skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

2011. gada balvas ieguvēji

PIRMĀ VIETA

Apvienotā Karaliste — "Europe & Me"

"Europe & Me" ir Eiropas jauniešu izveidots un Eiropas jauniešiem paredzēts tiešsaistes dzīvesstila žurnāls. Tā moto ir "padarīt Eiropu personiski interesantu", jo Eiropu bieži saista tikai ar politiku un birokrātiju. Žurnāls izveidots 2007. gada septembrī un pirmo reizi izdots 2008. gada jūlijā. Jauns numurs iznāk ik pēc trim mēnešiem tīmekļa vietnē www.europeandme.eu. 2011. gada janvārī žurnāls izveidoja emuāru 6th Sense, ko regulāri atjaunina un kas papildina žurnāla trīs mēnešu izdevumus. Žurnālu izveidoja astoņi cilvēki, kas pārstāv sešas dažādas tautības, un žurnāla autori un lasītāji ir no divdesmit dažādām valstīm. Nepilnu triju gadu laikā žurnālam ir iznākuši vienpadsmit izdevumi, sasniedzot vairāk nekā divdesmit tūkstošus lielu auditoriju Eiropā, iegūti fondu līdzekļi un organizēts darbseminārs jaunajiem Eiropas žurnālistiem, kuri ar autostopiem ceļoja pa visu Eiropu, lai atklātu tās dažādās sejas un izveidoja vairāk nekā tūkstoš simts dalībnieku lielu tiešsaistes kopienu. Izdevēji, autori un sabiedrība brīvprātīgi strādā, lai sasniegtu kopēju mērķi, proti, atklātu jauna, starptautiska dzīvesstila sajūtu. "Europe & Me" iepriekš pieteicies Kārļa Lielā balvai, lai gan Eiropas līmenī balvu nav saņēmis. Tomēr mēs uzskatām, ka fakts, ka joprojām intensīvi strādājam un neesam vienreizējs projekts, liecina mums par labu, nevis pret mums, tādēļ pieteicāmies atkārtoti. Kopš pagājušā gada projekta izaugsme ir pārsniegusi mūsu iztēles robežas un sasniegusi pavisam jaunu līmeni. Gadu atpakaļ "Europe & Me" galvenokārt bija moderns žurnāls, kurā cilvēki strādāja kopā. Tagad "Europe & Me" ir platforma, kas ļauj uzņemties iniciatīvu, attīstīt sevi un atrast līdzīgi domājošus indivīdus. Par šīm izmaiņām, iespējams, liecina arī fakts, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu mūsu pieteikuma lappušu skaits ir divkāršojies. Ņemot vērā visas šīs jaunās iniciatīvas, kas palīdz satikties simtiem vairāk cilvēku nekā iepriekš, kā arī visu, ko minējām un darījām pagājušā gadā, mēs vēlētos mēģināt vēlreiz.

OTRĀ VIETA

Grieķija — "Balkans Beyond Borders"

