skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

2015. gada Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balva piešķirta projektam „@RealTime WW1”

Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas piešķiršanas ceremonijā, kas norisinājās Āhenes universitātē 2015. gada 12. maijā, pirmo vietu piešķīra Luksemburgas iesniegtajam Twitter projektam „@RealTime WW1”. Otro vietu saņēma „Fronterras-European (border) line project” (Francija), bet trešā vieta tika piešķirta trim projektiem — „Social Soccer Cup” (Austrija), „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment” (Kipra) un „Infoactualidad” (Spānija). Balvu ik gadu piešķir projektiem, kas jauniešu vidū veicina kopīgas eiropeiskās identitātes izjūtas veidošanos un integrāciju.

Pirmās vietas ieguvējiem balvu pasniedza Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martin Schulz, otrās vietas ieguvējiem — bijušais EP priekšsēdētājs Hans-Gert Pöttering, bet trešās vietas ieguvējiem — Āhenes mērs Marcel Philip, EP kvestore Elisabeth Morin Chartier un Kārļa Lielā balvas direktoru padomes priekšsēdētājs Jürgen Linden.

1. vieta: Luksemburga — „@RealTime WW1”
@RealTime WW1 ir Luksemburgas universitātes Eiropas jaunāko laiku vēstures maģistra programmas studentu projekts. Kopš 2014. gada sākuma viņi savā Twitter kontā @RealTimeWW1 publicē īsus ziņojumus, kuros atspoguļota dzīve Pirmā pasaules kara laikā. Pēc viņu pašu teiktā: "Tas nav skats uz vēsturi caur uzvarētāju/zaudētāju prizmu, bet stāstījums par laiku, kad daudzas mātes, neatkarīgi no viņu tautības, mocīja vienādi sirdsēsti par kara slimnīcās hospitalizētajiem dēliem, laiku, kad visās frontēs karojošie vīrieši rakstīja savām mīļotajām vēstules, esot neziņā, vai vēl kādreiz viņas redzēs, laiku, kad karavīri ierakumos dziedāja tos pašus Ziemassvētku korāļus un skaitīja to pašu Tēvreizi, tikai dažādās valodās."

Apjomīgo Pirmā pasaules kara tematu studenti ir sadalījuši miniatūros personiskos stāstos, tādējādi padarot „karu, kas izbeigs visus karus” saprotamāku mūsdienu lasītājiem un katru dienu vairākos ierakstos paverot jaunu perspektīvu uz mūsdienu politiskajām un sociālajām prioritātēm — parādot, kā jutās tā laika kareivji, medmāsas, skolēni, mākslinieki, zemnieki un aktīvisti, kuri visi vienādi cerēja, ka karš, kurš viņus visus skāra, drīz beigsies. @RealTime WW1 tagad seko vairāk nekā 8700 lasītāju.

https://twitter.com/RealTimeWW1

2. vieta: Francija — projekts „Fronterras-European (border) line”
Projektu „Fronterras-European (border) line” aizsāka 28 Eiropas jaunieši, no kuriem četri dzīvoja pie Eiropas Savienības ārējās robežas. Viņi izveidoja tīmekļa vietni, kurā apkopoti aizraujoši stāsti par dzīvi pie Eiropas robežām vai ceļojumiem, kuros tās šķērsotas.

Viņi paši to raksturo šādi: „Abstraktais jēdziens „robeža” iegūst reālu veidolu, ja to parāda no to cilvēku skatpunkta, kuri ik dienu ar to saskaras. Mēs vēlamies palīdzēt cilvēkiem iepazīt Eiropu caur robežām, kas tajā tika patvaļīgi novilktas pirms ilga laika un ir Eiropu padarījušas par to daudzšķautņaino kontinentu, kāda tā ir mūsdienās.

http://www.fronterras.com/


3. vieta — piešķirta trim projektiem:

Austrija — projekts „Social Soccer Cup”
„Social Soccer Cup” (SSC) ir starptautisks futbola turnīrs jauniešu un labdarības organizācijām no visas Eiropas. To rīko jauniešu organizācija „ClickIn” jauniešiem no citām valstīm. Tā mērķis ir sapulcēt jauniešus no dažādām Eiropas valstīm, pārvarēt aizspriedumus un uzsākt citus kopīgus projektus.

http://www.socialsoccercup.at

 

Kipra — projekts „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment”
„Entrepreneurship, the Solution against Unemployment” bija daudzpusējas jauniešu apmaiņas projekts, kas rosināja diskusijas starp tā dalībniekiem. Diskusiju galvenie temati bija  bezdarbs, emigrācija, uzņēmējdarbība un neformālā izglītība.  

https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts


Spānija — projekts „Infoactualidad”
„Infoactualidad” ir Madrides universitātes Informācijas zinātņu fakultātes studentu tiešsaistes laikraksts, kura korespondenti ir 140 žurnālistikas studenti. Kopš tas sāka darbību 2012. gadā, tajā pieredzi ir ieguvuši vairāk nekā 400 studentu. „Infoactualidad” ir izveidojis „Erasmus” programmas „studentu korespondentu” tīklu, kas darbojas visā Eiropā.

http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagnoBalva

Godalgotie projekti saņems finansējumu attiecīgi 5000 EUR, 3000 EUR un 2000 EUR apmērā. Godalgoto projektu pārstāvjus uzaicinās tuvāko mēnešu laikā apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē.

Konkursam pieteikto 28 projektu pārstāvjus ielūdza uz apbalvošanas ceremoniju 12. maijā Āhenē, un viņiem piešķīra diplomu un medaļu.

Apbalvošanas ceremoniju kopīgi organizēja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds. Tā notika Āhenes universitātē.

Apsveikuma runas teica Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martin Schulz, Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonda priekšsēdētāja vietniece Bettina Leysen un Āhenes universitātes rektors Ernst Schmachtenberg.

Ceremonijā uzņemtie audiovizuālie materiāli ir pieejami pēc pieprasījuma un tos varēs atrast zemāk norādītajā tīmekļa vietnē.

Sekojiet mums Twitter: @EUYouthPrize

Pasākuma mirkļbirka #ECYP2015


Saites

Jaunatnes Kārļa Lielā balvas tīmekļa vietne ar kopsavilkumiem par visiem 28 pieteiktajiem dalībvalstu projektiem: http://www.charlemagneyouthprize.eu/

Papildu informācija par projektu „@RealTime WW1”: https://twitter.com/RealTimeWW1

Papildu informācija par projektu „Fronterras-European (border) line”: http://www.fronterras.com/

Papildu informācija par Austrijas projektu „Social Soccer Cup”: http://www.socialsoccercup.at

Papildu informācija par projektu „Entrepreneurship, the Solution against Unemployment”: https://www.facebook.com/kentro.agrou?fref=ts

Papildu informācija par projektu „Infoactualidad”: http://www.ccinf.es/infoactualidad/index.php/carlomagno

Parlamenta vietnes audiovizuālo materiālu sadaļa, kurā atrodami ceremonijā uzņemtie ieraksti: http://audiovisual.europarl.europa.eu/

Lai saņemtu papildinformāciju:

Armin Wisdorff: (+32) (0)498 98 13 45  - armin.wisdorff@europarl.europa.eu