skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Jídlo je vedle vody základní lidskou potřebou a pro Evropany je jídlo také radostí. Způsob produkce konzumovaných potravin má navíc silnou souvislost s naším zdravím, kvalitou života i se stavem životního prostředí. Kvalitní a chutné potraviny by měly být dostupné pro všechny Evropany. Řada iniciativ pro zlepšení současného stavu potravinové produkce na evropském trhu vychází přímo z Evropského parlamentu.
Zúčastněte se nového kola soutěže Euroscola! Vyhrajte cestu do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku a vyzkoušejte si na vlastní kůži roli europoslance.  

Jedeme za vámi!

13/09/2018

O víkendu 15. - 16. září se námi můžete potkat v Kunštátě, kde odstartujeme naši roadshow k evropským volbám 2019. Proč právě v Kunštátě? Protože právě odtud je český král Jiří z Kunštátu a na Poděbradech, který v roce 1462 začal tvořit projekt Všeobecné mírové organizace, středověké obdoby dnešní Evropské unie.
20. září 2018 se v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové bude konat výroční akce Programu Interreg V-A Česká republika - Polsko. Zúčastní se jí i naše kancelář. 
Cenu evropského občana, kterou udílí Evropský parlament, letos za Českou republiku získaly organizace Post Bellum a Pražský studentský summit. Na slavnostním setkání v Evropském domě dne 7. září převzali ocenění ředitel a zakladatel Post Bellum Mikuláš Kroupa a ředitelka Asociace pro mezinárodní otázky Vlaďka Mušálková spolu se zástupcem hlavního koordinátora Pražského studentského summitu Františkem Novotným.
Tentokrát už nestačí jen čekat a doufat. Tentokrát musíme sami převzít zodpovědnost za naši budoucnost. Proto tentokrát přijďte k volbám a také k tomu přesvědčte další lidi. Protože na každém hlasu záleží.
 .