skip to content
 
 
 

Novinky a události

 .
Jídlo je vedle vody základní lidskou potřebou a pro Evropany je jídlo také radostí. Způsob produkce konzumovaných potravin má navíc silnou souvislost s naším zdravím, kvalitou života i se stavem životního prostředí. Kvalitní a chutné potraviny by měly být dostupné pro všechny Evropany. Řada iniciativ pro zlepšení současného stavu potravinové produkce na evropském trhu vychází přímo z Evropského parlamentu.
V prvním dubnovém týdnu se na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích konají International Days - týden plný přednášek, workshopů, soutěží a setkání s různými kulturami. 
Studentská organizace European Horizons při Vysoké škole ekonomické v Praze pořádá v pondělí 25. 3. 2019 od 17:00 hodin v Rektorském salonku VŠE IV. Cross-Chapter Workshop na téma En Route to EP Elections: New Beginnings, New Challenges. Akce se koná pod záštitou předsedy Evropského parlamentu Antonia Tajaniho. 
Zajímá vás udržitelnost ekosystémů v oceánech? Konference je otevřená i vám! Zdravé oceány jsou klíčem ke zdraví naší planety. Jak se k této globální výzvě postavit bude řešit konference na vysoké úrovni v Evropském parlamentu v Bruselu 19. března.

Fakta a mýty o EU

05/03/2019

V rámci spolupráce Budějovického Majálesu a Kanceláře Evropského parlamentu přinášíme první z přednášek na téma Evropské unie. Tentokrát  na téma Fakta a mýty o Evropské unii.
Humanitární organizace Člověk v tísni už 19 let pořádá mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. I letos je partnarem této akce Evropský parlament, který se dlouhodobě zasazuje o lidská práva. Festival se koná od 6. do 17. března 2019 v Praze a poté v dalších třech desítkách měst po celé České republice. Filmy z Jednoho světa budou promítány také v Bruselu.
 .