Strona główna

 
Z ostatniej chwili
 
Next TRAN meeting

  • The next TRAN Committee meeting will take place on Monday 7 July from 15.00 p.m. in Brussels.
    
  • Latest studies requested by the committee:  

   
 
Nie przegap
 
Activity Report 2009-2014

TRAN Committee is pleased to present the Activity report of the 7th legislature.

 
Więcej informacji
 
 
Ostatnie komunikaty prasowe
Zobacz wszystkie  
TRAN 10-04-2014 - 10:16  

Noise-related operating restrictions at EU airports would continue to be set by regional and national authorities, but people living nearby should be better informed and noise-related health problems should be given more consideration, thanks to a deal between Parliament and the Council of Ministers endorsed by the Transport and Tourism Committee on Thursday. Parliament as a whole will now vote on the deal at the April plenary session.

Prezentacja i kompetencje
 
Komisja ma uprawnienia w zakresie:
 
1.    środków dotyczących rozwoju wspólnej polityki transportu kolejowego, drogowego, śródlądowego, morskiego i powietrznego, a zwłaszcza:
 
(a)    wspólnych reguł dotyczących transportu w ramach Unii Europejskiej,
(b)    tworzenia i rozwoju sieci transeuropejskich w sektorze infrastruktury transportu,
(c)    świadczenia usług transportowych i stosunków z krajami trzecimi w dziedzinie transportu,
(d)    bezpieczeństwa transportu,
(e)    stosunków z międzynarodowymi organizacjami do spraw transportu;
 
2.    usług pocztowych;
 
3.    turystyki.
 
Dzisiejsze transmisje
 
Brak transmisji w dniu dzisiejszym  
Biblioteka Multimedialna
 
Powitanie
 
 

Witamy na stronie internetowej Komisji Transportu i Turystyki. Można tutaj znaleźć informacje dotyczące naszej komisji, jej członków oraz naszej działalności. Mam zaszczyt przewodniczyć jednej z najbardziej zajętych i jednej z najważniejszych komisji Parlamentu Europejskiego.
 
Nasza komisja uczestniczy w procesie stanowienia prawa w ramach procedury współdecyzji i posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z państwami członkowskimi, będąc równorzędnym partnerem w opracowywaniu aktów prawnych w zakresie transportu, polityki w dziedzinie turystyki oraz strategii politycznych dotyczących usług pocztowych.
 
Transport stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Jest on ważny nie tylko z racji dostarczania towarów i usług dla przemysłu i handlu, ale również z uwagi na przewóz osób z domu do pracy, do szkoły lub na zasłużone wakacje. Bez transportu społeczeństwo zatrzymuje się w bezruchu, załamuje się wymiana handlowa, a my tracimy niezbędny system wzajemnych połączeń. W codziennym życiu nikt z nas nie może się obyć bez transportu. Komisja, której przewodniczę, jest od dawna świadoma tych wyzwań i nieustannie działa, abyśmy w ramach Unii Europejskiej w pełni wykorzystywali potencjał transportu, nie tylko na korzyść stabilności gospodarczej i społecznej, ale także – i jest to równie ważne – na rzecz zrównoważenia środowiskowego.
 
Wierzymy, że poszczególne środki transportu wnoszą do społeczeństwa dodatkową wartość i dlatego każdy powinien mieć do nich dostęp.
 
Brian Simpson