Sākums

 
Jaunākās ziņas
 
Next DROI meeting

The next meeting of the Subcommittee on Human Rights will take place on Thursday, 20 November from 9.00 a.m. to 12.30 p.m. in meeting room PHS P4B001.
 
On Monday evening, 24 November in Strasbourg AFET/DEVE/DROI will hold a joint extraordinary meeting in order to have an exchange of views with the 2014 Sakharov Prize laureate, Denis Mukwege.  The meeting will begin at 7.00 p.m. in meeting room LOW N1.4
 
 
You can watch our meetings live online at the link below. Since there are limited possibilities for individuals to attend Subcommittee meetings visitors should register with the Secretariat by email five working days prior to the start of the meeting.
 
Representatives of NGOs as well as other organisations are requested to accede to the EU Transparency Register and follow the procedures therein for access to the European Parliament.
 
Subscribe to the DROI Newsletter
 

   
 
Nepalaidiet garām
 
DROI - Human Rights in Morocco: committee debate - 20.11.14

The human rights situation in Morocco will be discussed during a meeting of the Subcommittee on Human Rights in association with the Delegation for the relations with the Maghreb countries. Driss El Yazami, President of the National Human Rights Council of Morocco, will participate in this discussion together with representatives of non-governmental organisations working in the field. The meeting will take place on 20.11.14.
 
 

   
 
Prezentācija un kompetences
 
Cilvēktiesību apakškomiteja ir viena no Ārlietu komitejas apakškomitejām. Tās pienākumi ir norādīti Eiropas Parlamenta Reglamenta VI pielikuma I sadaļas 8. punktā
 
 
"jautājumiem saistībā ar demokrātiju, tiesiskumu, cilvēktiesībām, ietverot minoritāšu tiesības, trešās valstīs un starptautisko tiesību principiem. Šajā kontekstā komitejai palīdz cilvēktiesību apakškomiteja, kurai ir jānodrošina saskaņa ar visiem Savienības ārpolitikas virzieniem nu cilvēktiesību politiku. Neskarot attiecīgos noteikumus, citu šajā jomā kompetento komiteju un struktūru locekļus aicina piedalīties apakškomitejas sanāksmēs."
 
Šīsdienas pārraides
 
Šodien pārraides nav paredzētas  
Iepriekšējās plenārsesijas
 
Sagaidīšanas uzruna
 
 

Sveicināti Eiropas Parlamenta Cilvēktiesību apakškomitejas (DROI) tīmekļa vietnē!
 
Apakškomitejas galvenajos pienākumos ietilpst visi jautājumi, kas saistīti ar cilvēktiesībām, minoritāšu aizsardzību un demokrātisko vērtību veicināšanu, bet tās ģeogrāfiskā darbības joma aptver arī valstis ārpus Eiropas Savienības robežām.
 
DROI apakškomitejas galvenie mērķi ir nodrošināt, lai cilvēktiesību ievērošana būtu viens no Eiropas Savienības ārpolitikas galvenajiem apsvērumiem, un iestrādāt cilvēktiesību aspektu visās politikas jomās.
 
Viena no būtiskākajām mūsu darba izpausmēm ir ikgadējā Saharova balva par domas brīvību, ko katru gadu decembrī piešķir personām vai organizācijām, kas cīnās par cilvēktiesībām. Tāpat mēs cenšamies, cik drīz iespējams, reaģēt uz cilvēktiesību pārkāpumiem visā pasaulē, dodot iespēju tikt sadzirdētiem tiem, kas skarti visvairāk.
 
Mēs ļoti labprāt pieņemam un izmantojam informāciju un aktualitātes no cilvēktiesību aizstāvjiem, pilsoņiem un NVO. Mūsu komitejas sanāksmju tiešraides tiek straumētas, un tās var skatīties internetā. Pagaidām DROI apakškomitejas ziņojumi (to projekti), grozījumi vai atzinumi ir pieejami tikai Ārlietu komitejas (AFET) tīmekļa vietnē, jo galīgais balsojums notiek AFET komitejā.
 
Sekojiet mūsu apakškomitejas profilam sociālajos tīklos Facebook un Twitter: @EP_HumanRights.