skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

2010. gada balvas ieguvēji

PIRMĀ VIETA

Deutschland/VĀCIJA ´´Eiropas CNC tīkls — Vilciens EIROPAI´´

"Vilciens Eiropai" ir īpašas COMENIUS skolu partnerības veiksmīgi īstenots projekts, ko 2006. gada novembrī ierosināja projekta koordinatore Bad Kreuznach TGHS arodskola. "Vilciens Eiropai" ir līdz šim lielākais Eiropas Savienības finansētais COMENIUS skolu partnerības projekts. Vairāk nekā 1 500 mācekļu no 24 Eiropas arodskolām pēc Airbus principa kopīgi projektēja, būvēja un montēja lokomotīves daļas. Turklāt katras projektā iesaistītās valsts dalībnieki būvēja vagonus, kas uzskatāmi demonstrē šo valstu raksturīgākās iezīmes. "Vilciens Eiropai" pārvietojas pa 90 mm platu sliežu ceļu, tā kopējais garums ir apmēram astoņi metri. Lokomotīves un vagonu platums ir 100 mm, tie ir apmēram 300 mm gari. "Vilciens Eiropai" brauc pa apli, kura diametrs ir 12 metri. Lai vienotos par projekta gaitu un noteiktu projekta posmus, bija nepieciešamas trīs sanāksmes: Albī (Francijā), Ivreā (Itālijā) un Barselonā (Spānijā). 2009. gada vasaras sākumā projektā iesaistītie skolēni un skolotāji beidzot varēja baudīt vairāku gadu darba rezultātu. Kopējas tikšanās laikā Bad Kreuznach (Vācijā) un Gēlā (Beļģijā) ar milzīgu satraukumu tika pārbaudīts, vai visas uzbūvētās detaļas patiešām ir savietojamas un vai "Vilciens Eiropai" ir gatavs doties ceļā. Šajos pasākumos piedalījās vairāku preses izdevumu, radio un televīzijas pārstāvji (arī SWR, ZDF, ZDF Infokanal un SAT.1). Gandarījumu par projektā ieguldīto darbu un laiku sagādāja kopējā projekta darba rezultāta veiksmīga prezentācija Eiropas Parlamentā Briselē. Projekts "Vilciens Eiropai" simbolizē Eiropas daudzveidības ideju un nepārprotami pauž Eiropas sadarbības būtību.

 

OTRĀ VIETA

Éire/ĪRIJA "Jūs esat šeit"

"Jūs esat šeit" ir grāmatas projekts, pie kura kopīgi darbojās četrpadsmit jaunieši, sagatavojot "pantoloģiju" (pan + antoloģija) par to, kā strādā jaunieši, kuri bauda pārvietošanās brīvību Eiropā, un kā viņi izmanto iespēju strādāt nevis savā dzimtenē, bet kādā citā valstī. Par sākumpunktu ņemot Berlīnes mūra krišanu, grāmatā aprakstīti cilvēki, kuri dzimuši 1980. gadā vai vēlāk, un kuriem tādēļ šis mūris ir vairs tikai vēstures fakts. Grāmatā izdevies parādīt, kā notikušais mainījis situāciju un kādas jaunas formas mūsdienās rodas tādās jomās kā antropoloģija, vizuālā māksla, teātris, politiskā aktivitāte, dzejas un prozas daiļdarbi. Mūsdienu Eiropā jaunie mākslinieki un aktīvisti savā darbā sapludina dažādas formas un arī daudz ceļo, turklāt, nereti dzīvodami kādā citā valstī, viņi tur turpina neuzkrītoši risināt savas dzimtās zemes tradīciju un cerību tēmu. Eiropā, kuru vairs nesadala Berlīnes mūris, arvien vairāk dzirdama tās paaudzes balss, kura par savu pienākumu vairs neuzskata atbilžu meklēšanu vien uz savai valstij svarīgiem jautājumiem, bet gan dod priekšroku tās unikālās personiskās pieredzes atspoguļošanai, ko rada neierobežota iespēja strādāt un ceļot, turklāt šo pieredzi iespējams nodot citiem ar tulkojumu un interneta starpniecību. Grāmatā "Jūs esat šeit" atspoguļoti tieši šādi mākslinieciski, intelektuāli un aktivitāšu projekti, dodot iespēju pārliecināties, vai šo jauniešu praktiskā darbība tiešām apliecina, ka no 1989. gadā dzimušās brīvības un plurālisma 2009. gadā tapusi jauna, plašāka un visas Eiropas mēroga tradīcija.

 

TREŠĀ VIETA

България/BULGĀRIJA ´´BEST Inženieru sacensība (BEC)´´

BEST Inženieru sacensības (BEC) mērķis ir pulcēt un rosināt mēroties spēkiem Eiropas jauniešus, kas pārstāv dažādas valstis ar atšķirīgām kultūrām, temperamentu un valodu. Šī sacensība notika, pateicoties BEST (Board of European Students of Technology — Eiropas Tehnisko zinātņu studentu padome) Sofijas pārstāvniecības locekļu brīvprātīgajam darbam. Mūsdienu tehnoloģiju straujās attīstības laikmetā ir ārkārtīgi svarīgi, lai jaunie speciālisti būtu atvērti jaunām idejām. Tomēr ir arī svarīgi šajā procesā saglabāt personisko identitāti un uzskatu sistēmu. Tikai tādā veidā var saglabāt mūsdienu atvērtās un savstarpēji mijiedarbīgās pasaules progresa nodrošināšanai ārkārtīgi vajadzīgo daudzveidību. Šajā sacensībā piedalījās 21 dalībnieks, kas pārstāvēja 11 Eiropas valstis. Dalībniekiem bija pilnībā nodrošināta uzturēšanās, ēdināšana, transports un kultūras pasākumi. Visi dalībnieki tika izvēlēti, izvērtējot 150 pieteikumus, ko iesnieguši Eiropas tehnisko universitāšu studenti. Dalībnieki tika iedalīti 5 starptautiskās komandās. Sacensībā bija jāveic divi uzdevumi: jāanalizē problēmsituācija "Konstrukcija robotam, kas, izmantojot dabā pieejamus enerģijas avotus, spēj savākt un šķirot metāllūžņus un atkritumus"; komandā jāizstrādā robota konstrukcija — dalībnieku uzbūvētais, ar sensoriem aprīkotais robots spēj automātiski pārvietoties pa līkumotu trasi. Šā darba rezultātu prezentācija notika Sofijas Tehniskajā universitātē. Šajā pasākumā piedalījās vairāk par 100 studentiem, kā arī oficiāli viesi, piemēram, uzņēmumu pārstāvji, rektors un fakultāšu dekāni. Šis notikums tika atspoguļots valsts plašsaziņas līdzekļos: BTV un PRO-bg. Ārzemju dalībnieku iepazīstināšanai ar Bulgārijas atmosfēru un kultūru pasākuma laikā bija paredzēta īpaša programma, kurā bija iekļauta nedēļas nogales ekskursija uz Plovdivu, Bulgārijas vakars, bulgāru valodas stunda, pilsētas rallijs, starptautiskais vakars. Lieliskais dažādo kultūru apvienojums bija milzīgs pluss visos aspektos. Šī inženieru sacensība ir izcils piemērs tam, kā Eiropas iedzīvotāji var strādāt un sadarboties, lai īstenotu kopīgos mērķus un saglabātu Eiropas garu.

 .