Nejnovější události

Next AFET Meeting

07-12-2016 - 14:54
AFET meeting

Nenechte si ujít

Poslední tisková komuniké

  •  

Foreign affairs MEPs call for more unity and trust in EU external actions

AFET 24-11-2016 - 10:14

Diplomacy, development and defence should be the pillars of EU foreign policy, say Foreign Affairs Committee MEPs in a resolution voted on Thursday. They call on member states to show more unity and trust, and to speak with one voice, so as to make the EU a global player. MEPs also advocate a more realistic strategy on Russia and a “less for less” policy towards countries that try to throw democracy into reverse. (Přečtěte si více)

  •  

Human rights in the world: 2015 annual report voted in Foreign Affairs Committee

AFET 14-11-2016 - 19:11

The EU should do more to protect independent journalists and bloggers and human rights defenders, say MEPs in their report on the state of human rights in the world in 2015, approved by the Foreign Affairs Committee on Monday. Members point out that the "universality of human rights is seriously being challenged in many parts of the world" and say the EU "should ensure coherence between its internal and external policies with regard to respect for human rights". (Přečtěte si více)

Užitečné dokumenty

Příští vysílání

12-12-2016 19:00 / 20:30 DEVE AFET DROI

Multimediální Kknihovna

05-12-2016 - 15:39
AFET Schůze
29-11-2016 - 14:38
AFET Schůze
29-11-2016 - 11:16
AFET DEVE Schůze

Uvítání

AFET Chair

Vítejte na internetových stránkách Výboru pro zahraniční věci Evropského parlamentu, klíčového hráče při vytváření a provádění zahraniční politiky EU. Rozhodujeme o tom, jakým způsobem jsou evropské prostředky využívány na propagaci zájmů a hodnot EU v zahraničí. Dohlížíme na proces rozšiřování, a určujeme tak budoucí podobu Unie. Naše podpora je vyžadována u všech mezinárodních dohod, které určují úlohu EU v dalších částech světa, zejména u dohod o přidružení a rámcových dohod, které Unie uzavírá s nejrůznějšími globálními partnery. Náš výbor navíc úzce sleduje činnost ostatních orgánů EU, zejména Evropské unie a Evropské služby pro vnější činnost, s cílem zajistit, aby v popředí naší společné zahraniční politiky byly vždy zájmy evropských občanů. Pomocí parlamentní diplomacie se rovněž aktivně podílíme na navazování a zlepšování vztahů s klíčovými spojenci. Prostřednictvím těchto dlouhodobých vztahů přispíváme k vývoji celosvětových norem a pravidel a zajišťujeme, aby právní předpisy EU byly vytvářeny tak, aby se dobře začlenily do světového řádu.

Pravomoci a úkolyKontakty

Odkazy