skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Jídlo je vedle vody základní lidskou potřebou a pro Evropany je jídlo také radostí. Způsob produkce konzumovaných potravin má navíc silnou souvislost s naším zdravím, kvalitou života i se stavem životního prostředí. Kvalitní a chutné potraviny by měly být dostupné pro všechny Evropany. Řada iniciativ pro zlepšení současného stavu potravinové produkce na evropském trhu vychází přímo z Evropského parlamentu.
Letošního ročníku Evropského setkání mládeže (EYE2018) se zúčastní přes 8000 mladých lidí. To je nejvyšší počet zájemců o EYE v celé jeho historii. Ve Štrasburku se 1. a 2. června v sídle Evropského parlamentu sejde na 50 národností s jedním cílem: přijít s nápady pro budoucnost EU. Akce #EYE2018 je věnována nejen mladým lidem z členských států EU, ale také účastníkům z Asie, Afriky a zemí Evropy, které nejsou členy Unie. Průměrný věk účastníků je 18 až 24 let. Mnoho z nich zastupuje mládežnické organizace, politické skupiny a střední školy nebo univerzity.
Nejnovější průzkum Parlamentu Eurobarometr, zveřejněný rok před evropskými volbami v květnu 2019, potvrzuje rostoucí podporu Evropské unie.
Zveme Vás na debatu za účasti poslance Evropského parlamentu Evžena Tošenovského (ECR) na téma obchodní politika EU. Debata se koná 21. května 2018 od 17:00 do 18:30 v Impact Hub Ostrava.
Delegace výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost a sociální věci navštíví ve dnech 9. až 11. května 2018 Českou republiku, aby se seznámila s českými zkušenostmi v oblasti souladu mezi dovednostmi a pracovními místy i fungováním projektů Evropského sociálního fondu (ESF) a Iniciativy pro zaměstnanost mládeže (YEI ) v praxi.

Evropský kvíz

23/04/2018

Tužka, papír, žádný mobil a neveřejné týmové odpovědi. Pojďte se bavit a vyzkoušet si, kolik toho víte o Evropě.
 .