skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Až do 29. ledna 2018 můžete podávat své přihlášky do soutěže o Cenu Karla Velikého pro mladé Evropany. Je-li Vám méně než 30 let a pracujete na projektech, které prohlubují evropskou identitu a vzájemné porozumění, přihlaste svůj projekt. Celoevropští vítězové si rozdělí 15 000 eur a vítěze národního kola nemine návštěva německých Cách.
Na přelomu listopadu a prosince (30. 11. – 1. 12. 2017) se ve Křtinách u Brna uskuteční EKOinovační fórum – udržitelné technologie pro budoucnost. Klíčovou částí programu je představení evropských startupů. Nové nápady nabízí průřez moderních řešení a technologických novinek, které zvyšují kvalitu života a současně přispívají k ochraně životního prostředí. Pátečního kulatého stůlu Inovace v oblasti nízkouhlíkových technologií pro příští desetiletí se zúčastní i europoslanec Luděk Niedermayer.

O čem se mluví

16/11/2017

24. listopadu se v Mladé Boleslavi bude konat uzavřený kulatý stůl zástupců státní správy a dalších zainteresovaných subjektů k problematice budoucnosti mobility. Účastníci kulatého stolu se budou ve dvou blocích věnovat dvěma vzájemně do značné míry propojeným okruhům témat souvisejících s budoucností mobility: e-mobilitě a autonomnímu řízení. Hosty kulatého stolu budou europoslanci Pavel Telička (místopředseda Evropského parlamentu), Pavel Svoboda (předseda právního výboru EP), Dita Charanzová (místopředsedkyně výboru pro ochranu spotřebitelů EP), Luděk Niedermayer (místopředseda výboru pro průmysl EP).  
U příležitosti 29. ročníku udílení Sacharovovy ceny za svobodu myšlení, kterou Evropský parlament oceňuje osobnosti nebo celé kolektivy, které brání lidská práva a základní svobody, Vás zveme na výstavu Sacharovova cena za svobodu myšlení. Výstavu můžete vidět od 3. do 10. prosince v divadle J.K.Tyla v Plzni a od 11. prosince do 8. ledna v Evropském domě v Praze.
Regionální konference Evropského parlamentu mládeže v ČR se uskuteční od 3. do 5. listopadu v Kutné Hoře a od 24. do 26. listopadu 2017 v Českých Budějovicích. Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR je partnerem této studentské neziskové organizace, která propaguje demokratické hodnoty a zvyšuje povědomí o evropské politice.
 .