skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Informācija par balvu

Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds kopš 2008. gada aicina jauniešus no visām ES dalībvalstīm piedalīties konkursā un iesniegt pašu izstrādātus projektus, kas paredzēti jauniešiem, tādējādi apliecinot aktīvu līdzdalību Eiropas attīstībā.

© Karlspreisstiftung/Andreas Herrmann
© Karlspreisstiftung/Andreas Herrmann

KURŠ VAR PIEDALĪTIES?

Projektus konkursā par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu var iesniegt jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem no jebkuras ES dalībvalsts.

Projektus var iesniegt gan individuāli, gan — vēl jo labāk — grupās. Ar šiem projektiem būtu jāveicina sapratne Eiropā un visā pasaulē, jāsekmē kopīgas Eiropas identitātes un integrācijas sajūtas veidošana, jānodrošina paraugs jauniešiem, kas dzīvo Eiropā, un jāpiedāvā praktiski piemēri tam, kā eiropieši sadzīvo, veidojot vienu kopienu.

KĀDA VEIDA PROJEKTUS VAR IESNIEGT?

Iepriekšējie uzvarētāji ir ieguvuši balvas par tādiem projektiem kā jauniešu apmaiņa, sporta, mākslas vai kultūras pasākumi vai arī par tiešsaistes projektiem, kuriem piemīt Eiropas dimensija. Šajā tīmekļa vietnē ir pieejama informācija par iepriekšējo uzvarētāju projektiem.

KĀ NOTIEK APBALVOŠANA?

Balva par labāko projektu ir EUR 7500, par otro vietu — EUR 5000 un par trešo vietu — EUR 2500. Trīs Eiropas laureāti kā daļu no balvas arī saņems uzaicinājumu viesoties Eiropas Parlamentā Briselē vai Strasbūrā.

Āhenē notiekošajos vairāku dienu ilgajos pasākumos, tostarp Jaunatnes balvas pasniegšanas ceremonijā, kas vienmēr notiek divas dienas pirms Debesbraukšanas dienas, tiek uzaicināts piedalīties viens katras dalībvalsts uzvarētāju pārstāvis (kopā 28). Prestižā Kārļa Lielā balva savukārt tiek pasniegta Debesbraukšanas dienā.

Balvas par trim labākajiem projektiem pasniegs Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs un Āhenes pilsētas Starptautiskā Kārļa Lielā balvas fonda pārstāvji.

Turklāt Eiropas Parlamenta un fonda saziņas kanālos tiks izplatīta plaša informācija par balvu ieguvušo projektu.

... un, visbeidzot, viesošanās Āhenē ir vienreizīga iespēja satikt un iepazīties ar citiem aktīviem jauniešiem no visas Eiropas un dalīties savā redzējumā par Eiropu politisko līderu klātbūtnē. Daudziem no dalībniekiem tā ir arī sākums ilgstošai draudzībai ar līdzīgi domājošiem jauniešiem visā Eiropā!