skip to content
 
 
 

2017. gada balvas ieguvēji

2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji
2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji
 .

Šā gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva piešķirta radioraidījumam “Erasmus vakars” no Polijas. Balvas pasniegšanas ceremonija notika 23. maijā Āhenē, Vācijā.

Informācija par balvu

Šo balvu Eiropas Parlaments un Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds ik gadu piešķir jauniešiem vecumā no 16 līdz 30 gadiem, kuri iesaistījušies projektos, kas palīdz veicināt sapratni starp dažādu Eiropas valstu iedzīvotājiem.

Valstu konkursos uzvarējušo 28 projektu pārstāvjus ielūdza uz apbalvošanas ceremoniju 23. maijā Āhenē, kur viņiem piešķīra diplomu un medaļu. Pirmās, otrās un trešās vietas ieguvēji saņēma arī attiecīgi 7500, 5000 un 2500 euro lielas naudas balvas.

2017. gada Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas ieguvēji

  1. Erasmus vakars” (Polija)Erasmus vakars” ir tiešsaistes radiopārraide studentiem, kuri apsver iespēju šīs programmas ietvaros kādu laiku studēt ārzemēs. To raida Poznaņas Ādama Mickeviča Universitātes studentu radiostacija “Radio Meteor UAM”. Pārraides viesi bija ārvalstīs studējošie poļu studenti un ārvalstnieki, kuri mācās Polijā. Intervijās tika skarti dažādi jautājumi, piemēram, kā iesniegt dokumentus, izvēlēties mācību priekšmetus, atrast dzīvesvietu citā valstī, kādas ir atšķirības starp augstskolām un to sniegtajām iespējām, izglītības sistēmām, kā arī kāda ir studentu ikdienas dzīve.
  2. “Jaunatklāt Eiropu” (Dānija) “Jaunatklāt Eiropu” bija pasākums Dānijas ziemeļu pilsētā Ālborgā, kura laikā notika gājiens ar ES valstu karogiem, diskusijas par Eiropas nākotni, bija ierīkota multikulturālismam veltīti stendi, lai apliecinātu pilsētas daudzveidību, un rīkoti ielas svētki.
  3. “Vai esam Eiropa?” (Nīderlande) “Vai esam Eiropa?” ir multivides tiešsaistes platforma, kurā jaunieši var iesniegt savus stāstus par to, ko nozīmē būt eiropietim. Platformas radītāji ir pārliecināti, ka pašreizējā situācijā, kad par mūsu kontinentu tiek izplatīts tik daudz negatīvas informācijas, ir svarīgi Eiropas jauniešiem piedāvāt jaunas iespējas skatījumam uz Eiropu.

Sekojiet ziņām par balvu un pasākumu Twitter kontā @EUYouthPrize, izmantojot atsauces tagu #ECYP2017.