Pagrindinis puslapis

Pagrindinis puslapis

 
Mode d'affichage des délégations
 
Tonino PICULA Pirmininkas Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija Kroatija Socijaldemokratska partija Hrvatske
 
Dubravka ŠUICA Pirmininko pavaduotoja Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija Kroatija Hrvatska demokratska zajednica
 
Ulrike LUNACEK Pirmininko pavaduotoja Žaliųjų frakcija/Europos laisvasis aljansas Austrija Die Grünen - Die Grüne Alternative
 
Dominique BILDE Narė Tautų ir laisvės Europos frakcija Prancūzija Front national
 
Cornelia ERNST Narė Europos vieningųjų kairiųjų jungtinė frakcija/Šiaurės šalių žalieji kairieji Vokietija DIE LINKE.
 
Tanja FAJON Narė Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcija Slovėnija Socialni demokrati
 
Jozo RADOŠ Narys Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija Kroatija Građansko-liberalni savez
 
Claudia SCHMIDT Narė Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija Austrija Österreichische Volkspartei
 
László TŐKÉS Narys Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija Vengrija Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Keresztény Demokrata Néppárt
 
Ruža TOMAŠIĆ Narė Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija Kroatija Hrvatska konzervativna stranka
 
 
Pristatymas ir kompetencija
 

Delegacija ryšiams su Bosnija ir Hercegovina ir Kosovu (DSEE) sukurta iš 1994 m. lapkricio 17 d. isteigtos Delegacijos ryšiams su Pietryciu Europos šalimis.

Atitinkamai 2015 m. ir 2016 m. isigaliojus Stabilizacijos ir asociacijos susitarimams (SAS) tarp Europos Sajungos ir Bosnijos ir Hercegovinos ir tarp Europos Sajungos ir Kosovo, ryšiai su kiekviena iš šiu šaliu buvo sustiprinti (prieš tai buvo organizuojami neoficialus tarpparlamentiniai susitikimai). Stabilizacijos ir asociacijos susitarimai (SAS) - tai teisinis pagrindas, kuriuo remiantis parlamentu lygmeniu pradedamas politinis dialogas ir kiekvienai iš dvieju šaliu isteigiamas atskiras Stabilizacijos ir asociacijos parlamentinis komitetas.
Stabilizacijos ir asociacijos parlamentiniu komitetu statusas yra toks pat kaip jungtiniu parlamentiniu komitetu, kurie veikia buvusiosios Jugoslavijos Respublikos Makedonijos ir Turkijos atvejais.

Delegacijos ryšiams su Bosnija ir Hercegovina ir Kosovu (DSEE) pirmtake - Delegacija ryšiams su Jugoslavijos Socialistine Federacine Respublika, veikusi nuo 1981 m. ir veliau pervadinta i Delegacija ryšiams su buvusios Jugoslavijos respublikomis. Ši delegacija buvo atsakinga už tarpparlamentinius santykius su penkiomis Pietryciu Europos šalimis: Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Jugoslavijos Federacine Respublika (tuomet tai buvo Serbijos ir Juodkalnijos valstybiu sajunga, o šiuo metu ja yra pakeitusios Serbijos Respublika, Juodkalnija ir Kosovo Respublika) ir buvusiaja Jugoslavijos Respublika Makedonija.
1991-1994 m. Albanija kartu su Rumunija ir Bulgarija buvo itraukta i delegacija ryšiams su trimis šalimis, o veliau santykiai su šia šalimi buvo palaikomi pasinaudojant Delegacija ryšiams su Pietryciu Europos šalimis.

2002 m. Europos Parlamentas nusprende užmegzti neoficialius tarpparlamentinius santykius su Kosovu. Oficialus santykiai su Kosovo Parlamentine Asambleja pradeti pletoti 2008 m. gegužes men., po to, kai buvo paskelbta Kosovo nepriklausomybe.

 
 
 
Kontaktai
 
You can contact the Secretariat of the Delegations Europe by email at the following address:
D-SEE@ep.europa.eu

or by fax:
+32 2 284 68 30 (Brussels)