Sākums

 
Jaunākās ziņas
 
Next DROI meeting

The next meeting of the Subcommittee on Human Rights will be held on Wednesday, 19 March 2014, from 09h00 to 12h30 and from 15h00 to 18h30 and on Thursday, 20 March from 09h00 to 12h30 in meeting room ASP 1G-3.
 
You can watch our meetings live online at the link below. Since there are limited possibilities for individuals to attend Subcommittee meetings visitors should register with the Secretariat by email five working days prior to the start of the meeting.
 
Representatives of NGOs as well as other organisations are requested to accede to the EU Transparency Register and follow the procedures therein for access to the European Parliament.
 
Subscribe to the DROI Newsletter
 

   
 
Nepalaidiet garām
 
Press Statement on recent visit to Qatar, Doha 24 March 2014

Joint statement of the European Parliament's Delegation for Relations with the Arab Peninsula and the Ad-hoc Delegation on the situation of migrant workers
The European Parliament’s standing Delegation for relations with the Arab Peninsula (DARP), and the Ad hoc delegation on the situation of migrant workers  conducted a visit to Qatar on 23-25 March 2014.
 
Please find below a link to the full statement.
 

 
Papildu informācija
 
 
Prezentācija un kompetences
 
Cilvēktiesību apakškomiteja ir Ārlietu komitejas apakškomiteja. Tās pienākumi ir aprakstīti Ārlietu komitejas pienākumu piektajā punktā:
 
   "jautājumiem saistībā ar cilvēktiesībām, minoritāšu tiesību aizsardzību un demokrātisko vērtību veicināšanu trešās valstīs. Šajā kontekstā komitejai palīdz cilvēktiesību apakškomiteja. Neskarot attiecīgos noteikumus, citu šajā jomā kompetento komiteju un struktūru locekļus aicina piedalīties apakškomitejas sanāksmēs."
 
Šīsdienas pārraides
 
Šodien pārraides nav paredzētas  
Iepriekšējās plenārsesijas
 
Sagaidīšanas uzruna
 
 

Laipni lūdzam Eiropas Parlamenta Cilvēktiesību apakškomitejas tīmekļa vietnē. Kopš pārveidošanas 2004. gadā mūsu apakškomiteja ir kļuvusi par svarīgu Eiropas platformu cilvēktiesību aizsardzībai visā pasaulē.
 
Apakškomiteja, ko dēvē arī par DROI, rīko uzklausīšanas un diskusijas par visdažādākajiem cilvēktiesību jautājumiem. Šo debašu rezultātā mēs pieņemam ziņojumus un rezolūcijas, tādējādi veicinot starptautiskas debates par tādiem jautājumiem kā nāvessods, spīdzināšana vai cīņa pret nesodāmību. Tāpat mēs cenšamies, cik drīz vien iespējams, reaģēt uz cilvēktiesību pārkāpumiem visā pasaulē, dodot iespēju tikt sadzirdētiem tiem, kas skarti visvairāk.
 
DROI arī izstrādā projektu ikgadējam ziņojumam par cilvēktiesību situāciju, kurā tiek izvērtēts cilvēktiesību stāvoklis pasaulē. Vēl viens būtisks mūsu darba aspekts ir ikgadējā Saharova balva par domas brīvību, ko katru gadu decembrī piešķir personām vai organizācijām, kas cīnās par cilvēktiesībām un pamatbrīvībām. 2013. gadā mēs atzīmēsim tās 25. gadskārtu.
 
Mūsu tīmekļa vietnē jūs varat tiešsaistē sekot mūsu sanāksmēm un lejupielādēt visus dokumentus. Nodrošināt piekļuvi mūsu darbam ir patiešām būtiski, jo mēs augstu vērtējam ieguldījumu un aktuālu informāciju, ko iegūstam no cilvēktiesību aizstāvjiem, pilsoņiem un NVO.