Informācija par balvu


Šo balvu Eiropas Parlaments un Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds ik gadu piešķir jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri iesaistījušies projektos, kas palīdz veicināt sapratni starp dažādu Eiropas valstu iedzīvotājiem.


Uzvarētāju projektu pārstāvji no 28 valstīm tika uzaicināti piedalīties apbalvošanas ceremonijā, kas notika 8. maijā Āhenā, Vācijā. Uzvarējušie projekti saņēma attiecīgi EUR 7500, EUR 5000 un EUR 2500.

 

2018. gada uzvarētāji 

 

1. vieta - Worcation (Polija)

Projekts Worcation pulcēja vienkopus jauniešus no dažādām valstīm, kuri darbojās bijušas Otrā pasaules kara vācu karagūstekņu nometnes Stalag VIII A teritorijā Gērlicā un Zgoželecā abās Neises upes pusēs. Pēc apmācības saņemšanas brīvprātīgie darbojās kā arheologi vai intervēja bijušo ieslodzīto ģimenes locekļus.

 

2. vieta - Juvenilia (Itālija)

 

Projekta Juvenilia mērķis ir palielināt interesi par operu, baletu un teātri par 35 gadiem jaunāku cilvēku vidū. Ar to tiek organizēta kultūras apmaiņa dažādās Eiropas pilsētās un apspriestas biļešu cenas, lai padarītu uzvedumu apmeklējumus cenas ziņā pieejamākus. Dalībnieki var doties aizkulisēs un tikties ar māksliniekiem, baudīt pilsētas ekskursijas un satikties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem no citām valstīm.

 

3. vieta - Never arrive 2 (Malta)

 

Gados jaunā Somālijas bēgle un blogere Farah Abdullahi Abdi ir sarakstījusi divas grāmatas par vilšanos un grūtībām, ar ko saskaras bēgļi Eiropā. Viņa vēlas parādīt, ka bēgļi nav ieradušies šeit, lai radītu haosu, bet ir gatavi pieņemt un atbalstīt Eiropu un piedalīties tās veidošanā. Viņa ir šķērsojusi Eiropu, sarunājoties ar studentiem par savu dzīvi un parādot viņiem atšķirīgu ainu no tās, ko viņi varētu iegūt no avotiem, kuri vēršas pret imigrantiem.

 

Kārļa Lielā balvu 2018. gadā saņem Emanuels Makrons

Ceturtdien, 10. maijā, Kārļa Lielā 2018. gada balva tika piešķirta Francijas prezidentam Emanuelam Makronam par ”viņa degsmi un apņēmību Eiropas labā”. Kārļa Lielā jaunatnes balvas laureāti tikās un runāja ar viņu.