skip to content

Sīkdatņu politika EP Informācijas biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
 

2016. gada balvas ieguvēji

Un 2016. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvu saņem...

Par šā gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēju kļuvis Itālijas projekts InteGREAT, kas atbalsta bēgļu integrāciju. Šo balvu Eiropas Parlaments un Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds ik gadu piešķir jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri iesaistījušies projektos, kas palīdz veicināt sapratni starp dažādu Eiropas valstu iedzīvotājiem. Balvas pasniegšanas ceremonija notika 3. maijā Āhenē, Vācijā.

Informācija par balvu

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu kopīgi ik gadu piešķir Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds.

Valstu konkursos uzvarējušo 28 projektu pārstāvjus ielūdza uz apbalvošanas ceremoniju 3. maijā Āhenē, un viņiem piešķīra diplomu un medaļu. Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma naudas balvas attiecīgi 5000, 3000 un 2000 euro apmērā.

2016. gada uzvarētāji

1. InteGREAT (Itālija)

AIESEC izstrādāts projekts, kura mērķis ir mudināt jauniešus no visas Eiropas palīdzēt integrēt bēgļus. Projektā tiek organizēti darbsemināri, brīvā laika pavadīšanas pasākumi, semināri un citi pasākumi, un tajā piedalās starptautiskie brīvprātīgie, vietējās nevalstiskās organizācijas un vietējās kopienas.

2. Searching for Charlemagne („Kārli Lielo meklējot”, Grieķija)

Projektu īstenojuši vidusskolēni no Pirgetas (Grieķijā), kuri izdomāja planšetdatoriem paredzētu spēli par Franku impērijas radītāju Kārli Lielo (742.–814.), kuru laikabiedri dēvēja par Eiropas tēvu, jo viņš centās izveidot Eiropas mēroga savienību.

3. Konference Young European Council („Jauniešu Eiropadome”, Apvienotā Karaliste)

„Jauniešu Eiropadome” (YEC) ir ikgadēja starptautiska konference, kurā sanāk kopā jaunieši, kuriem interesē Eiropas Savienības nākotne. Tās mērķis ir piedāvāt risinājumus Eiropas politikas lēmumu pieņemšanas jomā. Pagājušā gada konference notika 15.–19. novembrī Briselē, un tajā rīkotajās darba grupu diskusijās galvenie apspriestie temati bija migrācija un iekšlietas, enerģētikas savienība un rīcība klimata jomā, kā arī izglītība un nodarbinātība.

Sekojiet balvai Twitter kontā @EUYouthPrize un izmantojot atsauces tagu #ECYP2016.