skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Jídlo je vedle vody základní lidskou potřebou a pro Evropany je jídlo také radostí. Způsob produkce konzumovaných potravin má navíc silnou souvislost s naším zdravím, kvalitou života i se stavem životního prostředí. Kvalitní a chutné potraviny by měly být dostupné pro všechny Evropany. Řada iniciativ pro zlepšení současného stavu potravinové produkce na evropském trhu vychází přímo z Evropského parlamentu.
Volby do Evropského parlamentu se budou konat 24. a 25. května 2019. V České republice byla v posledních evropských volbách po Slovensku druhá nejnižší volební účast v EU, a sice 18,2 %. Ještě nižší byla účast mladých lidí do 25 let, pouhých 16,4 %.
U příležitosti LUX Film Days Vás zveme na tři snímky, které se letos ucházely o Filmovou cenu LUX Evropského parlamentu: Styx, Donbas a Druhá strana všeho. Filmy nominované na letošní Filmovou cenu LUX budou promítány ve více než 40 městech po celé Evropě. Veškeré projekce jsou pro veřejnost zdarma.
V průběhu listopadu pořádají Mladí demokraté simulaci Evropského parlamentu v Praze a v Brně. Účastníci podiskutují s několika českými poslanci Evropského parlamentu o jejich práci a výzvách aktuální evropské politiky, vyzkouší si role europoslanců v několika výborech, projednají návrhy v politických skupinách a budou moci vystoupit na simulovaném plenárním zasedání.
Dvoudenním studentské vzdělávací projekty „Evropské summity Mladých diplomatů“ navštěvují  krajské metropole napříč Českou republikou a zpřístupnůjí tak možnost se v regionech aktivně zapojit do projektu více než tisícovce studentů a občanů zajímajících se o evropskou tématiku. Každý Evropský summit Mladých diplomatů se vždy skláda ze dvou částí: přípravné části plné diskuzí či worskhopů a simulovaného zasedání vrcholné evropské instituce –  Evropské rady.
Party, provokativní talkshow za účasti poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera (EPP) a módní přehlídka BEZplastu v centru Brna.
 .