Pagrindinis puslapis

 
Naujausi pranešimai spaudai
Daugiau...  
INTA 31-03-2014 - 17:25  

MEPs will debate investor-to-state dispute settlement (ISDS) rules in EU trade and investment agreements at a workshop on Tuesday, 1 April, 9-11h. These rules, allowing investors to sue foreign governments, are a key issue for the proposed trade and investment deal (TTIP) with the US. The EU Commission launched a public consultation last Thursday, following the suspension of the investment chapter in the on-going TTIP talks.

INTA 20-03-2014 - 11:06  

About 98% of the customs duties that Ukrainian goods exporters pay at EU borders would be removed by a proposal backed by the European Parliament’s International Trade Committee on Thursday. This unilateral measure would boost Ukraine’s struggling economy by saving its manufacturers and exporters €487 million a year.

Preżentazzjoni u kompetenzi
 
Komitetas yra atsakingas už:
 
klausimus, susijusius su Sąjungos bendros prekybos politikos formavimu ir įgyvendinimu bei jos išorės ekonominiais santykiais, ypač:
 
1.    finansinius, ekonominius ir prekybinius ryšius su trečiosiomis šalimis ir regioninėmis organizacijomis;
2.    techninio derinimo ir standartizacijos priemones tarptautinės teisės dokumentų reglamentuojamose srityse;
3.    santykius su susijusiomis tarptautinėmis organizacijomis ir organizacijomis, skatinančiomis ekonominę bei prekybinę integraciją už Sąjungos ribų;
4.    santykius su PPO, įskaitant jos parlamentinę veiklą.
 
Komitetas koordinuoja tarpparlamentinių delegacijų ir ad hoc delegacijų veiklą tiek, kiek tai susiję su jo kompetencija.
 
Dienos transliacijos
 
Šiandien transliacijų nėra  
Mediateka
 
Sveikinimo kalba
 
 

Gerbiami lankytojai,
 
sveiki atvykę į Tarptautinės prekybos komiteto (INTA) interneto svetainę.
Čia rasite komiteto darbotvarkes ir kitus darbo dokumentus, taip pat komiteto naujienlaiškį, kuriame pateikiama informacija apie rengiamus pranešimus, klausymus ir t. t.
 
Įsigaliojus Lisabonos sutarčiai Europos Parlamentas atlieka lemiamą vaidmenį nustatant Sąjungos prekybos politiką, apimančią tarptautinės prekybos prekėmis bei paslaugomis, intelektinės nuosavybės komercinių aspektų ir tiesioginių užsienio investicijų klausimus. Dabar su prekyba susiję teisės aktai ir prekybos susitarimai gali būti įgyvendinami tik pritarus Europos piliečiams atstovaujančiam Europos Parlamentui.
 
Tikiu, kad ši interneto svetainė taps veiksminga paieškos priemone ir leis Europos piliečiams geriau suprasti Tarptautinės prekybos komiteto darbą ir, apskritai, Sąjungos prekybos politiką.
 
Dėkojame, kad lankotės mūsų interneto svetainėje. Jei kils klausimų apie komiteto darbą, prašome kreiptis į sekretoriatą.