skip to content
 
 
 

Evropské filmové léto s Kreativní Evropa Media a cenou LUX

 .
05/07/2017
 .

Pod názvem Evropské filmové léto přinášíme podobně jako v minulém roce výběr sedmi evropských filmů, které jsou v České republice v kinodistribuci s podporou programu Kreativní Evropa - MEDIA a současně byly mezi filmy nominovanými na cenu Evropského parlamentu LUX Film Prize.

 .

Projekce budou probíhat v průběhu srpna a září vždy v pondělí v letním kině 1435mm / Nákladové nádraží Žižkov.
Program s podrobnějšími informacemi naleznete na stránkách kina.

Termíny a časy projekcí:

  • 7.8. 21:30 Boj
  • 14.8. ve 21:30 Šíleně šťastná
  • 21.8. ve 21:00 Perfektní den
  • 28.8. ve 21:00 Pina
  • 4.9. ve 20:30 Caesar musí zemřít
  • 11.9. ve 20:30 Toni Erdmann
  • 18.9. ve 20:30 Sieranevada
 .

Filmová cena LUX

 .

10 filmů, 28 zemí, 1 cena: každý rok Evropský parlament uděluje filmovou cenu LUX nejlepšímu evropskému filmu.

 .

Evropský parlament chce každoročně udělovanou Cenou Lux přispět k podpoře evropských filmů věnujících se tématům, která se ocitají v centru evropských veřejných diskuzí. Vítězný film, o němž rozhodují hlasováním poslanci, je připraven také ve verzi pro zrakově a sluchově postižené a získá podporu pro své mezinárodní uvedení.

 .

Kreativní Evropa MEDIA

MEDIA, dílčí program Kreativní Evropy, navazuje na předchozí generaci programu MEDIA 2007. Vznikl v roce 1991 a je zaměřen na zvyšování konkurenceschopnosti a oběhu evropských děl na mezinárodním audiovizuálním trhu. Pokrývá tyto oblasti filmového průmyslu – podpora nezávislých producentů při vývoji filmových a televizních projektů a videoher a při výrobě mezinárodních televizních projektů, distribuce evropských filmů v kinech, vzdělávání filmových profesionálů, filmové festivaly, koprodukční trhy, fóra a burzy námětů, online distribuce, práce s publikem a filmová výchova a sítě kin (Europa Cinemas).