Klausimai
PDF 183kWORD 16k
2018 m. vasario 28 d.
G-000002/2018

Platesnės apimties klausimas, į kurį atsakoma raštu ir dėl kurio diskutuojama, G-000002/2018

Komisijai

Darbo tvarkos taisyklių 130b straipsnis

Ivan Jakovčić

ALDE frakcijos vardu


  Tema:              Europos laivų statybos pramonės padėtis

Laivybos įrangos ir laivų statybos sektoriai jau dešimtmečius yra vieni svarbiausių Europos strateginių sektorių, kuriuose dirba maždaug 450 000 ES valstybių narių gyventojų. Jie svarbūs ir ekonominiu, ir socialiniu požiūriais, nes suteikia kokybiškų darbo vietų didelėms bendrovėms bei MVĮ ir prisideda prie regioninės pramonės infrastruktūros. Europoje yra maždaug 150 stambių laivų statyklų, dauguma iš jų yra aktyvios pasaulinės rinkos dalyvės, pagal tonažą užimančios 6 proc. rinkos.

Europoje laivus statančios valstybės yra per silpnos įveikti konkurencinį spaudimą, kylantį iš Azijos, ypač Kinijos ir Pietų Korėjos, – šalių, kurios yra parengusios tikslines nacionalines laivų statybos strategijas.

Ar vadovaudamasi iniciatyva „LeaderSHIP 2020“ Komisija turi parengusi konkretų planą sukurti kompleksinę pramonės strategiją Europos jūrų ir laivų statybos sektoriui siekiant padidinti šio svarbaus sektoriaus ilgalaikį konkurencingumą, ekonominį tvarumą ir augimą?

Ar Komisija imasi konkrečių priemonių tam, kad išsaugotų ir remtų Europos laivų statybos aukštųjų technologijų ir didelės vertės konkurencinius pranašumus?

Ar ji turi parengusi aiškią politiką ir priemones, kuriomis būtų nustatomos grėsmės, kylančios dėl nesąžiningos tarptautinės konkurencijos ir pasaulinių prekybos taisyklių trūkumo?

Klausimo originalo kalba: EN
Atnaujinta: 2018 m. liepos 19 d.Teisinis pranešimas