Arupärimised
PDF 89kWORD 16k
8. juuni 2018
G-000006/2018

Põhjalikum kirjalikult vastatav arupärimine koos aruteluga G-000006/2018

komisjonile

Kodukorra artikkel 130b

Ivan Jakovčić

fraktsiooni ALDE nimel


  Teema:              Euroopa päeva nimetamine riigipühaks, et edendada Euroopa Liidu väärtusi

9. mail tähistatakse Euroopa päeva, et meenutada Robert Schumani 9. mai 1950. aasta deklaratsiooni, mida peetakse tänapäevasele Euroopa Liidule aluse panemiseks. Selle päeva tähistamisega soovitakse rõhutada, et EL tugineb õigusriigi ja demokraatia põhimõtetele, ning tuletada meelde, et liit muudab inimeste elu paremaks. Samuti annab Euroopa päev võimaluse lähendada kodanikke, peatada ELi institutsioonide üha enam tajutav kaugenemine inimestest ning võidelda liiduvastaste meeleolude vastu, mida teatavates ELi piirkondades esineb. Kas komisjon võiks seda arvesse võttes vastata järgmistele küsimustele:

1.              Kas komisjon julgustaks liikmesriike nimetama Euroopa päeva riigipühaks. Kui jah, siis kuidas?

2.              Kas komisjon annaks teada, milliseid meetmeid on juba vastu võetud, et propageerida ELi ühiseid väärtusi nii inimeste kui ka ELi institutsioonide seas, nii et 9. mail ei tähistataks mitte ainult Euroopa integratsiooni aluseks olevat deklaratsiooni, vaid arutletaks ka suuremate probleemide üle, näiteks seoses rände, julgeoleku ja majandusega?

3.              Kas komisjon võtab praegu meetmeid, et Euroopa päeva käsitletaks ELi kodanike väärtuste teadvustamise päevana?

Keel, milles küsimus esitati: EN
Viimane päevakajastamine: 24. juuli 2018Õigusalane teave