Sākums

 
Jaunākās ziņas
 
Next TRAN meeting

  • The next TRAN Committee meeting will take place on Monday 7 July from 15.00 p.m. in Brussels.
    
  • Latest studies requested by the committee:  

   
 
Nepalaidiet garām
 
Activity Report 2009-2014

TRAN Committee is pleased to present the Activity report of the 7th legislature.

 
Papildu informācija
 
 
Jaunākie paziņojumi presei
Skatīt visus  
TRAN 10-04-2014 - 10:16  

Noise-related operating restrictions at EU airports would continue to be set by regional and national authorities, but people living nearby should be better informed and noise-related health problems should be given more consideration, thanks to a deal between Parliament and the Council of Ministers endorsed by the Transport and Tourism Committee on Thursday. Parliament as a whole will now vote on the deal at the April plenary session.

TRAN 20-03-2014 - 11:17  

To boost the take-up of alternative fuels in transport, EU countries will have to ensure that enough refuelling and recharging stations are available to enable cars, trucks and ships using alternative fuels, such as natural gas and electricity, to move freely on EU roads and waterways, under an informal agreement reached by Council and Parliament negotiators on Thursday.

Prezentācija un kompetences
 
Šī komiteja ir atbildīga par:
 
1.    jautājumiem saistībā ar kopējās dzelzceļa, autoceļu, iekšējo ūdensceļu, jūras un gaisa transporta politikas attīstīšanu, it īpaši:
 
a)    kopējiem noteikumiem, kas jāpiemēro transportam Eiropas Savienībā,
b)    Eiropas komunikāciju tīklu izveidi un attīstību transporta infrastruktūras jomā,
c)    transporta pakalpojumu sniegšanu un sakariem transporta jomā ar trešām valstīm,
d)    transporta drošību,
e)    attiecībām ar starptautiskām transporta struktūrām un organizācijām;
 
2.    pasta pakalpojumiem;
 
3.    tūrismu.
 
Šīsdienas pārraides
 
Šodien pārraides nav paredzētas  
Iepriekšējās plenārsesijas
 
Sagaidīšanas uzruna
 
 

Laipni lūdzam Transporta un tūrisma komitejas tīmekļa vietnē! Šeit jūs atradīsiet informāciju par mūsu komiteju, tās locekļiem un to, ko mēs darām. Esmu pagodināts būt par priekšsēdētāju vienā no noslogotākajām un svarīgākajām Eiropas Parlamenta komitejām.
 
Mūsu komiteja izstrādā tiesību aktus saskaņā ar koplēmuma procedūru, un tai ir daudzu gadu pieredze darbā ar dalībvalstīm, turklāt tā ir vienlīdzīgs partneris, sagatavojot tiesību aktus transporta jomā, veidojot tūrisma politiku un pamatnostādnes saistībā ar pasta pakalpojumiem.
 
Transports ir mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa. Tam ir būtiska nozīme, ne tikai piegādājot preces un sniedzot pakalpojumus ražotājiem un tirgotājiem, bet arī nogādājot cilvēkus no mājām uz darbu, skolu vai pelnītās brīvdienās. Bez transporta sabiedrības dzīves ritms kļūst gauss, tirdzniecība apstājas un mēs zaudējam šo ārkārtīgi svarīgo iespēju pārvietoties. Mūsu ikdiena bez transporta nav iedomājama. Komiteja jau sen ir to sapratusi, un komitejas locekļu darbs veltīts tam, lai mēs Eiropas Savienībā pilnībā izmantotu visu transporta potenciālu ne tikai ilgtspējas nodrošināšanai ekonomikas un sociālajā jomā, bet arī tikpat svarīgajā vides jomā.
 
Mēs esam pārliecināti, ka neatkarīgi no transporta veida tas sabiedrībai dod pievienoto vērtību un tam jābūt pieejamam ikvienam cilvēkam.
 
Brian Simpson