Pagrindinis puslapis

 
Naujausios žinios
 
The next CULT Committee meeting

The next meeting will take place on Monday 1 December at 15.00-18.30 and on Tuesday 2 December at 9.00-12.30 in Brussels.

   
 
Svarbūs įvykiai
 
An integrated approach to cultural heritage in Europe: State of play and perspectives

The Committee on Culture and Education will hold a public hearing on 'An integrated approach to cultural heritage in Europe: State of play and perspectives' which will take place on 2 December 2014 from 9:15 to 11:45 in Brussels, meeting room Altiero Spinelli (ASP) 1G3.
 
The hearing will focus on the current state of play, the challenges faced and the steps to be taken in order to tap into the potential of cultural heritage for social progress and sustainable economic development.
 
The hearing can be followed through the live webstream on the European Parliament website. It will also be available through video-on-demand.

   
Public hearing on ‘The future development of copyright in Europe’

On 11 November 2014, the Committee on Legal Affairs, in co-operation with the Committee on Culture and Education, held a public hearing on ‘The future development of copyright in Europe’. The purpose of the hearing was to debate issues relating to the future development of copyright in Europe, with particular emphasis on legal and cultural issues in the digital era.
 
The public hearing is available through video-on-demand on the Parliament website.

   
 
Pristatymas ir kompetencija
 
Komitetas yra atsakingas už:
 
1. Europos Sąjungos kultūrinius aspektus, visų pirma:
a) geresnį kultūros pažinimą ir populiarinimą,
b) kultūrinės ir kalbinės įvairovės apsaugą ir skatinimą,
c) kultūrinio paveldo išsaugojimą ir apsaugą, kultūrinius mainus ir meninę kūrybą;
 
2. Sąjungos švietimo politiką, įskaitant Europos aukštojo mokslo erdvę, europinių mokyklų sistemos ir mokymosi visą gyvenimą skatinimą;
 
3. audiovizualinę politiką bei informacinės visuomenės kultūrinius ir švietimo aspektus;
 
4. jaunimo politiką;
 
5. sporto ir laisvalaikio politikos plėtojimą;
 
6. informacijos ir žiniasklaidos politiką;
 
7. bendradarbiavimą su trečiosiomis šalimis kultūros ir švietimo srityse ir už santykius su susijusiomis tarptautinėmis organizacijomis bei institucijomis.
 
Kitos transliacijos
 
Mediateka
 
Pirmininkė
 
 

Sveiki atvykę į Kultūros ir švietimo komiteto interneto svetainę. Čia rasite informacijos apie mūsų darbą: posėdžių darbotvarkes, pranešimų projektus ir pakeitimus, taip pat išsamią informaciją apie komiteto narius, įskaitant tai, kaip su jais susisiekti. Mūsų posėdžius galite sekti ir gyvai, stebėdami transliacijas internetu.
 
Mūsų komitetas atsakingas už visus Sąjungos kultūros aspektus, pvz., už kultūros sklaidą, kultūros paveldą, kultūrų ir kalbų įvairovę, taip pat už švietimą, audiovizualinę politiką, informacinės visuomenės kultūros ir švietimo aspektus, jaunimą ir sportą.
 
Europos Parlamentas ir valstybių narių vyriausybės atlieka vienodą vaidmenį priimdami naujus teisės aktus ir stebėdami Sąjungos programas šiose srityse. Šiuo požiūriu mūsų komitetas atsako už švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programą „Erasmus +“, už programą „Kūrybiška Europa“, pagal kurią remiami Europos kultūros ir kūrybos sektoriai, ir už programą „Europa piliečiams“.
 
Be to, komitetas reguliariai rengia viešus klausymus, kurių metu kaupiami su jo kompetencijai priklausančiomis sritimis susiję ekspertų įrodymai.
Būti šio komiteto pirmininke – didelė garbė ir aš tikiuosi, kad ši interneto svetainė bus Jums naudinga domintis jo darbu.
 
Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė
Silvia Costa