Tagasi Europarli portaali

Choisissez la langue de votre document :

Parlamendi esitatud küsimused
PDF 96kWORD 27k
5. juuni 2018
E-001661/2018(ASW)
Komisjoni nimel vastanud asepresident Mogherini
Küsimuse viide: E-001661/2018

ELi Süüria vastu suunatud piiravate meetmete eesmärk on survestada Süüria režiimi lõpetama Süüria rahva vastu suunatud vägivald ja ulatuslikud inimõiguste rikkumised ning julgustada leidma konfliktile poliitiline lahendus.

EL on kehtestanud kahte liiki sanktsioone: esiteks loetelu Süüria režiimi esindajatest, kes on osalenud rahvaülestõusu mahasurumisel, ning teiseks valdkondlikud majandussanktsioonid, mille eesmärk on võtta Süüria režiimilt vahendid sõjapidamise jätkamiseks.

Majandussanktsioonide rakendamise järelevalve eest vastutab Euroopa Komisjon. Reisikeelu rakendamine, sealhulgas võimalike erandite tegemine on liikmesriikide pädevate asutuste otsustada. Reisikeelu osas erandi tegemise üle otsustamisel tuleb iga üksikjuhtumit eraldi vaadelda. Sellega seoses tekkivate küsimuste korral tuleks pöörduda liikmesriigi pädeva asutuse poole.

EL ning eelkõige kõrge esindaja ja asepresident on toetanud Süüria režiimi vastaste sanktsioonide säilitamist ja tõhustamist, kuna sanktsioonid on ühise välis- ja julgeolekupoliitika üheks kõige olulisemaks mõjutusvahendiks. EL täiendas 2017. aastal loetelusid, lisades neisse mitu Khan Sheikouni 2017. aasta aprilli keemiarünnakutega seotud või nende eest vastutavat isikut. Praegu hõlmab sanktsioonide loetelu 262 isikut ja 67 üksust.

Viimane päevakajastamine: 25. juuni 2018Õigusalane teave