, susirasti būstą kitoje šalyje, kuo skiriasi universitetai ir jų teikiamos galimybės, švietimo sistemos ir studentų kasdienis gyvenimas.
  2. „Atrask Europą iš naujo“ (Danija) Renginys „Atrask Europą iš naujo“ vyko Danijos šiaurėje esančiame Olborgo mieste. Jo metu buvo surengtas paradas, kuriame plevėsavo ES vėliavos, vyko diskusijos apie Europos ateitį, veikė kultūrų miestelis, kuriame buvo galima sužinoti apie turtingą miesto įvairovę ir sudalyvauti gatvės vakarėlyje.
  3. „Ar mes – Europa?“ (Nyderlandai) „Ar mes – Europa?“ – tai internetinė žiniasklaidos platforma, kurioje jaunimas gali skelbti savo istorijas, pasakojančias, ką reiškia būti europiečiu. Platformos autoriai įsitikinę, kad šiuo metu Europa piešiama niūriomis spalvomis, todėl svarbu, kad jaunieji europiečiai būtų supažindinami su naujais būdais suprasti Europą.

„Twitter“ naujienas apie premiją galite sekti naudodamiesi saitažodžiu @EUYouthPrize, o apie renginį – saitažodžiu #ECYP2017.