"Balkans Beyond Borders 2010" ― BBB projekts sākās 2009. gadā kā īsfilmu konkurss, kam sekoja noslēguma pasākums Belgradā. Tā mērķauditorija bija Dienvidaustrumeiropas jaunieši, kuri interesējas par reģionālās sadarbības un filmu veidošanas politiskajiem, sociālajiem, ekonomiskajiem un kultūras aspektiem. Projekta galvenais mērķis bija aicināt jauniešus domāt par sava reģiona stāvokli, kā arī padziļināt izpratni par reģionālās sadarbības nozīmi savu valstu turpmākajā attīstībā. Noslēguma pasākumā tika izvēlētas un demonstrētas desmit īsfilmas, bet godalgoto filmu iesniedza Naoussa filmu festivālā Grieķijā un vairākkārt demonstrēja dažādos pasākumos. "Balkans Beyond Borders 2011" ― 2010. gadā projekts paplašinājās, un tagad tas sastāv no 4 dažādiem elementiem. BBB galvenā aktivitāte joprojām ir ikgadēja tematiska īsfilmu festivāla organizēšana katru gadu citā Balkānu reģiona pilsētā. 2010. gada festivāla tēma ir "Es no krīzes nebaidos!". Jaunieši aicināti piedalīties ar filmu, kurā aplūkots kāds "krīzes" aspekts. Uzvarējušās filmas tiks izrādītas visu gadu, šādi popularizējot reģiona kultūru un jaunatnes radošumu. Otrs elements ir trīs darbsemināru organizēšana. Desmit jaunieši no dažādām valstīm 1 nedēļu tiksies kādā no reģiona galvaspilsētām, lai veidotu kopīgu īsfilmu, metot izaicinājumu tradicionālajām filmu veidošanas metodēm. Visas 3 filmas sāksies ar vienu un to pašu krīzes situāciju un tās veidos tie paši galvenie notikumi, šādi netieši attēlojot, kā atšķirīgu kultūras tradīciju pārstāvji un atšķirīgas grupas reaģē uz krīzi. Filmas demonstrēs festivāla laikā. Trešais elements ir atbalsts tāda reģiona tīkla izveidei, kas apvienotu personas ar kopīgiem mērķiem un interesēm. "BBB vēstnieki" popularizēs BBB un tā mērķus savā valstī, sniedzot informāciju par mūsu aktivitātēm vietējā valodā, kā arī radot idejas un uzņemoties to īstenošanu. Tiks organizēti arī akadēmiski semināri, kuros tiks aplūkotas reģionam aktuālas tēmas, un pēc festivāla īsfilmas demonstrēšanas rīkotas diskusijas starp dalībniekiem. Tā mērķis ir iedrošināt studentus universitātē specializēties attiecīgā reģiona studijās.

TREŠĀ VIETA

Spānija, "Escena Erasmus" projekts

2009. gadā uzsāktais "Escena Erasmus" projekts ir novatorisks Eiropas projekts, kas galvenokārt paredzēts Erasmus programmas studentiem. Tā mērķis ir kļūt par teātru tīklu, kas veicina apmaiņu starp Eiropas universitāšu teātra grupām, šādi radot produktīvu telpu kultūras un valodu apmaiņai. Tā kā tiek veidota kopēja Eiropas augstākās izglītības telpa, mēs uzskatām, ka Eiropu vajadzētu vienot arī ar cita veida pieredzi, kas arī saistīta ar izglītību. Arī šādai pieredzei vajadzētu būt jebkuras augstākās izglītības telpas daļai. Mēs uzskatām, ka akadēmiskajai pasaulei jāuzņemas iniciatīva tādu aktivitāšu popularizēšanā, kas bagātina Eiropas studentu apmaiņas pieredzi un rada integrācijas un saprašanās iespēju starp dažādiem Eiropas tautām, kultūrām un valodām. Tādēļ "Escena Erasmus" vēlas veicināt tāda universitāšu tīkla izveidi, kas nodrošina galvenokārt Erasmus studentu radītas teātra pieredzes apmaiņu. Eiropa izpaužas arī kā aktieri no dažādām valstīm, kas svešvalodā spēlē eiropiešu auditorijai. "Escena Erasmus" izveidojuši un vada jauni universitāšu absolventi, kā arī doktora grādu īpašnieki. Iepriekš viņi darbojušies universitāšu teātru kustībā un tagad izveidojuši profesionālu teātra trupu CRIT (Companyia de Recerca i Innovació Teatral). "Escena Erasmus" centrs izveidots Valensijas Universitātē, kas ir otra lielākā Eiropas universitāte pēc ienākošo Erasmus studentu skaita. Eiropas Teātra projekts "Escena Erasmus" piedāvā viena semestra un vesela gada teātra radošās darbnīcas ar gala izrādi Erasmus un vietējiem studentiem (70 % Erasmus studentu / 30 % vietējo studentu), teātra trupas izveidi no studentiem, kas piedalās radošajās darbnīcās, kura katru gadu iestudē izrādi, ko izrāda sadarbības universitātēs, ilgtspējīga teātra apmaiņas tīkla izveidi starp Eiropas universitātēm ar galveno norises vietu Valensijas Universitātē.