Contact:

Contact:

 
You can contact the Committee on Development by email at the following address:
deve-secretariat@europarl.europa.eu
 
or by fax:
+32 2 284 90 67 (Brussels)
+33 3 881 7 99 75 (Strasbourg)
   
Šīsdienas pārraides
 
Šodien pārraides nav paredzētas  
Iepriekšējās plenārsesijas
 
Sagaidīšanas uzruna
 
 

Esiet sveicināti! Mani sauc Eva Joly. Esmu Zaļo politiskās grupas deputāte no Francijas un Eiropas Parlamenta Attīstības komitejas priekšsēdētāja.
Vairāk nekā miljards cilvēku visā pasaulē dzīvo galējā nabadzībā. Vēl vairāk cilvēku cieš no bada un slimībām, un viņiem nav pieejama veselības aprūpe un izglītība. Turklāt nabadzīgo valstu iedzīvotāji arvien vairāk saskaras ar klimata pārmaiņu izraisītajām negatīvajām sekām.
Eiropas iedzīvotāji ir pārliecināti, ka ES ir pienākums apturēt nabadzību un pārtraukt ciešanas pasaulē, kurā ikvienam pietiktu resursu, ja tos sadalītu vienlīdzīgi. Vairākums eiropiešu, arī es, lepojas ar to, ka Eiropa sniedz lielāku attīstības palīdzību nekā citi — katru gadu miljardiem eiro apmērā.
Mans darbs, kā arī Attīstības komitejas locekļu darbs, ir pārliecināties, vai ES dara visu iespējamo, lai atbalstītu tos, kam vajadzīga mūsu palīdzība.  Mums arī jāraugās, lai aizjūras zemēs mūsu nauda tiktu tērēta saprātīgi.
Tātad — ar ko mēs nodarbojamies? Mēs palīdzam veidot budžetu. Cieši uzraugām Eiropas Komisiju un ikvienu, kas īsteno Eiropas attīstības politiku un humāno palīdzību. Turklāt kopīgi ar ES dalībvalstīm izstrādājam tiesību aktus saistībā ar pasākumiem attīstības jomā.
Mēs visai bieži rīkojam sanāksmes, lai apspriestu ar pasaules valstu politiķiem un ekspertiem reālo situāciju un faktiskās vajadzības. Par tām mēs varam pārliecināties paši, apmeklējot tādas vietas kā Gaza, Haiti un Nepāla.
Šajā tīmekļa vietnē Jūs atradīsiet vēl daudz citas informācijas.