Pagrindinis puslapis

 
Naujausios žinios
 
The next CULT Committee meeting

The next meeting will take place on Monday 19 January 2015 at 15.00-18.30 and on Tuesday 20 January 2015 at 9.00-12.30 and at 15.00-18.30 in Brussels.

   
 
Svarbūs įvykiai
 
An integrated approach to cultural heritage in Europe: State of play and perspectives

The Committee on Culture and Education held a public hearing on 'An integrated approach to cultural heritage in Europe: State of play and perspectives' which took place on 2 December 2014 in Brussels. The hearing focused on the current state of play, the challenges faced and the steps to be taken in order to tap into the potential of cultural heritage for social progress and sustainable economic development.
 
The hearing is available through video-on-demand on the Parliament website.

   
 
Naujausi pranešimai spaudai
Daugiau...  
CULT 02-12-2014 - 10:22  

The three finalist films competing for the 2014 Lux Prize will be screened at the European Parliament from 1 to 12 December. The films will also be shown at the Brussels fine arts centre BOZAR on 2 and 3 December, in the presence of their directors. The final three films competing for the prize this year are Class Enemy (Razredni sovražnik), by Rok Biček (Slovenia), Bande de filles, by Céline Sciamma (France) and Ida, by Paweł Pawlikowski (Poland/ Denmark)

Pristatymas ir kompetencija
 
Komitetas yra atsakingas už:
 
1. Europos Sąjungos kultūrinius aspektus, visų pirma:
a) geresnį kultūros pažinimą ir populiarinimą,
b) kultūrinės ir kalbinės įvairovės apsaugą ir skatinimą,
c) kultūrinio paveldo išsaugojimą ir apsaugą, kultūrinius mainus ir meninę kūrybą;
 
2. Sąjungos švietimo politiką, įskaitant Europos aukštojo mokslo erdvę, europinių mokyklų sistemos ir mokymosi visą gyvenimą skatinimą;
 
3. audiovizualinę politiką bei informacinės visuomenės kultūrinius ir švietimo aspektus;
 
4. jaunimo politiką;
 
5. sporto ir laisvalaikio politikos plėtojimą;
 
6. informacijos ir žiniasklaidos politiką;
 
7. bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis kultūros ir švietimo srityse ir už santykius su susijusiomis tarptautinėmis organizacijomis bei institucijomis.
 
Dienos transliacijos
 
Šiandien transliacijų nėra  
Mediateka
 
Pirmininkė
 
 

Sveiki atvykę į Kultūros ir švietimo komiteto interneto svetainę. Čia rasite informacijos apie mūsų darbą: posėdžių darbotvarkes, pranešimų projektus ir pakeitimus, taip pat išsamią informaciją apie komiteto narius, įskaitant tai, kaip su jais susisiekti. Mūsų posėdžius galite sekti ir gyvai, stebėdami transliacijas internetu.
 
Mūsų komitetas atsakingas už visus Sąjungos kultūros aspektus, pvz., už kultūros sklaidą, kultūros paveldą, kultūrų ir kalbų įvairovę, taip pat už švietimą, audiovizualinę politiką, informacinės visuomenės kultūros ir švietimo aspektus, jaunimą ir sportą.
 
Europos Parlamentas ir valstybių narių vyriausybės atlieka vienodą vaidmenį priimdami naujus teisės aktus ir stebėdami Sąjungos programas šiose srityse. Šiuo požiūriu mūsų komitetas atsako už švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus +“, už programą „Kūrybiška Europa“, pagal kurią remiami Europos kultūros ir kūrybos sektoriai, ir už programą „Europa piliečiams“.
 
Be to, komitetas reguliariai rengia viešus klausymus, kurių metu kaupiami su jo kompetencijai priklausančiomis sritimis susiję ekspertų įrodymai.
Būti šio komiteto pirmininke – didelė garbė ir aš tikiuosi, kad ši interneto svetainė bus Jums naudinga domintis jo darbu.
 
Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė
Silvia Costa