skip to content
 
 
 

2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva piešķirta Erasmus veltītam projektam no Polijas

2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji
2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji
 .

Jaunieši, kas izceļas ar savu apņēmību, ir pelnījuši atzinību. Tieši tādēļ Eiropas Parlaments kopā ar Starptautisko Kārļa Lielā balvas fondu katru gadu pasniedz jaunatnes Kārļa Lielā balvu. Šodien sākas pieteikšanās balvas 10. izlaidumam. Ja esi 16-30 gadus vecs un piedalies Eiropas mēroga projektā, izmanto iespēju un piesakies konkursam. Tā uzvarētāji iegūst ne tikai atzinību un iespēju iepazīstināt plašāku auditoriju ar savu projektu, bet arī naudas balvu.

 .

Par balvu

Kopš 2008. gada Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds ik gadu piešķir Kārļa Lielā balvu jauniešu projektiem, kas sekmē saprašanos, veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Katru gadu ES valstu žūrijas 28 dalībvalstīs nosaka attiecīgās valsts uzvarētāju un trīs labākie projekti saņem ne tikai atzinību, bet arī naudas balvu, kas šogad ir lielākā nekā iepriekš - 7000 eiro par labāko projektu, 5000 eiro par otro vietu un 2500 eiro par trešo vietu. Trīs labāko projektu pārstāvji 2017. gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā, bet visu 28 ES valstu izvirzīto projektu pārstāvji 2017. gada maijā tiks uzaicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

Konkursa nosacījumi

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva tiek piešķirta projektiem, kas

  • veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē;
  • sekmē kopīgas eiropeiskās identitātes sajūtas un integrācijas veidošanu;
  • kalpo par paraugu Eiropā dzīvojošajiem jauniešiem un sniedz praktiskus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas locekļu dzīvi.

Klikšķini šeit, lai uzzinātu vairāk par pieteikšanās nosacījumiem. Ja rodas papildu jautājumi, sazinieties ar balvas sekretariātu: ECYP2017@ep.europa.eu

Mirkļbirka: #ECYP2017

Kalendārs

2016. gada 28. oktobris: Sākas pieteikšanās konkursam

2017. gada 30. janvāris: Pieteikumu iesniegšanas beigu termiņš

2017. gada 15. marts: Valstu žūrijas izvēlas 28 projektus (vienu no katras dalībvalsts)

2017. gada 11. aprīlis: Eiropas žūrija no projektiem izvēlas trīs uzvarētājus

2017. gada 23. maijs: Apbalvošanas ceremonijā Āhenē

Mājas lapa

http://www.charlemagneyouthprize.eu/en/rules.html

Twitter konts

https://twitter.com/EUyouthPrize

Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds

http://www.karlspreis.de/en/

Facebook lapa

https://www.facebook.com/groups/31542631968/

 .

Šā gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva piešķirta radioraidījumam “Erasmus vakars” no Polijas. Balvas pasniegšanas ceremonija notika 23. maijā Āhenē, Vācijā.

Informācija par balvu

Šo balvu Eiropas Parlaments un Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds ik gadu piešķir jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri iesaistījušies projektos, kas palīdz veicināt sapratni starp dažādu Eiropas valstu iedzīvotājiem.

Valstu konkursos uzvarējušo 28 projektu pārstāvjus ielūdza uz apbalvošanas ceremoniju 23. maijā Āhenē, kur viņiem piešķīra diplomu un medaļu. Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma arī attiecīgi 7500, 5000 un 2500 euro lielas naudas balvas.

2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji

  1. Erasmus vakars” (Polija)Erasmus vakars” ir tiešsaistes radiopārraide studentiem, kuri apsver iespēju šīs programmas ietvaros kādu laiku studēt ārzemēs. To raida Poznaņas Ādama Mickeviča Universitātes studentu radiostacija “Radio Meteor UAM”. Pārraides viesi bija ārvalstīs studējošie poļu studenti un ārvalstnieki, kuri mācās Polijā. Intervijās tika skarti dažādi jautājumi, piemēram, kā iesniegt dokumentus, izvēlēties mācību priekšmetus, atrast dzīvesvietu citā valstī, kādas ir atšķirības starp augstskolām un to sniegtajām iespējām, izglītības sistēmām, kā arī kāda ir studentu ikdienas dzīve.
  2. “Jaunatklāt Eiropu” (Dānija) “Jaunatklāt Eiropu” bija pasākums Dānijas ziemeļu pilsētā Ālborgā, kura laikā notika gājiens ar ES valstu karogiem, diskusijas par Eiropas nākotni, bija ierīkota multikulturālismam veltīti stendi, lai apliecinātu pilsētas daudzveidību, un rīkoti ielas svētki.
  3. “Vai esam Eiropa?” (Nīderlande) “Vai esam Eiropa?” ir multivides tiešsaistes platforma, kurā jaunieši var iesniegt savus stāstus par to, ko nozīmē būt eiropietim. Platformas radītāji ir pārliecināti, ka pašreizējā situācijā, kad par mūsu kontinentu tiek izplatīts tik daudz negatīvas informācijas, ir svarīgi Eiropas jauniešiem piedāvāt jaunas iespējas skatījumam uz Eiropu.

Sekojiet ziņām par balvu un pasākumu Twitter kontā @EUYouthPrize, izmantojot atsauces tagu #ECYP2017.