Úvodní stránka

Úvodní stránka

 

Next meeting

of the Delegation for relations with the Arab Peninsula will take place after the election of the new European Parliament (date to be confirmed).
 
 
 
 
 
 
 
 
Mode d'affichage des délégations
 
Angelika NIEBLER Předsedkyně Poslanecký klub Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) Německo Christlich-Soziale Union in Bayern e.V.
 
Holger KRAHMER Místopředseda Skupina Aliance liberálů a demokratů pro Evropu Německo Freie Demokratische Partei
 
Claude MORAES Místopředseda Skupina progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Spojené království Labour Party
 
Rita BORSELLINO Členka Skupina progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Itálie Partito Democratico
 
Antonio CANCIAN Člen Poslanecký klub Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) Itálie Nuovo Centrodestra
 
Joseph CUSCHIERI Člen Skupina progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Malta Partit Laburista
 
Ashley FOX Člen Skupina Evropských konzervativců a reformistů Spojené království Conservative Party
 
Vicente Miguel GARCÉS RAMÓN Člen Skupina progresivní aliance socialistů a demokratů v Evropském parlamentu Španělsko Partido Socialista Obrero Español
 
Ivana MALETIĆ Členka Poslanecký klub Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) Chorvatsko Hrvatska demokratska zajednica
 
Svetoslav Hristov MALINOV Člen Poslanecký klub Evropské lidové strany (Křesťanských demokratů) Bulharsko Blue Coalition
 
 
Členové
 
Prezentace a pravomoci
 

Delegace pro vztahy s Arabským poloostrovem umožňuje Evropskému parlamentu udržovat vztahy se státy tohoto poloostrova (Saúdská Arábie, Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Kuvajt, Omán, Katar, Jemen) a také s Radou pro spolupráci v Perském zálivu.
Tato delegace byla vytvořena po prvních přímých volbách do evropského parlamentu v roce 1979 a její práce ukazuje na značný zájem o proces demokratizace v této oblasti, především ve státech s fungujícími parlamentními orgány. Podniknuté mise kromě toho umožňují zdůraznit priority Parlamentu, zejména v oblasti lidských práv.
Tato delegace rovněž pozorně sleduje jednání, jejichž cílem je uzavření dohody o volném obchodu mezi EU a Radou pro spolupráci v Perském zálivu, která má přinést nový institucionální rámec pro obchodní a politické vztahy mezi oběma partnery.

 
 
 
 
Kontakty
 
You can contact the Secretariat of the Delegation for relations with the Arab Peninsula by email at the following address:
 
or by fax:
+32 2 284 17 21