Domovská stránka

 
Najnovšie udalosti
 
Next DROI meeting

The next meeting of the Subcommittee on Human Rights will be held on Wednesday, 19 March 2014, from 09h00 to 12h30 and from 15h00 to 18h30 and on Thursday, 20 March from 09h00 to 12h30 in meeting room ASP 1G-3.
 
You can watch our meetings live online at the link below. Since there are limited possibilities for individuals to attend Subcommittee meetings visitors should register with the Secretariat by email five working days prior to the start of the meeting.
 
Representatives of NGOs as well as other organisations are requested to accede to the EU Transparency Register and follow the procedures therein for access to the European Parliament.
 
Subscribe to the DROI Newsletter
 

   
 
Nenechajte si ujsť
 
Press Statement on recent visit to Qatar, Doha 24 March 2014

Joint statement of the European Parliament's Delegation for Relations with the Arab Peninsula and the Ad-hoc Delegation on the situation of migrant workers
The European Parliament’s standing Delegation for relations with the Arab Peninsula (DARP), and the Ad hoc delegation on the situation of migrant workers  conducted a visit to Qatar on 23-25 March 2014.
 
Please find below a link to the full statement.
 

 
Ďalšie informácie
 
 
Predstavenie a právomoci
 
Podvýbor pre ľudské práva je podvýborom výboru pre zahraničné veci. Jeho úlohy sú opísané v piatom odseku mandátu výboru AFET:
 
   "otázky týkajúce sa ľudských práv, ochrany práv menšín a presadzovania demokratických hodnôt v tretích krajinách. V tejto oblasti výboru pomáha podvýbor pre ľudské práva. V súlade s príslušnými pravidlami sa na schôdze podvýboru prizývajú členovia iných výborov a orgánov zodpovedných za túto oblas".
 
Dnešné vysielanie
 
Dnes žiadne vysielanie  
Multimediálna knižnica
 
Privítanie
 
 

Vitajte na webovej stránke Podvýboru Európskeho parlamentu pre ľudské práva, ktorý sa od svojho vzniku v roku 2004 stal dôležitou európskou platformou na ochranu ľudských práv na celom svete.
 
Podvýbor, známy tiež pod skratkou DROI, usporadúva vypočutia a diskusie o rôznych otázkach ľudských práv. Na základe týchto diskusií prijímame správy a uznesenia, a tak prispievame k medzinárodnej diskusii o otázkach ako trest smrti, mučenie alebo boj proti beztrestnosti. Snažíme sa tiež čo najrýchlejšie reagovať na porušovanie ľudských práv vo svete tým, že dávame priestor najviac postihnutým osobám.
 
V podvýbore DROI sa tiež vypracúva návrh výročnej správy o ľudských právach, ktorá sa podrobne venuje situácii v oblasti ľudských práv vo svete. Ďalším dôležitým prvkom našej práce je každoročné decembrové udeľovanie Sacharovovej ceny za slobodu myslenia osobnostiam alebo organizáciám bojujúcim za ľudské práva a základné slobody. V roku 2013 oslávime 25. výročie jej prvého udelenia.
 
Na našej webovej stránke môžete sledovať online prenos z našich schôdzí a stiahnuť si všetky dokumenty. Naozaj považujeme za rozhodujúce sprístupniť našu prácu, pretože si ceníme ohlasy a aktualizované informácie od obhajcov ľudských práv, občanov a mimovládnych organizácií.