skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

Paziņojums presei 2010. gadā

Kārļa Lielā balva ceļo uz Vāciju

EP priekšsēdētājs Jerzy Buzek 11.maijā Āhenē pasniedza Kārļa Lielā balvas pirmo godalgu projektam no Vācijas "European CNC Network - Train for Europe" saņēmis šī gada, Otrā vieta tika piešķirta grāmatu projektam no Īrijas "You are here", bet trešā - Bulgārijas "BEST Engineering Competition BEC". Kārļa Lielā balvas svinīga ceremonija notika RWTH Āhenes universitātē.

Pec EP priekšsedetaja Ježija Buzeka un Starptautiska Karla Liela Balvas fonda priekšedetaja Michael Jansen ievadrunam, uzslavu trešas godalgas sanejiem no Bulgarijas izteica Ahenes pilsetas mers Marcel Philipp. Savukart Eiropas Parlamenta deputats un bijušais Parlamenta priekšsedetajs Hans-Gert Pöttering pasniedza balvu otro vietu ieguvušajam iru gramatu projektam
Projekts "Train for Europe", Vacija - Comenius skolas partneriba, izveidota 2006. gada novembri un Bad Kreuznach arodskolas koordineta, apvienoja vairak ka 1,500 stažierus no 24 arodskolam, lai pec Airbus principa kopigiem spekiem uzbuvetu lokomotivi un vagonus. Vilciena merogs ir 90 mm, kopejais garums ap astoniem metriem un tas parvietojas pa 12 metru garu sliežu celu.
"Šis projekts ir izcila veida realizejis musu moderno Eiropu — Eiropa, kur cilveki kopigi tiek pari škeršliem un isteno lielas idejas."
Projekts "You are here"Irija - ir gramatu projekts, kura ietvaros 14 jaunieši kopigi izveidoja "panantologiju" (pan+antologija) par cilvekiem, kuri dzimuši sakot no 1980. gada un darbojas makslinieciskos, intelektualos vai aktivos projektos valstis, kas nav to dzimtenes un kuras nepagajo vinu berniba. Sakot ar Berlines Mura krišanu, gramata tiek apskatits tas, vai šie jaunieši tiešam raksta brivibas stila, kurš uzplaucis 90. gadu sakuma.
Projekts "BEST Engineering Competition BEC", Bulgarija - merkis apvienot un izaicinat Eiropas jauniešus. Ši sacikste, kuru organizeja tehnisko studentu apvienibas Eiropa Sofijas parstavnieciba jeb BEST Sofija, piecas komandas apvienoja 21 eiropieti no 11 valstim, kuri izstradaja uzmetumu robotam, kurš, darbojoties uz daba pieejamajiem energijas avotiem, spej sakopot un škirot metallužnus un atkritumus.
Tris uzvarejušie projekti sanems finansejumu, attiecigi, 5000 eiro, 3000 eiro un 2000 eiro, ka ari to parstavji tuvakajos menešos apmekles Eiropas Parlamentu.

Kontakti :

Iveta ĶELPE
Riga
STR: (+33) 3 881 74695
PORT: (+371) 2 948 94 81
EMAIL: Prese-lv@europarl.europa.eu
EMAIL: iveta.ķelpe@europarl.europa.eu
ADDINFO: (+371) 6 70 854 68