skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

2019. gadā Kārļa Lielā jaunatnes balvu iegūst radioraidījums “Europhonica IT”

Valsts uzvarētāji
Valsts uzvarētāji

Svinīgā noslēguma ceremonijā Āhenes rātsnamā no konkursam iesniegtajiem 285 projektiem par uzvarētāju izraudzījās Itālijas radioraidījumu “Europhonica IT”. Savā apsveikuma runā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietnieks Rainers Vīlands (Rainer Wieland) norādīja: “Europhonica ir lielisks piemērs tam, kā tuvināt Eiropas Savienības iestādes iedzīvotājiem, vienlaikus gan veicinot iedzīvotāju izpratni par šo iestāžu darbību, gan uzlabojot viņu pilsoniskās līdzdalības apstākļus”.

Konkursā uz šo balvu, ko ik gadu piešķir Eiropas Parlaments un Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds, var pieteikt jebkuru iniciatīvu, ko īsteno jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri iesaistījušies projektos, kas palīdz veicināt sapratni starp dažādu Eiropas valstu iedzīvotājiem. Kopš 2008. gada konkursā par šo balvu ir sacentušies vairāk nekā 3000 projekti.

Valstu konkursos uzvarējušo 28 projektu pārstāvjus ielūdza uz apbalvošanu, kas norisinājās Āhenē no 27. maija līdz 30. maijam, un viņiem piešķīra diplomu un medaļu. 30. maijā viņi bija klāt Starptautiskās Kārļa Lielā balvas pasniegšanas ceremonijā. Balvu saņēma Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs (António Guterres). Balvu viņam piešķīra par “Eiropas sabiedrības modeļa aizstāvību augstākajā līmenī”.

1. vieta: Itālija, “Europhonica IT”, RadUni (Associazione Operatori Radiofonici Universitari), www.raduni.org

“Europhonica IT” ir radioraidījums, kas sniedz iespēju izteikties neatkarīgiem studentu un universitāšu plašsaziņas līdzekļiem. Studenti un jaunie speciālisti ir izveidojuši redakcijas grupu, kurā ir jaunieši no Francijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas un Vācijas, un iepazīstina ar savu ideju par Eiropu, reizi mēnesī sagatavojot pārraidi no Eiropas Parlamenta Strasbūrā.

2. vieta: Somija, “Your European Citizenship” (“Tava Eiropas pilsonība”), Eiropas Jauniešu parlaments, www.eypfinland.org

Projektā “Your European Citizenship” somu jaunieši var aizraujošā un jauniešiem tuvā veidā iepazīties ar ES lēmumu pieņemšanas procesu un Eiropas kultūrām. Projekts sniedza iespēju veidot patiesas saiknes starp vidusskolu un arodskolu skolēniem, kuru vidū ir plaši pārstāvētas lingvistiskās un etniskās minoritātes. Projektā rīkotajos pasākumos kopumā ir sapulcējušies apmēram 500 jaunieši, kuri piedalījās diskusijās un veidoja savu viedokli par Eiropā aktuāliem tematiem.

3. vieta: Austrija, “Muslims against Anti-Semitism” (“Musulmaņi pret antisemītismu”), Muslimische Jugend Österreich, www.mjoe.at

Izmēģinājuma projekta “Muslims against Anti-Semitism” mērķis ir uzlabot abu dzimumu musulmaņu jauniešu informētību, un tas ir pirmais šāda veida projekts, kurā iecerēts iztirzāt antisemītisma jautājumu no musulmaņu skatupunkta. Lai sasniegtu šo mērķi un nolūkā atbalstīt ideju par kopīgu austriešu un eiropiešu identitāti, tika rīkoti semināri, kuros piedalījās eksperti, un iekārtotas vietas, kur sapulcēties musulmaņiem un ebrejiem.

Meklējiet mūs sociālajos tīklos: @EUYouthPrize  #ECYP2019