skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Diskuzní fórum, pořádané Informační kanceláří Evropského parlamentu v České republice, začíná v 10:00 diskuzí formou uzavřeného kulatého stolu zástupců státní správy, akademické sféry a dalších zainteresovaných subjektů s europoslanci Kateřinou Konečnou (GUE/NGL) a Pavlem Pocem (S&D), českými zástupci ve Výboru Evropského parlamentu pro životní prostředí a bezpečnost potravin (ENVI), následovat bude press point ve 13:00 a veřejná debata ve 14:00. Celý program by měl být ukončen v 16:00.
Kancelář Evropského parlamentu, jako jeden z partnerů tradičního veletrhu neziskovek, Vás zve na tuto událost, která se uskuteční ve středu 11. dubna v pražském Foru Karlín. Návštěvníkům představí na 220 neziskových organizací z České republiky i zahraničí. Veletrh doprovodí celodenní program plný workshopů, seminářů a praktických ukázek z činnosti neziskovek. Vstup na akci je již tradičně zdarma.

Evropský kvíz

12/03/2018

Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojďte se bavit a vyzkoušet si, kolik toho víte o Evropě.
Ve čtvrtek 5. dubna začíná 25. ročník festivalu Dny evropského filmu, filmová přehlídka toho nejlepšího, co v evropské kinematografii za poslední roky vzniklo. V sekci Filmové ceny LUX můžete vidět finalisty Filmové ceny Evropského parlamentu LUX 2017. Cílem této ceny je podpořit evropskou kinematografii a také veřejnou debatu o Evropě, jejích hodnotách a sociálních otázkách.
Debatu o tom, jak to v Evropské unii chodí, jak hlas zemí může být slyšet a jak umět prosazovat jednotlivé zájmy a zároveň nerezignovat na ochotu dělat kompromis v konkrétních tématech, jako je například migrace nebo sociální dumping. A to očima nejen českého, ale i německého europoslance -pozvání Luďka Niedermayera (EPP) přijal i Reinhard Bütikofer ze skupiny Zelených/Evropské svobodné aliance. 
U příležitosti 30. výročí Sacharovovy ceny připravil Evropský parlament ve spolupráci s agenturou Magnum Photos výstavu, na níž čtyři přední fotografové a fotografky (Jérôme Sessini, Newsha Tavakolian, Enri Canaj a Bieke Depoorter) zaznamenávají život a práci čtyř významných světových osobností, jež se zasadily o prosazování lidských práv ve svých zemích. 
 .